ikonka NIEDZICA - Spichlerz

Informacje o atrakcji turystycznej

NIEDZICA - Spichlerz
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Spichlerz

Spichlerz w Niedzicy pochodzi z końca XVIII stulecia i należał do dawnego folwarku zamkowego. Przetrwał jako jedyny z trzech podobnych obiektów. Do dziś zachował swój oryginalny wygląd i nadal jest częścią zespołu zamkowego. Udostępniono go do zwiedzania po gruntownym remoncie w końcu XX w. na osobny niż zamek bilet wstępu (sprzedawany w tej samej kasie). Wnętrza prezentują ekspozycję poświęconą kulturze ludowej Spiszu z okresu XIX - XX w.Piętrowy budynek postawiono na planie prostokąta (9 x 12 m). W części dolnej jest murowany i podpiwniczony, w górnej drewniany o konstrukcji zrębowej. Do czasu II wojny św, kiedy to został poważnie uszkodzony, służył do przechowywania zboża. Spichlerz położony jest na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, ok. 150 m od zamku niedzickiego. Zabytek jest czynny tylko w okresie letnim (od 1.05 do 30.09) codziennie, w godz.9:00-18:30.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Niedzica - Spichlerz
format D: N 49.421383°,   E 20.318249°
format DM: N 49° 25.28298',   E 20° 19.09494'
format DMS: N 49° 25' 16.98'',   E 20° 19' 05.70''
pytajnik
Adres:
ZESPÓŁ ZAMKOWY W NIEDZICY - ul. Zamkowa 2, Niedzica, tel. (18) 262 94 89

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Niedzica w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Niedzica wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  22 kwietnia 2016

Niedzicki spichlerz to ładny drewniany budynek nieopodal wozowni zamkowej. Trudno mi jednak zrozumieć czemu wozownia jest połączona jednym biletem z zamkiem, a spichlerz nie. Wystawa w nim zorganizowana jest bowiem bardzo skromna. Zwiedza się tylko parter budowli, stanowiący jedną dużą izbę. Piwnice, które mogłyby być bardziej interesujące są niedostępne. Najciekawsza jest kolekcja starych zegarów ściennych oraz łodzie - dłubanki wykorzystywane dawniej przez flisaków, leżące pod ogrodzeniem spichlerza (ich oglądnięcie nie wymaga biletu).
Poza tym w środku można zobaczyć obrazy religijne, wystrój tradycyjnej chaty spiskiej i różne stare rupiecie. Wg mnie, nie jest to warte 4 zł, chyba że ktoś interesuje się etnografią. Dla dzieci nie ma tu praktycznie nic (nawet biletu ulgowego).


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad