Strefa cicha

BIAŁKA TATRZAŃSKA - Aquapark - Terma Bania

 
6.0 (1)
  11918 1

BIAŁKA TATRZAŃSKA - Aquapark - Terma Bania

Opis atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Terma Białka
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę

Terma Bania powstała w 2011 roku, początkowo pod nazwą Terma Białka. Wodę termalna pochodzi z głębokości 2500 m, jej temperatura wynosi 72 st.C, a mineralizacja 1786,3 mg/dm3. Należy do typu wód sodowo-wapniowo-siarczanowo-chlorkowego. Wszystkie zbiorniki wodne mają w sumie ponad 9000 m2. Kompleks podzielony jest na strefy: głośną, cichą oraz saunarium. Każda z nich ma część wewnętrzną i zewnętrzną. Strefa głośna to część rozrywkowa z wodą o temperaturze od 32 do 36 st.C, z 4 zjeżdżalniami i kącikiem dla najmłodszych. Strefa cicha ma zapewnić relaks i odpoczynek w wodzie o zdrowotnych właściwościach i temperaturze od 36 do 40 st.C. Saunarium rozłożone jest na powierzchni 1000m2, posiada 5 saun, drinkbar, basen z wodą geotermalną o temp. 36 st.C oraz basen do pływania o temp. 24 st.C. Poza tym obiekt oferuje zabiegi spa i wellness oraz strefę VIP przeznaczoną na spotkania biznesowe. Kompleks sąsiaduje z ośrodkami narciarskimi, w tym z jednym z największych w Polsce - Kotelnicą Białczańską. W 2012 roku Termy otrzymały wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej w kategorii "Najlepszy Produkt Turystyczny Roku". Obiekt jest czynny przez cały rok w godzinach 9:00-22:00.

Foto i wideo galeria

Zdjęcia

Brodzik
Basen z masażami i wodospad
Jeden z basenów zewnętrznych
Basen z falą
Krótka zjeżdżalnia
Strefa cicha

Filmy

Lato Pełne Atrakcji  | Terma Bania | Białka Tatrzańska

Atrakcje w pobliżu

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

Położenie i dane kontaktowe

Tarma Białka - ul. Środkowa 181, Białka Tatrzańska   tel. +48 18 261 25 40 kliknij, aby zadzwonić

Współrzędne geograficzne*:
Białka Tatrzańska (woj. Małopolskie) - Terma Białka

format D: N49.3884663°,  E20.0990588°
format DM: 49° 23.307978'N, 20° 5.943528'E 
format DMS: 49° 23' 18.48''N, 20° 05' 56.61''E 
*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

Zobacz położenie atrakcji na mapie. Możesz też wytyczyć do niej trasę (rozwiń/zwiń)
Swap Start/End

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Termy w Białce powstały w pobliżu term Bukowińkich, ale poza wysokimi cenami biletów, oba obiekty znacznie się różnią. Przede wszystkim w Białce brak wielkiego basenu głównego,  ale są za to dwie strefy: głośna i cicha, która raczej nie nadaje się dla dzieci. Można kupić bilety na obie strefy lub na 1 wybraną. Różnica polega na tym że otrzymuje się  opaskę innego koloru, więc idąc w kilka osób wystarczy wykupić 1 bilet droższy i każdy będzie mógł skorzystać z obu stref (choć nie razem), wystarczy zamienić się na chwilę opaskami. Tak też zrobiliśmy z żoną. 
Białkę  odwiedziliśmy jesienią po zmroku, oceniam więc głównie aquapark pod dachem, bo na zewnątrz nie wiele widziałem - głównie ciemność i kłęby parującej wody.  W tym okresie był pełny luz, żadnego tłoku, żadnych kolejek do zjeżdżalni itp. 
Dla najmłodszych dzieci jest brodzik z kilkoma atrakcjami: przechylające się wiadra z wodą, kula z wodotryskami i liście po których spływa woda. Brak zjeżdżalni, ale ogólnie basenik całkiem fajny i bezpieczny. Ogrodzony jest tylko z bocznej strony (rodzice mogą tam usiąść), a w większej części bez żadnych stopni i murków. Nad brodzikiem, na balkonie jest suchy plac zabaw, który niestety znam tylko ze zdjęć, bo albo podczas naszej wizyty nie był jeszcze urządzony albo go nie widzieliśmy.
Dla nieco starszych dzieci jest basen z prostą zjeżdżalnią kilkuosobową. Jest on częścią większego zbiornika z kilkoma strefami - rwącą rzeką, falą i biczami wodnymi. Stąd jest też wyjście do basenu odkrytego. Woda na zewnątrz była ciepła, nie oszczędzają na podgrzewaniu jak w Zakopanem. Jest tu ponownie rwąca rzeka, grota ze sztuczną falą i bicze wodne. Nie ma takich niespodzianek jak jaskinia w Bukowinie, ale za to atrakcji więcej.
Trzeci basen składa się z kilku zakoli z masażami wodnymi.  Wygląd tej części ładnie urozmaica  roślinność, kamienne ściany i kolumnada, a także wodospad bijący ze ściany. 
Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na zjeżdżalnie rurowe. Jest to mocny punkt Białki. Są one trzy, rozmieszczone na dwóch kondygnacjach. Na  najniższej można zjeżdżać tradycyjnie lub na pontonie. Po raz pierwszy spotkaliśmy taką możliwość na krytym basenie i zabawa jest świetna. Trasa jest dosyć szybka, z wieloma zakrętami, ale można spokojnie zjechać z dzieckiem, pod warunkiem, że nie będzie się bało. Nam udało się przekonać syna do zjazdu dopiero pod koniec pobytu. Druga zjeżdżalnia jest najdłuższa, ale bardzo szybka z atrakcjami typu zaciemnienie i światełka, a także z licznikiem czasu - ogólnie świetna. Trzecia już tylko dla hardcore'wców - najkrótsza i najszybsza.
Strefa cicha to dwa  baseny, na których się tylko siedzi. Posiadają one jacuzzi i różnego rodzaju masaże wodne. Krótko mówiąc jedna wielka nuda. Spędziliśmy tam po 10-15 minut, bo więcej trudno wytrzymać. Zbiorniki mają osobne części zewnętrzne, które także nie zawierają niczego poza masującymi strumieniami i bąbelkami. 
Obie strefy posiadają swoją gastronomię, ale z żadnej nie korzystaliśmy. W okolicy jest kilka fajnych regionalnych restauracji, szkoda więc marnować pieniądze na basenowe jedzenie i tak sporo zdzierają za wstęp.  W sumie spędziliśmy tu 3,5 godziny i byliśmy zadowoleni. Nie mieliśmy żadnych zarzutów.  
Porównując nasze jesienne odwiedziny term bukowińskich i białczańskich, ta pierwsza wydaje się być skierowana na starsze osoby, a w drugiej z pewnością lepiej przemyślano potrzeby dzieci, dlatego ja preferuję Białkę. Jest więcej atrakcji wewnątrz, baseny zewnętrzne nie wymagają biegania po zimnych korytarzach i nie śmierdzi  siarką jak w Bukowinie. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
listopad 2012
Zdjęcie
Brodzik
Basen z masażami i wodospad
Jeden z basenów zewnętrznych
Basen z falą
Krótka zjeżdżalnia
Strefa cicha

Noclegi

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Białka Tatrzańska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Białka Tatrzańska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.