ikonka KLECZA DOLNA - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA

Informacje o atrakcji turystycznej

KLECZA DOLNA - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA

Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA powstało w Kleczy pod Wadowicami w 2018 roku na terenie przedsiębiorstwa Łysoń m.in. w podziemiach z 1910 r. Placówka omawia temat pszczół  przy pomocy  technologii multimedialnych oraz  instalacji interaktywnych. Zwiedzający poznają znaczenia i rolę pszczół w przyrodzie, pracę pszczelarza, życie i zachowania  pszczoły miodnej oraz tajniki powstawania miodu. Wzorcowa pasieka udostępniana do oglądania składa się z 50 uli, w których przebywa ok. 75 tysięcy pszczół.  W APILANDII przeprowadzane są również warsztaty pszczelarskie m. in. z wykonywania świec z wosku pszczelego, degustacje różnych rodzaju miodów i produktów pszczelich. Na miejscu działa kawiarnia oraz sklep z pamiątkami.  Centrum czynne jest przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-16:00 (w soboty poza sezonem od 11:00).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Klecza Dolna - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA
format D: N 49.882846°,   E 19.536837°
format DM: N 49° 52.97076',   E 19° 32.21022'
format DMS: N 49° 52' 58.25'',   E 19° 32' 12.61''
pytajnik
Adres:
APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa, Klecza Dolna 148, tel. (33) 8706402 wew. 57, gsm 517 203 452

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Klecza Dolna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

   

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Klecza Dolna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
aleksandra1x  Autor  Autor: aleksandra1x     Data dodania  15 lutego 2019

Moja przygoda z pszczółkami.
Niejedno krotnie zastanawiałam się nad wyjazdem z dziećmi w miejsce gdzie będą mogły zarówno spędzić aktywnie oraz dowiedzieć się czegoś przydatnego. Koleżanka z pracy zarekomendowała mi Interaktywne centrum pszczelarstwa APILANDIA. Na początku nie byłam pewna, czy dzieciakom spodoba się taki pomysł, ale przeglądać Facebooka tejże atrakcji stwierdziłam, że warto zaryzykować.

Zaplanowaliśmy z mężem wyjazd do Wadowic, a później do Kleczy Dolnej. Po wejściu do sklepu nasza przygoda rozpoczęła się. Na samym początku naszym oczom rzucił się duży logo shop, gdzie można było zakupić sobie małe pamiątki od magnesów po gry planszowe i książki – wszystko w tematyce pszczół.

Po dokonaniu zapłaty zostaliśmy miło przywitani przez naszego przewodnika ( jest on w cenie ). Pani sprowadziła nas schodami do podziemi gdzie wycieczka się zaczynała. Pierwsze dowiedzieliśmy się o akcji – Rajd w obronie pszczół ( 2017r.). Jak dowiedzieliśmy się od naszej przewodniczki pierwsza sala w pełni poświęcona jest pszczelarstwu ,a dokładniej jak możemy pomóc pszczelarzowi. Była również mowa o roślinach miododajnych i o wspieraniu lokalnego pszczelarza.

Kolejnym etapem zwiedzania było poznanie podstawowego sprzętu pszczelarskiego. Moje pociechy miały okazje poczuć się jak pszczelarz, mogły odwirować miód, uspokoić pszczoły oraz zobaczyć domek dla pszczół.

W następnych salach dowiedzieliśmy się o surowcach, które są wykorzystywane do produkcji sprzętu pszczelarskiego. Moja rodzina również dowiedziała się w jaki sposób pszczelarz chroni swoje ciało przed żądłem. Jednakże Pani przewodniczka przekonywała Nas, że pszczoły nie są agresywne jeśli nie wejdziemy na ich terytorium ;)

Ostatnia sala według mnie najlepsza ze wszystkich miała w sobie wiele monitorów, interaktywne ule, kontenery ( gdzie dzieciaki mogły porównać temperaturę powietrza na zewnątrz i w ulu ) oraz filmy animowane, dzięki którym ja i moja rodzina dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia pszczół. Największą furorę wśród dzieci zrobiła ogromna pszczoła, której na samym początku nie zauważyliśmy.

Dzieciaki wyszły z podziemi z wielkim uśmiechem, mam nadzieję że uda mi się namówić wychowawczynie moich dzieci na ponowny przyjazd do tego miejsca, który będzie uwzględniał również warsztaty. Z tego co zdążyłam się dowiedzieć, to na warsztatach dzieci robią świeczki z wosku pszczelego, węzy oraz testują miody, brzmi znakomicie!

Z czystym sercem mogę polecić to miejsce każdemu kto szuka miejsca w którym nasze pociechy mógłby za równo posiąść wiedze jak i spędzić czas na zabawie. Ceny biletów również są przystępne, a obsługa bardzo miła i widać że pracują tutaj ludzie z pasją ;)


Galeria
Wiek dziecka(i)
5 i 8
Data pobytu
styczeń 2019
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad