ikonka MUSZYNA - Rafting na Popradzie

Informacje o atrakcji turystycznej

MUSZYNA - Rafting na Popradzie
Kraj / Region

Rafting czyli spływ pontonem po górskiej rzece to atrakcja organizowana na Popradzie przez przynajmniej 3 firmy. Oferowane są trasy o różnej długości i stopniu trudności. Najłatwiejsza wiedzie z Muszyny do Żegiestowa, najtrudniejsza z Lelowa do Muszyny. Spływ odbywa się w specjalistycznych pontonach przeznaczonych do raftingu, całkowicie niewywrotnych. Umiejętność pływania uczestników nie jest wymagana i nie ma również ograniczeń wiekowych. Wraz z wykupem usługi uczestnik jest automatycznie ubezpieczany (NNW). Oprócz malowniczych krajobrazów, rafting Popradem daje możliwość zaobserwowania rzadkich gatunków ptaków jak czaple, myszołowy, jastrzębie, krogulce, czarne bociany, a nawet orły.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Muszyna - Rafting na Popradzie
format D: N 49.352173°,   E 20.890725°
format DM: N 49° 21.13038',   E 20° 53.4435'
format DMS: N 49° 21' 07.82'',   E 20° 53' 26.61''
pytajnik
Adres:
Czysta Frajda - gsm 509 99 88 12, Fabryka Endorfiny - gsm 660 313 091, Spływ Popradem - gsm 502 350 895

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Muszyna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Muszyna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 sierpnia 2014

Rafting na tyle bezpieczny, aby można było uczestniczyć w nim nawet z kilkuletnim dzieckiem to rzadkość. Dlatego z zaciekawienie przeczytaliśmy ofertę spływu Popradem z Muszyny jaką otrzymaliśmy i postanowiliśmy skorzystać przy pierwszej nadarzającej się okazji.
Do wyboru jest kilka tras, my wybraliśmy tę najkrótszą Andrzejówka - Żegiestów Łopata Polska (2 godziny). Tak naprawdę można sobie wybrać dowolną trasę i organizatorzy spływu powinni się dostosować.
Zostaliśmy dowiezienie na miejsce samochodem i przeszkoleni co robić w trudnych sytuacjach, np. gdy zawiesimy się na kamieniu. Warto wszystko dokładnie zapamiętać,m bo są to informacje bardzo przydatne podczas raftingu.
Poprad na naszym odcinku był spokojny, tylko miejscami nurt przyspieszał i wtedy było najciekawiej, bo normalnie jest to leniwe płynięcie i podziwianie krajobrazów. Jest całkowicie bezpieczne, dziecku w kapoku i kasku nie może się nic stać. Zawiesiliśmy się na kamieniach ze 3 razy i nawet musiałem wejść do wody, aby zepchnąć ponton, ale poza tym żadnych przygód,
Jako że Poprad jest rzeką graniczną po drodze mijamy słowacką knajpkę, przy której można się zatrzymać. Trzeba wypatrywać drewnianej tabliczki informacyjnej na lewym brzegu. Jest ona słabo widoczna a zatrzymanie się w tym miejscu, mimo że jest mały pomost nie jest łatwe, szczególnie gdy zauważy się tabliczkę w ostatniej chwili. My nie daliśmy rady, nie chciało nam się wchodzić do wody i zmagać z nurtem.
Nasz syn początkowy bardzo podekscytowany raftingiem, po kilkudziesięciu minutach był już mocno znudzony i marudził (niestety nie wyspał się tego dnia). Po chwili usnął. Nie oznacza to wcale iż z maluchem lepiej brać krótszą trasę, wręcz przeciwnie - my żałowaliśmy że nie wzięliśmy dłuższej. Trzeba bowiem brać pod uwagę koszty takiej imprezy, a te są ogromne. Za 2 dorosłe osoby i przedszkolaka zapłaciliśmy 150 zł (w tym dziecko 45 zł!) co jest rozbojem w biały dzień. Nie rozumiem czemu tyle się tu zdziera z turystów, skoro na Podlasiu spływ kajakiem o podobnej długości kosztuje 40 zł! Na dłuższych trasach ceny się nie zmieniają, lepiej wiec płynąć dłużej, a dzieciak może sobie spokojnie zasnąć na pontonie (kołysanie na wodzie działa usypiająco), dorośli zaś dłużej czerpią przyjemność ze spływu. Warto też podzwonić po różnych organizatorach raftingu (choć w cennikach mają identyczne stawki - wygląda to na zmowę cenową) i wynegocjować najlepszą cenę (my korzystaliśmy ze splywpopradem.pl).
Miłą pamiątką od organizatora były zdjęcia, które człowiek z obsługi pstryka na początku i końcu spływu. Otrzymujemy je potem e-mailem. Ponieważ zwykle podróżujemy sami, są to jedne z nielicznych zdjęć w naszym zbiorze, na których jesteśmy wszyscy razem.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
rzadka atrakcja
spore przeżycie dla dzieci
piękne widoki
pontony są bardzo bezpieczne
- Wady
cena
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad