ikonka NIEDZICA - Plaża Zamajerz

Informacje o atrakcji turystycznej

NIEDZICA - Plaża Zamajerz
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża Zamajerz

Plaża Zamajerz znajduje się na jeziorze czorsztyńskim w Niedzicy, nieopodal średniowiecznego zamku Dunajec. Powstała w 1997 roku wraz z ukończeniem budowy zapory, obecnie zarządza nią prywatna firma FHU "Gotele". Oferuje strzeżone kąpielisko (w okresie wakacyjnym), wypożyczalnia sprzętu wodnego, gastronomię, boisko do siatkówki plażowej, salon gier, miejsca ogniskowe oraz pole biwakowe i domki noclegowe. Wstęp za darmo, płatny jest jedynie parking. Przy plaży działa też przystań jachtowa.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Niedzica - Plaża Zamajerz
format D: N 49.423849°,   E 20.314712°
format DM: N 49° 25.43094',   E 20° 18.88272'
format DMS: N 49° 25' 25.86'',   E 20° 18' 52.96''
pytajnik
Adres:
"Zamajerz" - plaża i domki do wynajęcia - Niedzica-Zamek, tel. 601 811 328

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Niedzica w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Niedzica wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 sierpnia 2015

Jeśli chodzi o położenie ta plaża nie ma sobie równych. Krajobraz nad jeziorem czorsztyńskim u podnóża zamku niedzickiego, z drugim zamkiem i górskimi pasmami Pienin w tle jest po prostu niepowtarzalny!
W lipcowy weekend przyjechało mnóstwo ludzi. Samochód zaparkowaliśmy kawałek za kąpieliskiem, na polu namiotowym - tam już tłumu nie było, a opłata to 5 zł/dzień.
Plaża niby mała, ale jakoś mieściła tych wszystkich ludzi i nawet można było znaleźć dobre miejsce, blisko wody. Może dlatego, że było sporo nastoletnich i starszych osób skupionych bardziej na chłodzeniu się piwkiem niż wodą w jeziorze, wiec rozkładali się nieco dalej, na trawie.
Główny obszar plaży jest piaszczysty, ale nie do końca. Od strony wody jest ona pokryta kamyczkami, dopiero po paru metrach mamy czysty piasek. Dla małych dzieci może to być pewną przeszkodą w zabawie w stawianie piaskowo - wodnych budowli, ale może akurat był niski stan wody w jeziorze. Niemniej jednak podłoże w wodzie posiada kamienie, więc odpowiednie obuwie jest wskazane. O cień raczej tu trudno, ale można go znaleźć w części trawiastej.
Wszystko było fajnie do czasu, gdy potrzebowaliśmy skorzystać z infrastruktury kąpieliska. Niestety jest ona bardzo skromna i tworzą się duuuuże kolejki. Budka z lodami i napojami przeżywała permanentne oblężenie, w dodatku w pewnym momencie lody się skończyły (czy też zepsuła maszyna), a ludzie dalej stali i dowiadywali się dopiero przy kasie że stają na darmo. Nie przypominam sobie innej czynnej gastronomii na terenie kąpieliska, choć podobno tam jest i może nawet działała, ale nie wiele wnosiła, bo wszyscy stali do tej jednej budki nawet za zwykłym piciem. Sam stałem 2 razy i miałem już dość. Tak więc za to spory minus dla Zamajerza.
Poza tym jednak jest OK - działa wypożyczalnia sprzętu, jest boisko do siatkówki plażowej, kramik z artykułami plażowymi, przebieralnie. Na plaży nie ma placu zabaw, ale kilka urządzeń postawiono w niewielkiej odległości, ponad kąpieliskiem. Jest za to namiot z cymbergajami, bilardem i automatami.
Ogólnie fajne miejsce, ale nie było odpowiednio przygotowane na dużą liczbę plażowiczów.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
80
Zgłoś naruszenie zasad