Widok sprzed wejścia

SZCZAWNICA ZDRÓJ - Park Linowy ABlandia

 
2.0 (1)
5434 1
foetus Zaktualizowano: 20-06-2016
SZCZAWNICA ZDRÓJ - Park Linowy ABlandia

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Linowy ABlandia

Park Linowy ABlandia rozłożony jest nad Grajcarkiem, w pobliżu dolnej stacji wyciągu na Palenicę. Oferuje 3 trasy linowe o skali trudności od dziecięcej do ekstremalnej oraz 1 w pełni bezpieczny linowy plac zabaw dla maluchów. Poza tym można wynająć kort lub zagrać w siatkówkę plażową. Łączna długość 3 tras wynosi 700 m. Park jest otwarty od kwietnia do października, poza wrześniem. Tylko w wakacje przez cały tydzień od godz. 10:00 do 20:00, w pozostałych miesiącach w weekendy.
UWAGA! Usunięcie wszelkich informacji o parku ze strony właściciela wskazuje, iż w 2015 roku obiekt został zlikwidowany!


GALERIA

Zdjęcia

Wyspa Piratów
Trasa dla maluchów
Widok sprzed wejścia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Park linowy - ul.Główna 25, Szczawnica, gsm 664 911 478

Współrzędne geograficzne*:
Szczawnica Zdrój / Małopolskie - Park Linowy ABlandia

format D: N 49.4259341°,   E 20.4752926°
format DM: N 49° 25.556046',   E 20° 28.517556'
format DMS: N 49° 25' 33.36'',   E 20° 28' 31.05''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Szczawnica Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Szczawnica Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
2.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
2.0
Park linowy w Szczawnicy ma dobre położenie - przy samej promenadzie. I to tyle zalet, aha posiada jeszcze boisko do siatkówki plażowej. Nieopatrznie obiecaliśmy synowi, że przyjdziemy do parku na drugi dzień podczas naszego pobytu i niestety musieliśmy spełnić obietnicę. Jest tutaj trasa specjalnie dla maluchów, nazwana Wyspą Piratów. Krótka trasa kończy się masztem i domkiem na drzewie (tratwą). Na pierwszy rzut oka nawet ciekawe, ale gdy przyjrzeliśmy się dokładnie, nie było w tym nic fajnego, trasa mało atrakcyjna i nie wymagająca żadnego wysiłku, a elementy pirackie to przerost formy nad treścią.
No, ale dzieciak jak to dzieciak się uparł i nie da mu się nic wytłumaczyć. Trzeba było więc odżałować 24 zł i kupić bilet, który obowiązywał na tę atrakcję przez cały dzień.  Liczyliśmy, że może pobawi się tu przynajmniej z pół godziny, przyjdą jakieś inne dzieci, bo w parku nie było praktycznie nikogo i nie będą to stracone pieniądze. Chcieliśmy też  wrócić tu jeszcze  wieczorem, gdy pewnie jest większa frekwencja. Był to jednak przejaw czystego optymizmu, ponieważ  po zaledwie 5 minutach usłyszeliśmy nieśmiałe - 'mogę już wyjść?'. Oczywiście kazaliśmy mu jeszcze zostać, ale zaraz i tak wyszliśmy i już nie wróciliśmy. 
Wspomnienia mamy więc stąd fatalne. Pomijając absurdalność kosztów trasy dla maluchów,  ABlandia ogólnie wyznacza nowe standardy jeśli chodzi o zdzierstwo i drożyznę. Odwiedziliśmy już wiele parków linowych, ale nie przypominam sobie, aby jakaś trasa kosztowała 40 zł, nawet w Łebie czy Świnoujściu  Trasa dla dzieci od  6 lat, która normalnie kosztuje 15-20 zł, tutaj  28 zł.  Wszędzie są jakieś pakiety łączone, promocje, a tutaj nie ma nic! 
O jakości tras się nie wypowiadam, bo nie korzystaliśmy, ale jest ich tylko 3  i na oko nie widziałem w nich nic specjalnego - na pewno był zjazd na deskorolce i ścianka wspinaczkowa. Brak popularnej trasy ze zjazdami. 
Park posiada małą gastronomię w postaci budkę z frytkami i napojami.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
maj 2013
Wyspa Piratów
Trasa dla maluchów
Widok sprzed wejścia