ikonka ZATOR - Park Owadów

Informacje o atrakcji turystycznej

ZATOR - Park Owadów
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Owadów

Park Owadów w Zatorze powstał na wiosnę 2012 roku przy kompleksie Dinozatorland, więc oprócz osobnego biletu istnieje możliwość zakupu biletu łączonego do kilku tamtejszych parków rozrywki. Początkowo zaprezentowano 11 statycznych figur kilkaset razy powiększonych owadów takich jak: mucha, mrówka, konik polny, stonka itp. W 2013 roku dołożono 4 owady ruchome. Poza tym w parku znajdują się gabloty z wypreparowanymi owadami (pająki, motyle, chrząszcze, cykady) z różnych części świata, m.in. z Tajlandii. W weekendy ścisłego sezonu obiekt czynny jest od 9:30 do 20:00, w inne dni i miesiące nieco krócej. Od 2016 r. bilet wstępu do parku jest wspólny z pozostałymi parkami Zatorlandu (do wyboru karnet 1- lub 2-dniowy),

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Zator - Park Owadów
format D: N 49.988373°,   E 19.440748°
format DM: N 49° 59.30238',   E 19° 26.44488'
format DMS: N 49° 59' 18.14'',   E 19° 26' 26.69''
pytajnik
Adres:
Park Owadów - ul. Parkowa 7, 32–640 Zator, tel. 667 979 220, 601 858 851

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  23 marca 2013

Park ten zwiedzaliśmy z żoną oddzielnie, bez dzieciaka. Kręcąc się z nim na karuzeli w zatorskim lunaparku, żona widziała z góry mizerię tego obiektu. Postanowiliśmy więc iść tam na zmianę i nie zakłócać maluchowi dobrej zabawy. Poza tym robale to nie jest coś co lubi oglądać, więc mógłby się ich po prostu bać.
W parku stało 11 wielkich owadów, na ogrodzeniu jakieś tablice edukacyjne oraz gabloty z preparowanymi motylami, chrząszczami i innymi karaluchami. Szczerze mówiąc nawet tego nie oglądałem, bo temat zupełnie mnie nie interesuje. Figury są wykonane przeciętnie, są statyczne i nie robią specjalnego wrażenia. Za to bardzo ciekawe informacje podawane są na tablicach przy poszczególnych owadach.
Był to pierwszy rok funkcjonowania Parku Owadów, pustego miejsca jest sporo, wiec pewnie obiekt będzie się rozwijał, ale na razie jest to marna atrakcja.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
ciekawe informacje na tablicach
- Wady
mało owadów
figury statyczne, przeciętnie wykonane
ogólnie mało atrakcji
Data pobytu
sierpień 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad