ikonka TATRY - Wodospad Siklawica

Informacje o atrakcji turystycznej

TATRY - Wodospad Siklawica
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospad Siklawica

Siklawica to wodospad w Tatrach Zachodnich, w górnej części Doliny Strążyskiej zwany dawniej Siczącą lub Siklawą. Woda spada z dwóch ścian o łącznej wysokości 23 metry. Jego urok był opiewany już w XIX wieku. Dawniej prowadził spod niego najkrótszy szlak na Giewont, obecnie kończy się tu żółty szlak z Polany Strążyskiej (10 minut).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Tatry - Wodospad Siklawica
format D: N 49.25929°,   E 19.930292°
format DM: N 49° 15.5574',   E 19° 55.81752'
format DMS: N 49° 15' 33.44'',   E 19° 55' 49.05''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Tatry w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Tatry wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  16 sierpnia 2013

Będąc na Polanie Strążyskiej nie można pominąć tej atrakcji. Do wodospadu Siklawica mamy stąd tylko 10-15 minut drogi. Nie jest ona jednak tak łatwa i szeroka jak szlak Doliną Strążyską. Prowadzi nadal wzdłuż potoku, ale dosyć wąską ścieżką pod górę po kamieniach, które mogą być bardzo śliskie i niebezpieczne, przynajmniej takie były w listopadzie, dlatego nie poszliśmy tam z dzieckiem. Z kolei w sezonie po szlaku chadzają zapewne tłumy ludzi, o czym świadczą zupełnie gładkie kamienie, wypolerowane przez podeszwy turystów.
Wodospad jest bardzo urokliwy, choć niewielki. Można podejść pod sam strumień spadającej wody, która opada z wysokiej pionowej ściany, a właściwie dwóch ścian - progów. Wyższy próg jest jednak nieco cofnięty i widać go tylko z dalszej odległości. Tak więc każdy pstryka sobie obowiązkową fotkę pod dolnym 13-metrowym progiem. Szkoda, że szlak nie prowadzi w górę, aby można było w pełni oglądnąć to małe cudo natury.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
listopad 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad