ikonka TORUŃ - Panorama starówki na Kępie Bazarowej

Informacje o atrakcji turystycznej

TORUŃ - Panorama starówki na Kępie Bazarowej
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Panorama starówki na Kępie Bazarowej

Punkt widokowy na starówkę toruńską utworzono na wyspie Kępa Bazarowa. Jest tam drewniany taras widokowy z opisem poszczególnych budowli Starego Miasta. Sama wyspa jest rezerwatem przyrody Dolina Dolnej Wisły, chronionym programem Natura 2000. Do punktu widokowego można dostać się pieszo lub podpłynąć za kilka złotych łodzią Katarzynka II.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Toruń - Panorama starówki na Kępie Bazarowej
format D: N 53.004997°,   E 18.610969°
format DM: N 53° 0.29982',   E 18° 36.65814'
format DMS: N 53° 00' 17.99'',   E 18° 36' 39.49''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
B&B Hotel

Spędziliśmy tu 5 nocy i byliśmy bardzo zadowoleni. Hotel B&B położony jest przy ulicy oddzielającej toruńską starówkę od reszty miasta, 5 minut piechotą od ratusza na Rynku Staromiejskim. Budynek jest nowy, pokoje bardzo czyste, w miarę duże i przytulne, śpi się wygodnie. Jest nawet klimatyzacja! Hotel posiada windę, mini sklepik przy recepcji i parking podziemny. Z parkingiem obsługa ma problem, bo dopuszcza do zajmowania miejsc przez ludzi, którzy za to nie zapłacili i czasem brakowało miejsca, ale to jedyny zarzut jaki mieliśmy. Cena jak na hotel w centrum miasta bardzo konkurencyjna - 140 zł + ewentualny parking podziemny.

Lokalizacja:   ul. Szumana 8, 87-100 Toruń - pokaż na mapie
Kontakt:   tel. 56 621 81 00
Strona WWW:   www.hotelbb.pl

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  26 maja 2012

Jeśli chcemy zobaczyć wspaniałą panoramę Starego Miasta w Toruniu, wizyta na tarasie widokowym na wyspie Kępa Bazarowa jest obowiązkowa. Jest to także super miejsce na spacer ze starówki lub rejsik łódką Katarzynka II z Bulwaru Filadelfijskiego. Przepłynięcie łodzią kosztuje 4 zł (3 zł ulgowy), a gdy nie ma jej przy bulwarze, można dzwonić do kapitana: 609 577 716. Trasę spaceru wiedzie przez most na Wiśle i dzięki temu można zahaczyć o ruiny Zamku Dybowskiego, widoczne z mostu. Z zamku prowadzą dwie drogi do punktu widokowego, a gdyby władze Torunia były mądrzejsze postawiono by kładkę na Małej Wiśle i powstałby trzeci, najciekawszy szlak brzegiem Wisły. Obecnie jednak do wyboru jest droga asfaltowa biegnąca wzdłuż Wisły za mostem lub przyjemniejsza leśna ścieżka spod zamku, nie widoczna ma pierwszy rzut oka (trzeba przy ruinach przejść po trawie w stronę rzeki i iść w prawo). Obydwie drogi są przejezdne dla wózków, choć oczywiście leśna posiada wiele nierówności. Jest jednak krótsza, tylko ok. 1 km. zamiast 1,5 km asfaltem.
Punkt widokowy znakomicie spełnia swoją rolę. Widok jest idealny, a dzięki podłużnemu billboardowi z opisem, każdy nawet ledwo widoczny budynek starówki toruńskiej przestaje być anonimowy. U podnóża tarasu znajduje się przystań dla łodzi Katarzynki, a na lewo biegnie ścieżka wzdłuż Wisły. Gdy się nią przejdziemy, oprócz walorów widokowych napotkamy łagodne piaszczyste zejścia do wody, więc dziecko może się tu trochę pobawić i pochlapać. Jesteśmy jednak na wyspie i nie ma stąd innej drogi niż ta którą przyszliśmy, więc w pewnym momencie trzeba zawrócić, albo dojdziemy do ujścia Małej Wisły do Wisły.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
ciekawa trasa spacerowa do panoramy ze starówki
wspaniały widok na Stare Miasto i Wisłę
- Wady
brak połączenia ścieżki spod tarasu widokowego z zamkiem Dybowskim
Wiek dziecka(i)
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
53
Zgłoś naruszenie zasad