ikonka SOLEC KUJAWSKI - Park dinozaurów JuraPark

Informacje o atrakcji turystycznej

SOLEC KUJAWSKI - Park dinozaurów JuraPark
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park dinozaurów JuraPark
Miejsce na medal 2012
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

JuraPark Solec w Solcu Kujawskim to jeden z największych parków dinozaurów w Europie, zajmuje obszar ok. 12 ha. Powstał w 2008 roku z inicjatywy Stowarzyszenia "Delta", będącego twórcami i właścicielami podobnych parków w Bałtowie i Krasiejowie. Na leśnej ścieżce edukacyjnej można zobaczyć ok. 150 prehistorycznych gadów. Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, utworzone na terenie parku, jest największym w Polsce muzeum paleontologicznym z bogatymi zbiorami skamieniałych roślin i zwierząt oraz rekonstrukcjami prehistorycznej fauny. Atrakcją dla dzieci jest też Kino 5D, Park Rozrywki oraz rozległy plac zabaw. Park jest czynny od 9:00 do 20:00 (weekendy VII-VII), w dni powszednie i inne miesiące nieco krócej.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Solec Kujawski - Park dinozaurów JuraPark
format D: N 53.080492°,   E 18.234086°
format DM: N 53° 4.82952',   E 18° 14.04516'
format DMS: N 53° 04' 49.77'',   E 18° 14' 02.71''
pytajnik
Adres:
JuraPark Solec, ul. Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski, tel. 52 3873235

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Solec Kujawski w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Solec Kujawski wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 5 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.8 na 6.0  (głosów: 5)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
Marcin1  Autor  Autor: Marcin1     Data dodania   1 grudnia 2016

DROGO! Brudno i nie miła obsługa. Park można obejść w 40 minut.


Galeria
Wiek dziecka(i)
5 i 12 lat
Data pobytu
Sierpień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
16
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
Anna_G_kowska  Autor  Autor: Anna_G_kowska     Data dodania   8 sierpnia 2016

Park dinozaurów sam w sobie jest bardzo fajny ale cała reszta do koszmar. Na przykład sklepik z pamiątkami: wszystko bardzo drogie,maskotki dinozaurów,malutkie i zakurzone kosztują 40 zł. Kubki strasznie brudne i potłuczone,a kamienienie dekoracyjne do pomalowania,które kupilam córce były kilkakrotnie wcześniej otwierane i zaklejane,farbki przeterminowane,woreczki porozrywane i brakowało pędzelka. W łazienkach nie było papieru a do restauracji nie można było się dostać przez cały dzień, podobnie jak do kina.


Galeria
Data pobytu
sierpień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
35
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Aniak  Autor  Autor: Aniak     Data dodania  28 czerwca 2014

Fantastyczne miejsce zarówno dla dzieci jak i rodziców. Dużo śmiechu, dużo radości, baaardzo dużo atrakcji! W kinie sie wyśmialiśmy, a na niektórych atrakcjach na parku rozrywki aż zzielenieliśmy :-D

Co prawda pozostaje mały niesmak po sporej ilości urządzeń niedostępnych bądź dostępnych na przykład jedynie 2 łódek na wodzie, do tego brak dyrektora obiektu (jedyne, czego się dowiedziałam, to, ze "dziś go już nie będzie").


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 i 6 lat
Data pobytu
maj 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
42
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
jasienka  Autor  Autor: jasienka     Data dodania  22 stycznia 2013

Polecam wszystkim JuraPark w Solcu Kujawskim. Zarówno zimą ( byłam teraz z dziećmi korzystając z ferii zimowych) jak i latem. W lato oczywiście dzieci maja więcej atrakcji. Kupując bilet w kasie można w jego ramach korzystać z muzeum, ścieżki, placu zabaw oraz parku rozrywki (moje dziecko nie chciało wracać do domu ;)) Atrakcji wystarczy na spędzenie tam całego dnia, jest miejsce, gdzie można kupić coś do jedzenia, lody , gofry, pamiątki. Na pewno będziemy tam jeździć. Inne parki tego typu, w których byliśmy ( Rogowo czy ten w Myślęcinku) nie umywają się do Solca. Szczerze polecamy:)


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
styczeń 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
61
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   9 maja 2012

Ze względu na niegasnącą dinomanię naszego syna, parki dinozaurów będą w tym roku jednym z głównych punktów naszych podróży, między innymi dlatego też na majówkę wybraliśmy się do woj. kujawsko-pomorskiego, gdzie w niewielkiej od siebie odległości są 2 takie atrakcje. W Solcu Kujawskim leży on na obrzeżach miasta, w sąsiedztwie basenu. Dojazd jest bardzo dobrze oznaczony. Parking był niestety za mały, aby pomieścić auta wszystkich chętnych, ale obok znajduje się parking basenowy, więc miejsce zawsze się znajdzie (oba parkingi są darmowe).
Kasy przed wejściem są dwie i mimo tłumów, nie trzeba stać w kolejce. Bilety drogie (28 zł), ale jak się później okazało w stosunku do tego co park oferuje dzieciom, bardziej niż przystępne. Cały dinopark składa się z 4 części. Po wejściu lądujemy na dużym placu z zapleczem gastronomicznym, pamiątkami i muzeum. Na prawo mamy wielki plac zabaw, a za nimi park rozrywki. Na wprost jest ścieżka edukacyjna, od której zaczęliśmy zwiedzanie. Zaczyna się ona kilkoma ogólnymi tablicami edukacyjnymi, a dalej można już podziwiać prehistoryczne stwory. Ścieżka wije się przez las, prowadząc nas przez poszczególne okresy ery mezozoicznej. Dinozaury występują same albo w stadzie, każdy oczywiście posiada dokładny opis. Tylko kilka ustawiono w ciekawszych pozach, jak np. T-Rex przygotowujący się do ataku na triceratopsa czy 2 terizinozaury zwrócone do siebie nad drogą. Jest wyjątkowo dużo lubianych przez nas dinozaurów pancernych, m.in. sajchania i euoplocefal. Niestety wszystkie modele są za ogrodzeniem, podotykać lub zrobić dziecku zdjęcie można tylko przy wydzielonych pięciu czy sześciu, dlatego też ścieżka edukacyjna jest chyba jedynym elementem dinoparku, który nie górował nad sąsiednim parkiem w Rogowie.
Oglądnięcie wszystkich dinów zajęło nam niecałą godzinę i pod koniec syn był nieco znudzony, ciągnęło go już na plac zabaw i do parku rozrywki. Tam też wychodzi koniec ścieżki. Przy parku rozrywki stoi jedyny ruchomy i wyjący gad - tyranozaur (mam nadzieję że będzie ich więcej), a obok dmuchane zamki, trampoliny, baseny kulkowe itp. ogólnie zmora wszelkich imprez i festynów. Można na tym stracić fortunę, ale tutaj zostaliśmy mile zaskoczeni - wszystko było darmowe! Tylko namiot z automatami, cymbergajem i czymś tam jeszcze wymagał monet.
Po zaliczeniu wszystkich tych atrakcji odciągnęliśmy syna od drugiej części parku z jeszcze lepszymi urządzeniami i omijając plac zabaw, aby nie spędzić na nim kolejnej godziny, weszliśmy do Muzeum Ziemi. Tu kolejne zaskoczenie - w niewielkim wydawałoby się budynku mieści się całkiem spora ekspozycja oraz kino! Oglądania jest bardzo dużo, ale tylko niektóre rzeczy zainteresowały naszego malucha jak np. szkielet dinozaura czy mamut w pełnym rozmiarze. Są też skamieliny, kości, minerały, ciekawe skamieniałe drewno, akwaria z modelami prehistorycznych stworzeń morskich i wiele innych rzeczy. Wszystko w zaciemnionych pomieszczeniach, więc zwiedzanie ma swój klimat. Warto przejść całość najpierw z dzieckiem, a potem wrócić i dokładnie samemu wszystko pooglądać, bo jest to naprawdę interesujące muzeum, którego nie oczekiwałbym w parku dla dzieci.
Zgrzytem za to okazało się kino 5D, także wliczone w cenę biletu. Na drzwiach wisiała informacja, iż seanse odbywają się o pełnych godzinach, ale nie była to prawda. Po obiedzie w restauracji samoobsługowej (jakość OK, bez zachwytów ani specjalnych zarzutów) przyszliśmy przed pełną godziną i zastaliśmy tłum ludzi czekających w kolejce. Od razu było wiadome, że wszyscy się nie zmieszczą i tak musiałem spędzić prawie pół godziny przed drzwiami, pilnując kolejki. Seans trwa 15 minut, więc co 20 minut wchodziła kolejna grupa. Gdyby nie mylna informacja na drzwiach, tłum byłby mniejszy. Sam film pt. Dinosaurs Alive z narratorem Michaelem Douglasem nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Nie było zbyt wiele efektów 3D, tylko co jakiś czas ruszało fotelem, pryskało wodą i wiał wiatr. Wyglądał jak stara produkcja bez zastosowania nowej technologii, w dodatku został jeszcze niemiłosiernie pocięty, aby trwał 15 minut. Jednakże gdy usłyszeliśmy od syna "Supel była ta bajka", nie żałowaliśmy zmarnowanego czasu.
Następnie poszliśmy na plac zabaw, cały w piasku z wielkimi zjeżdżalniami i innymi urządzeniami oraz szkieletem dina do odkopania. Niestety szczeble w drabinkach na największą zjeżdżalnię są dla trochę starszych dzieci, więc w miarę szybko opuściliśmy plac zabaw i ruszyliśmy do drugiej części parku rozrywki czyli mini wesołego miasteczka.
Jest tutaj ciuchcia jeżdżąca w kółko, mały rollercoaster, tor z samochodzikami elektrycznymi, stawik z łódkami, zjazd na linie i kilka karuzel. Oczywiście wszytko bezpłatne. Największy entuzjazm wzbudził tor samochodowy, ale to też atrakcja dla nieco starszych dzieci, więc syn upodobał sobie łódki o kształcie łabędzi, kaczek lub motorówek, którymi maluchy mogą same kierować i naciskać pedał gazu, siedząc z jednym z rodziców. Fajny był również rollercoaster w kształcie gąsienicy jeżdżący po torach przez wielkie jabłko.
Podsumowując, wszystkim szczerze polecam solecki JuraPark, jest zdecydowanie lepszy od Zaurolandii w Rogowie. Naprawdę widać pasję ludzi którzy go utworzyli, chociażby w takich detalach jak stojaki na rowery, które mają kształt triceratopsów, czy namalowane ślady dinów na drodze przed wejściem. Skubanie turystów nie jest tu priorytetem jak w innych parkach, a obsługa jest niesamowicie miła i uprzejma. Na placu zabaw i w parku rozrywki nie olewa się ludzi, każdy pracownik jest tam gdzie powinien, nikt nie robi łaski, że atrakcje są za darmo i można z nich korzystać wiele razy. np. pan obsługujący łódki pozwalał proszącym rodzicom skorzystać z nich nawet po zamknięciu tej części parku, poświęcając swój czas. Dziecko może tu spędzić cały dzień na wspaniałej zabawie, o ile tylko ma na to siłę. Dlatego lepiej wybrać się w nieco chłodniejszy dzień. My spędziliśmy w JuraParku 5 godzin od godziny 13 przy 30 st. C i po wyjściu syn ledwo stał na nogach, ale gdyby park rozrywki był czynny dłużej musielibyśmy zostać do końca. Szkoda, że mieszkamy tak daleko, bo na pewno bylibyśmy stałymi bywalcami...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
ponad 150 super dinozaurów
plac zabaw i park rozrywki dostarczają dzieciom wiele godzin zabawy
bardzo ciekawe muzeum paleontologiczne
pełne i funkcjonujące do zamknięcia zaplecze gastronomiczne
ciekawe dla dinomaniaków stoisko z pamiątkami
mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla całej rodziny, po wykupieniu biletów wstępu
darmowy parking
- Wady
słaby seans i organizacja w kinie 5D
Wiek dziecka(i)
3,5 roku
Data pobytu
koniec kwietnia 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
522
Zgłoś naruszenie zasad