ikonka BIAŁKA TATRZAŃSKA - Aquapark - Terma Białka

Informacje o atrakcji turystycznej

BIAŁKA TATRZAŃSKA - Aquapark - Terma Białka
Kraj / Region
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Terma Białka

Terma  Białka powstała w 2011 roku, początkowo pod nazwą Terma Bania. Wodę termalna pochodzi z głębokości 2500 m,  jej temperatura wynosi 72 st.C, a mineralizacja 1786,3 mg/dm3. Należy do typu wód sodowo-wapniowo-siarczanowo-chlorkowego. Wszystkie zbiorniki wodne mają w sumie ponad 9000 m2. Kompleks podzielony jest na strefy: głośną, cichą oraz saunarium. Każda z nich ma część wewnętrzną  i zewnętrzną. Strefa głośna to część rozrywkowa z wodą o temperaturze od 32 do 36 st.C, z 4 zjeżdżalniami i kącikiem dla najmłodszych. Strefa cicha ma zapewnić relaks i odpoczynek w wodzie o zdrowotnych właściwościach i temperaturze od 36 do 40 st.C. Saunarium rozłożone jest na powierzchni 1000m2, posiada 5 saun, drinkbar, basen z wodą geotermalną o temp. 36 st.C oraz basen do pływania o temp. 24 st.C. Poza tym obiekt oferuje zabiegi spa i wellness oraz strefę VIP przeznaczoną na spotkania biznesowe. Kompleks sąsiaduje z ośrodkami narciarskimi, w tym z jednym z największych w Polsce - Kotelnicą Białczańską. W 2012 roku Termy otrzymały wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej w kategorii "Najlepszy Produkt Turystyczny Roku". Obiekt jest czynny przez cały rok w godzinach 9:00-22:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Białka Tatrzańska - Terma Białka
format D: N 49.388466°,   E 20.099059°
format DM: N 49° 23.30796',   E 20° 5.94354'
format DMS: N 49° 23' 18.48'',   E 20° 05' 56.61''
pytajnik
Adres:
Tarma Białka - ul. Środkowa 181, Białka Tatrzańska, tel. (18) 261 25 40

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Białka Tatrzańska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Białka Tatrzańska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  14 stycznia 2014

Termy w Białce powstały w pobliżu term Bukowińkich, ale poza wysokimi cenami biletów, oba obiekty znacznie się różnią. Przede wszystkim w Białce brak wielkiego basenu głównego, ale są za to dwie strefy: głośna i cicha, która raczej nie nadaje się dla dzieci. Można kupić bilety na obie strefy lub na 1 wybraną. Różnica polega na tym że otrzymuje się opaskę innego koloru, więc idąc w kilka osób wystarczy wykupić 1 bilet droższy i każdy będzie mógł skorzystać z obu stref (choć nie razem), wystarczy zamienić się na chwilę opaskami. Tak też zrobiliśmy z żoną.
Białkę odwiedziliśmy jesienią po zmroku, oceniam więc głównie aquapark pod dachem, bo na zewnątrz nie wiele widziałem - głównie ciemność i kłęby parującej wody. W tym okresie był pełny luz, żadnego tłoku, żadnych kolejek do zjeżdżalni itp.
Dla najmłodszych dzieci jest brodzik z kilkoma atrakcjami: przechylające się wiadra z wodą, kula z wodotryskami i liście po których spływa woda. Brak zjeżdżalni, ale ogólnie basenik całkiem fajny i bezpieczny. Ogrodzony jest tylko z bocznej strony (rodzice mogą tam usiąść), a w większej części bez żadnych stopni i murków. Nad brodzikiem, na balkonie jest suchy plac zabaw, który niestety znam tylko ze zdjęć, bo albo podczas naszej wizyty nie był jeszcze urządzony albo go nie widzieliśmy.
Dla nieco starszych dzieci jest basen z prostą zjeżdżalnią kilkuosobową. Jest on częścią większego zbiornika z kilkoma strefami - rwącą rzeką, falą i biczami wodnymi. Stąd jest też wyjście do basenu odkrytego. Woda na zewnątrz była ciepła, nie oszczędzają na podgrzewaniu jak w Zakopanem. Jest tu ponownie rwąca rzeka, grota ze sztuczną falą i bicze wodne. Nie ma takich niespodzianek jak jaskinia w Bukowinie, ale za to atrakcji więcej.
Trzeci basen składa się z kilku zakoli z masażami wodnymi. Wygląd tej części ładnie urozmaica roślinność, kamienne ściany i kolumnada, a także wodospad bijący ze ściany.
Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na zjeżdżalnie rurowe. Jest to mocny punkt Białki. Są one trzy, rozmieszczone na dwóch kondygnacjach. Na najniższej można zjeżdżać tradycyjnie lub na pontonie. Po raz pierwszy spotkaliśmy taką możliwość na krytym basenie i zabawa jest świetna. Trasa jest dosyć szybka, z wieloma zakrętami, ale można spokojnie zjechać z dzieckiem, pod warunkiem, że nie będzie się bało. Nam udało się przekonać syna do zjazdu dopiero pod koniec pobytu. Druga zjeżdżalnia jest najdłuższa, ale bardzo szybka z atrakcjami typu zaciemnienie i światełka, a także z licznikiem czasu - ogólnie świetna. Trzecia już tylko dla hardcore'wców - najkrótsza i najszybsza.
Strefa cicha to dwa baseny, na których się tylko siedzi. Posiadają one jacuzzi i różnego rodzaju masaże wodne. Krótko mówiąc jedna wielka nuda. Spędziliśmy tam po 10-15 minut, bo więcej trudno wytrzymać. Zbiorniki mają osobne części zewnętrzne, które także nie zawierają niczego poza masującymi strumieniami i bąbelkami.
Obie strefy posiadają swoją gastronomię, ale z żadnej nie korzystaliśmy. W okolicy jest kilka fajnych regionalnych restauracji, szkoda więc marnować pieniądze na basenowe jedzenie i tak sporo zdzierają za wstęp. W sumie spędziliśmy tu 3,5 godziny i byliśmy zadowoleni. Nie mieliśmy żadnych zarzutów.
Porównując nasze jesienne odwiedziny term bukowińskich i białczańskich, ta pierwsza wydaje się być skierowana na starsze osoby, a w drugiej z pewnością lepiej przemyślano potrzeby dzieci, dlatego ja preferuję Białkę. Jest więcej atrakcji wewnątrz, baseny zewnętrzne nie wymagają biegania po zimnych korytarzach i nie śmierdzi siarką jak w Bukowinie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
listopad 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad