ikonka TORUŃ - Rejs statkiem po Wiśle

Informacje o atrakcji turystycznej

TORUŃ - Rejs statkiem po Wiśle
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rejs statkiem po Wiśle

Rejsy po Wiśle przy toruńskim Bulwarze Filadelfijskim odbywają się codziennie w godzinach 9-19. Dostępne są 2 statki Wanda oraz Wiking. Wanda jest większa, posiada 70 miejsc i bar, natomiast Wiking jest stylizowany na łódź skandynawskich wojowników. Rejs trwa 40 minut i rozpoczyna się o pełnych godzinach, przy minimum 15 osobach.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki czy podróży rodzinnej!
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji
Atrakcji w pobliżu - położenie innych atrakcji w pobliżu () :
Współrzędne geograficzne dla atrakcji:
Toruń - Rejs statkiem po Wiśle
format D: N 53.00807°,   E 18.609295°
format DM: N 53° 0.4842',   E 18° 36.5577'
format DMS: N 53° 00' 29.05'',   E 18° 36' 33.46''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
DODAJ ZDJĘCIA   - musisz się zalogować lub zarejestrować
Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Hotele

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
B&B Hotel

Spędziliśmy tu 5 nocy i byliśmy bardzo zadowoleni. Hotel B&B położony jest przy ulicy oddzielającej toruńską starówkę od reszty miasta, 5 minut piechotą od ratusza na Rynku Staromiejskim. Budynek jest nowy, pokoje bardzo czyste, w miarę duże i przytulne, śpi się wygodnie. Jest nawet klimatyzacja! Hotel posiada windę, mini sklepik przy recepcji i parking podziemny. Z parkingiem obsługa ma problem, bo dopuszcza do zajmowania miejsc przez ludzi, którzy za to nie zapłacili i czasem brakowało miejsca, ale to jedyny zarzut jaki mieliśmy. Cena jak na hotel w centrum miasta bardzo konkurencyjna - 140 zł + ewentualny parking podziemny.

Lokalizacja:   ul. Szumana 8, 87-100 Toruń - pokaż na mapie
Kontakt:   tel. 56 621 81 00
Strona WWW:   www.hotelbb.pl

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

OCEŃ ATRAKCJĘ / DODAJ RELACJĘ   - musisz się zalogować lub zarejestrować
Zbiorcza oOcena atrakcji 
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
 
Zbiorcza oOcena atrakcji 
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  23 maja 2012

Na rejs po Wiśle wybraliśmy się ze względu na piękno toruńskiej starówki, którą można podziwiać ze statku oraz podniecenie syna, który koniecznie chciał nim popłynąć.
Organizacja rejsów jest raczej średnia. Poza sezonem nie można być pewnym czy statek wyruszy o danej godzinie (pełnej) czy ze względu na małą ilość chętnych nie wypłynie. Trzeba więc być w pobliżu portu i czekać, bo kontaktu telefonicznego z kapitanem nie ma. W weekend majowy na szczęście uzbierało się kilkanaście osób i wyruszyliśmy bez czekania. Płynęliśmy statkiem Wanda, najpierw w kierunku mostu kolejowego, przy nim zrobiliśmy nawrót i popłynęliśmy w kierunku mostu samochodowego. Przepłynęliśmy pod nim i po ok. 100 metrów kolejny nawrót i powrót do portu. Można w tym czasie zrobić fajne fotki murów i zabudowań Starego Miasta, ale generalnie rejs jest niestety nudny. Trasa jest tak krótka, że mógłby spokojnie trwać 20 minut, ale wydłużono go do 40.
Nasze dziecko było znudzone już po 10 minutach. Statek jest duży i bezpieczny, dzieci mogą po nim biegać, ale nie widzą wody i szybko zapominają, że nie są na stałym lądzie. Szkoda także, że nikt nie pomyślał o komentarzu z głośników na temat Torunia i tego co się widzi. Przydałoby się jakieś uatrakcyjnienie rejsu, bo 30 zł (minimum) od rodziny za możliwość popatrzenia na starówkę i zrobienia kilku zdjęć to trochę za dużo.
Po Wiśle, między portem a punktem widokowym po drugiej stronie Wisły, kursuje jeszcze łódź Katarzynka II, która także oferuje rejsy widokowe (za połowę ceny) i wydaje się to ciekawszą alternatywą dla rejsu statkiem. Jedyną przewagą jaką ma statek jest chyba to, że posiada dużą przestrzeń i zadaszenie, dlatego może pływać w każdych warunkach....


Galeria
+ Zalety
dużo przestrzeni na statku
piękna panorama zabytkowego miasta
- Wady
rejs jest nudny
krótka trasa, a statek płynie wolnym tempem aby rejs trwał dłużej
mało atrakcyjny dla dzieci
Wiek dziecka(i)
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
41
Zgłoś naruszenie zasad