Zbliżenie na wodospad

TATRY - Wodospad Siklawica

 
6.0 (1)
6134 1
foetus Zaktualizowano: 09-04-2015
TATRY - Wodospad Siklawica

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wodospad Siklawica
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Siklawica to wodospad w Tatrach Zachodnich, w górnej części Doliny Strążyskiej zwany dawniej Siczącą lub Siklawą. Woda spada z dwóch ścian o łącznej wysokości 23 metry. Jego urok był opiewany już w XIX wieku. Dawniej prowadził spod niego najkrótszy szlak na Giewont, obecnie kończy się tu żółty szlak z Polany Strążyskiej (10 minut).


GALERIA

Zdjęcia

Dolna część Siklawicy
Część górna i fragment dolnej wodospadu
Żółty szlak do wodospadu
Zbliżenie na wodospad

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Tatry / Małopolskie - Wodospad Siklawica

format D: N 49.2592904°,   E 19.9302918°
format DM: N 49° 15.557424',   E 19° 55.817508'
format DMS: N 49° 15' 33.45'',   E 19° 55' 49.05''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Tatry w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Tatry wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
6.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
6.0
Będąc na Polanie Strążyskiej nie można pominąć tej atrakcji. Do wodospadu Siklawica mamy stąd tylko 10-15 minut drogi.  Nie jest ona jednak tak łatwa i szeroka jak szlak Doliną Strążyską.   Prowadzi nadal wzdłuż potoku, ale dosyć wąską ścieżką pod górę po kamieniach, które mogą być bardzo śliskie i niebezpieczne, przynajmniej takie były w listopadzie, dlatego nie poszliśmy tam z dzieckiem. Z kolei w sezonie po szlaku chadzają zapewne tłumy ludzi, o czym świadczą zupełnie gładkie kamienie, wypolerowane przez podeszwy  turystów.
Wodospad jest bardzo urokliwy, choć niewielki. Można podejść pod sam strumień spadającej wody, która  opada z wysokiej pionowej ściany, a właściwie dwóch ścian - progów. Wyższy próg jest jednak nieco cofnięty i widać go tylko z dalszej odległości. Tak więc każdy pstryka sobie obowiązkową fotkę pod dolnym 13-metrowym progiem. Szkoda, że szlak nie prowadzi w górę, aby można było w pełni oglądnąć to małe cudo natury. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
listopad 2012
Dolna część Siklawicy
Część górna i fragment dolnej wodospadu
Żółty szlak do wodospadu
Zbliżenie na wodospad