ikonka KLUSZKOWCE - Zjeżdżalnia grawitacyjna

Informacje o atrakcji turystycznej

KLUSZKOWCE - Zjeżdżalnia grawitacyjna
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zjeżdżalnia grawitacyjna
Zjeżdżalnia grawitacyjna w Kluszkowcach to inaczej tor saneczkowy typu Alpine coaster o długości prawie 1000 m (wraz z wyciągiem). Położona jest ona na stokach góry Wdżar przy ośrodku narciarskim Czorsztyun-Ski. Średnie nachylenie zjazdu wynosi 12%, a różnica poziomów to 84 m. W ofercie są tylko bilety pojedyncze (ze zniżka 10% przy 20 zjazdach), które "nabijane" są na kartę wielokrotnego użytku. Płaci się od osoby, nie od wózka. Dzieci w wieku 3-8 lat mogą zjeżdżać tylko z opiekunem. Obiekt jest czynny cały rok w godzinach od 9:00 do 17:00, poza sezonem tylko w weekendy.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kluszkowce - Zjeżdżalnia grawitacyjna
format D: N 49.456456°,   E 20.313996°
format DM: N 49° 27.38736',   E 20° 18.83976'
format DMS: N 49° 27' 23.24'',   E 20° 18' 50.39''
pytajnik
Adres:
Ośrodek Czorsztyn-ski Sp. z o.o. - ul. Kamieniarska 30 a, Kluszkowce, tel. (18) 2650222

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kluszkowce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kluszkowce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  29 czerwca 2015

To jedna z atrakcji Krainy Śpiącego Wulkanu jak zwana jest góra Wdżar w Kluszkowcach. Zjeżdżalnie grawitacyjne często budowane są w miejscach ciekawych widokowo, ale ta góruje pod tym względem nad wszystkimi innymi jakie dotychczas widziałem. Wspaniałe pienińskie widoki są oczywiście tylko dodatkiem do pędu po srebrnych szynach, ale bardzo fajnym. Sam zjazd także sprawia dużo przyjemności. Trasa jest długa i całkiem szybka z kilkoma niewielkimi spadkami, może tylko początek jest zbyt wolny.
Nie podoba mi się natomiast polityka cenowa - brak tu karnetów wielozjazdowych, ani ulg na jazdę z dzieckiem więc każda kosztowała nas 10 zł, a to trochę za dużo. Rodzice z maluchami 3-4 letnimi, mogą jednak spokojnie wziąć je na ręce i przejść przez bramkę odbijając kartę (bilet) tylko 1 raz - obsługa przymykała na to oko.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
50
Zgłoś naruszenie zasad