ikonka ZAKOPANE - Dolina Strążyska

Informacje o atrakcji turystycznej

ZAKOPANE - Dolina Strążyska
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Dolina Strążyska

Dolina Strążyska leży w Tatrach Zachodnich i prowadzi wzdłuż Potoku Strążyskiego z Zakopanego pod masyw Giewontu. Posiada ok. 4 km długości. Wchodząc na czerwony szlak biegnący doliną po ok. 2 km turysta dociera do Polany Strążyskiej położonej na wysokości 1020–1060 m npm ma 2 km. Przez Polanę przebiega kilka szlaków, mi.n. na Giewont i do wodospadu Siklawica oraz znajduje  się tu bufet. Dolina Strążyska jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w polskich Tatrach. Przed wejściem na szlak przy ul. Strążyskiej znajduje się płatny parking, jest też możliwy dojazd busem nr 12.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Zakopane - Dolina Strążyska
format D: N 49.278714°,   E 19.938676°
format DM: N 49° 16.72284',   E 19° 56.32056'
format DMS: N 49° 16' 43.37'',   E 19° 56' 19.23''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zakopane w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zakopane wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  12 sierpnia 2013

Świetny szlak dla małych i początkujących turystów górskich. Mimo, że Dolina Strążyska rozpoczyna się jeszcze na terenie Zakopanego, to położona jest z dala od centrum, więc lepiej podjechać autem na parking przy ul. Strążyskiej. Za 5 zł/dzień stanęliśmy przed samym wejściem na szlak. W sezonie płaci się tu jeszcze za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale na jesieni opłat nie pobierają.
Droga jest szeroka i biegnie bardzo łagodnie pod górę. Nikomu nie powinna sprawić trudności, a dzieciaka może wręcz zachęcić do zdobywania trudniejszych szlaków. Można próbować iść z wózkiem. Cały czas towarzyszy nam malowniczy Potok Strążyski, który wije się raz po lewej raz po prawej stronie. Przekracza się go kilkoma drewnianymi mostami, są też łatwe dojścia do wody, dziecko może się więc popluskać.
Gdy wchodziliśmy na szlak było pochmurno a zima była ledwo widoczna. Jednak z każdym odcinkiem przybywało szronu na roślinności, aż w końcu gdzieś po połowie drogi przywitał nas cudowny zimowy pejzaż, bo przy okazji wyszło słońce!
Na szlaku widzimy również kaskady, mały stawik, skały a zza drzew wyłaniają się piękne turnie na tle fragmentu Giewontu. Spokojny godzinny spacerek z przystankami był więc dla nas samą przyjemnością (jeśli ktoś się spieszy może go pokonać nawet w 30 minut). Po dojściu do celu czyli Polany Strążyskiej można się posilić lub napić czegoś w herbaciarni Parzenica. Jak na małą drewnianą budkę w górach, menu jest całkiem bogate i posiada nawet zupy oraz proste dania obiadowe. Ławy do siedzenia są zarówno w środku jak i przy stolikach na zewnątrz. Mimo, że na szlaku turystów było bardzo mało, tutaj zebrała się spora grupka. Polana jest otoczona laskiem i oczywiście pasmami górskimi, w tym Giewontem. Stoją też jakieś 2 chaty, ale nie wiem jaką pełnią funkcję.
Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy stąd do wodospadu Siklawica, ale już bez dziecka, bo warunki były trudne - szlak jest krótki, ale prowadzi po kamieniach, które były oblodzone.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
bardzo łatwa trasa
piękne górskie widoki
blisko do słynnego wodospadu Siklawica
na miejscu herbaciarnia z gorącym jedzeniem i napojami
- Wady
w sezonie podobno chadzają tędy tłumy turystów
Wiek dziecka(i)
4,5 roku
Data pobytu
listopad 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad