NIEDZICA - Spichlerz

 
3.0 (1)
2266 1
foetus Zaktualizowano: 22-04-2016
NIEDZICA - Spichlerz

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Spichlerz

Spichlerz w Niedzicy pochodzi z końca XVIII stulecia i należał do dawnego folwarku zamkowego. Przetrwał jako jedyny z trzech podobnych obiektów. Do dziś zachował swój oryginalny wygląd i nadal jest częścią zespołu zamkowego. Udostępniono go do zwiedzania po gruntownym remoncie w końcu XX w. na osobny niż zamek bilet wstępu (sprzedawany w tej samej kasie). Wnętrza prezentują ekspozycję poświęconą kulturze ludowej Spiszu z okresu XIX - XX w.Piętrowy budynek postawiono na planie prostokąta (9 x 12 m). W części dolnej jest murowany i podpiwniczony, w górnej drewniany o konstrukcji zrębowej. Do czasu II wojny św, kiedy to został poważnie uszkodzony, służył do przechowywania zboża. Spichlerz położony jest na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, ok. 150 m od zamku niedzickiego. Zabytek jest czynny tylko w okresie letnim (od 1.05 do 30.09) codziennie, w godz.9:00-18:30.


GALERIA

Zdjęcia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
ZESPÓŁ ZAMKOWY W NIEDZICY - ul. Zamkowa 2, Niedzica, tel. (18) 262 94 89

Współrzędne geograficzne*:
Niedzica / Małopolskie - Spichlerz

format D: N 49.4213831°,   E 20.3182487°
format DM: N 49° 25.282986',   E 20° 19.094922'
format DMS: N 49° 25' 16.98'',   E 20° 19' 05.70''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Niedzica w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Niedzica wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
3.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
3.0
Niedzicki spichlerz to ładny drewniany budynek nieopodal wozowni zamkowej.  Trudno mi jednak zrozumieć czemu wozownia jest połączona jednym biletem z zamkiem, a spichlerz nie. Wystawa  w nim zorganizowana jest bowiem bardzo skromna. Zwiedza się tylko parter budowli,  stanowiący jedną dużą izbę. Piwnice, które mogłyby być bardziej interesujące są niedostępne.  Najciekawsza jest kolekcja starych zegarów ściennych oraz łodzie - dłubanki wykorzystywane dawniej przez flisaków, leżące pod ogrodzeniem spichlerza (ich oglądnięcie nie wymaga biletu). 
Poza tym w środku można zobaczyć  obrazy religijne, wystrój tradycyjnej chaty spiskiej i różne stare rupiecie. Wg mnie, nie jest to warte 4 zł, chyba że ktoś interesuje się etnografią. Dla dzieci nie ma tu praktycznie nic (nawet biletu ulgowego).
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015