ikonka INWAŁD - Ogród Jana Pawła II

Informacje o atrakcji turystycznej

INWAŁD - Ogród Jana Pawła II
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ogród Jana Pawła II

Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie powstał w 2014 roku na powierzchni ok. 3 ha. 20 tys. krzewów, tony kamieni i żwiru oraz 8 km alejek tworzy obraz widoczny z góry, złożony z 3 części: wizerunek polskiego papieża wraz z Bazyliką Ofiarowania NMP w Wadowicach i Bazyliką św. Piotra w Watykanie. Alejki zawierają zdjęcia i tabliczki z cytatami papieża oraz fragmentami książki "Kwiatki Jana Pawła II" Janusza Poniewierskiego. Poszczególne części ogrodu skupiają się na różnych aspektach życia Jana Pawła II. 1. część przedstawia czasy dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły, 2. część pielgrzymki do Polski, 3. posługę na Tronie Piotrowym i pielgrzymki zagraniczne. Na miejscu organizowane są również wystawy czasowe oraz działają małe punkty gastronomiczne i handlowe. Ogród jest otwarty codziennie przez cały rok w zmiennych godzinach, zależnych od miesiąca i dnia tygodnia. W wakacje od 9:00 do 19:00 (w weekendy do 20:00). Oprócz standardowego biletu obowiązują tu też pakiety, np. 2-dniowy na 5 parków i bilet łączony z dinoparkiem.Część zysku ze sprzedaży biletów jest przekazywana dla Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Inwałd - Ogród Jana Pawła II
format D: N 49.869348°,   E 19.406186°
format DM: N 49° 52.16088',   E 19° 24.37116'
format DMS: N 49° 52' 09.65'',   E 19° 24' 22.27''
pytajnik
Adres:
Ogród Jana Pawła II - ul. Wadowicka 167, Inwałd, gsm 535 335 388

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 marca 2016

Pomysł na kolejny park tematyczny w Inwałdzie jest dość zaskakujący, ale w sumie ciekawy. Wykonanie jest staranne i pracochłonne, ale efekt końcowy średni. Głównie przez brak możliwości oglądnięcia w pełni całego dzieła i pewną monotonię.
Utworzony z roślin, kamyczków i alejek, obraz Jana Pawła II, 2 bazylik, gołąbka i napisu jest tak duży, że usypanie małej górki do jego oglądania jest kompletnym nieporozumieniem. Ktoś kto nie widział wcześniej zdjęcia z lotu ptaka, z tak niskiej wysokości nie ma szans na rozpoznanie tego co widzi - obraz jest nieczytelny.
Pozostaje więc spacer alejkami. Urozmaicono je tabliczkami z różnymi tekstami o papieżu i z jego wypowiedziami. Są to dobrze dobrane, interesujące fragmenty, ale długo z dzieciakiem tego nie poczytaliśmy. Na ogrodzeniach wiszą jeszcze duże zdjęcia, które warto oglądnąć, ale w środku ogrodu właściwie nic nie ma - tylko alejki. Ładne i kolorowe, ale chodzenie nimi dłużej niż parę minut jest pozbawione sensu, szczególnie, że w około pełno innych parków rozrywki dla maluchów, więc ogród jest raczej atrakcją na krótki czas.
Z infrastruktury turystycznej obiekt posiada fajną dużą wiatę z fontanną. Można tam przy stoliku zjeść papieską kremówkę czy napić się dobrej kawy. Poza tym przy alejkach stoją ławki.
Generalnie ogród zdecydowanie wymaga zmiany w kwestii punktu widokowego. Ja chętnie spojrzałbym na cały obraz z balonu - to dopiero byłaby atrakcja!


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad