ikonka SZCZAWNICA ZDRÓJ - Park Linowy ABlandia

Informacje o atrakcji turystycznej

SZCZAWNICA ZDRÓJ - Park Linowy ABlandia
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Linowy ABlandia

Park Linowy ABlandia rozłożony jest nad Grajcarkiem, w pobliżu dolnej stacji wyciągu na Palenicę. Oferuje 3 trasy linowe o skali trudności od dziecięcej do ekstremalnej oraz 1 w pełni bezpieczny linowy plac zabaw dla maluchów. Poza tym można wynająć kort lub zagrać w siatkówkę plażową. Łączna długość 3 tras wynosi 700 m. Park jest otwarty od kwietnia do października, poza wrześniem. Tylko w wakacje przez cały tydzień od godz. 10:00 do 20:00, w pozostałych miesiącach w weekendy.
UWAGA! Usunięcie wszelkich informacji o parku ze strony właściciela wskazuje, iż w 2015 roku obiekt został zlikwidowany!

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Szczawnica Zdrój - Park Linowy ABlandia
format D: N 49.425934°,   E 20.475293°
format DM: N 49° 25.55604',   E 20° 28.51758'
format DMS: N 49° 25' 33.36'',   E 20° 28' 31.05''
pytajnik
Adres:
Park linowy - ul.Główna 25, Szczawnica, gsm 664 911 478

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szczawnica Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szczawnica Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  17 grudnia 2013

Park linowy w Szczawnicy ma dobre położenie - przy samej promenadzie. I to tyle zalet, aha posiada jeszcze boisko do siatkówki plażowej. Nieopatrznie obiecaliśmy synowi, że przyjdziemy do parku na drugi dzień podczas naszego pobytu i niestety musieliśmy spełnić obietnicę. Jest tutaj trasa specjalnie dla maluchów, nazwana Wyspą Piratów. Krótka trasa kończy się masztem i domkiem na drzewie (tratwą). Na pierwszy rzut oka nawet ciekawe, ale gdy przyjrzeliśmy się dokładnie, nie było w tym nic fajnego, trasa mało atrakcyjna i nie wymagająca żadnego wysiłku, a elementy pirackie to przerost formy nad treścią.
No, ale dzieciak jak to dzieciak się uparł i nie da mu się nic wytłumaczyć. Trzeba było więc odżałować 24 zł i kupić bilet, który obowiązywał na tę atrakcję przez cały dzień. Liczyliśmy, że może pobawi się tu przynajmniej z pół godziny, przyjdą jakieś inne dzieci, bo w parku nie było praktycznie nikogo i nie będą to stracone pieniądze. Chcieliśmy też wrócić tu jeszcze wieczorem, gdy pewnie jest większa frekwencja. Był to jednak przejaw czystego optymizmu, ponieważ po zaledwie 5 minutach usłyszeliśmy nieśmiałe - 'mogę już wyjść?'. Oczywiście kazaliśmy mu jeszcze zostać, ale zaraz i tak wyszliśmy i już nie wróciliśmy.
Wspomnienia mamy więc stąd fatalne. Pomijając absurdalność kosztów trasy dla maluchów, ABlandia ogólnie wyznacza nowe standardy jeśli chodzi o zdzierstwo i drożyznę. Odwiedziliśmy już wiele parków linowych, ale nie przypominam sobie, aby jakaś trasa kosztowała 40 zł, nawet w Łebie czy Świnoujściu Trasa dla dzieci od 6 lat, która normalnie kosztuje 15-20 zł, tutaj 28 zł. Wszędzie są jakieś pakiety łączone, promocje, a tutaj nie ma nic!
O jakości tras się nie wypowiadam, bo nie korzystaliśmy, ale jest ich tylko 3 i na oko nie widziałem w nich nic specjalnego - na pewno był zjazd na deskorolce i ścianka wspinaczkowa. Brak popularnej trasy ze zjazdami.
Park posiada małą gastronomię w postaci budkę z frytkami i napojami.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
maj 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad