ikonka KLUSZKOWCE - Kąpielisko na przystani wodnej Aqualand

Informacje o atrakcji turystycznej

KLUSZKOWCE - Kąpielisko na przystani wodnej Aqualand
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko na przystani wodnej Aqualand

Przystań wodna Aqualand położona jest w zatoce Jeziora Czorsztyńskiego, nieopodal centrum wsi Kluszkowce. Należy do stacji narciarskiej Czorsztyn-ski. W sezonie jest otwarta w godzinach 10:00 - 20:00. Oferuje połączenie wodne statkiem Halny z zamkiem w Niedzicy oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Przy przystani funkcjonuje bezpłatne, niestrzeżone kąpielisko z plażą i małą gastronomią.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kluszkowce - Kąpielisko na przystani wodnej Aqualand
format D: N 49.454099°,   E 20.309919°
format DM: N 49° 27.24594',   E 20° 18.59514'
format DMS: N 49° 27' 14.76'',   E 20° 18' 35.71''
pytajnik
Adres:
Przystań wodna Aqualand - ul. Turystyczna, Kluszkowce, tel. (18) 265 02 22

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kluszkowce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kluszkowce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 czerwca 2015

Kąpielisko z przeważającą częścią trawiastą, ale piasek też jest, choć kiepskiej jakości. Zejście do wody łagodne, przy brzegu duży obszar płycizny i nie ma wyznaczonej strefy bezpiecznej dla dzieci. Woda w miarę czysta i ciepła. Brak drzew, więc nie można rozłożyć się w cieniu.
Od położonej na drugim brzegu jeziora plaży w Niedzicy na plus miejsce to odróżnia się spokojem i większą przestrzenią. Są 2 budki gastronomiczne ze stolikami, a przy drodze restauracja-tawerna. Mało ludzi więc nigdzie nie trzeba było czekać, podczas, gdy za zwykłym napojem w Niedzicy stałem z 15 min.
Niezły widoczek na zalew i Pieniny w tle, słońce nie świeci twarz, jednak brak prawdziwej plaży piaszczystej to poważny mankamentem.
Poza kąpielą można tu pograć w siatkówkę plażową, popływać rowerem albo kajakiem lub wypłynąć statkiem na rejs. Dzieci mogą się pobawić na płatnym dmuchańcu czy cymbergaju, niestety nie ma placu zabaw (jedynie jakieś marne 2 drabinki).
Do końca nie wiem czy parking jest płatny, stanęliśmy jak wszyscy wzdłuż drogi dojazdowej i nikt opłaty nie pobierał, ale gdzieś widziałem cenę 5 zł/dzień.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad