ikonka ALWERNIA - Zalew Skowronek

Informacje o atrakcji turystycznej

ALWERNIA - Zalew Skowronek
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zalew Skowronek

Zalew Skowronek został utworzony na rzece Brodła w 1970 roku przez Zakłady Chemiczne w Alwerni, a 3 lata później powstał towarzyszący mu Ośrodek Wypoczynkowy. Położony jest na południowych peryferiach miasta. Od 2006 roku akwen wodny jest własnością gminy, a sam ośrodek jest dzierżawiony prywatnej firmie. Ośrodek oprócz kąpieliska oferuje wypożyczalnie sprzętu wodnego, kort tenisowy, boiska do siatkówki i piłki nożnej, pole biwakowe i kawiarnię. Zalew jest też łowiskiem dla wędkarzy.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Alwernia - Zalew Skowronek
format D: N 50.041679°,   E 19.54721°
format DM: N 50° 2.50074',   E 19° 32.8326'
format DMS: N 50° 02' 30.04'',   E 19° 32' 49.96''
pytajnik
Adres:
Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy Skowronek - ul. Relax 6, Alwernia, tel. 12 2831345, gsm 605437672, 502435633

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Noclegi
Agro-aurelka Agro-aurelka

Zapraszamy wszystkich Państwa do całorocznego Gospodarstwa Agro-ekoturystycznego "Aurelka" oferującego noclegi w atrakcyjnych cenach. Gospodarstwo znajduje się we wsi Okleśna, położonej w dolinie rzeki Wisły przy ujściu potoku Regulka w miejscu, gdzie równina Kotliny Oświęcimskiej przechodzi w pagóry Bramy Krakowskiej. Nasze gospodarstwo otoczone jest lasami z dala od ośrodków przemysłowych i aglomeracji miejskich. Okolica obfituje w bogactwo lasów, leśnych ścieżek i runa leśnego, co w sezonie wiosennym, letnim i jesiennym sprzyja pieszym wędrówkom, wycieczkom rowerowym czy zbieraniu grzybów i jagód. Zimą natomiast mają Państwo możliwość poznania pobliskich lasów i okolic jadąc w pędzących saniach wśród drzew pokrytych białym puchem czy spacerując pieszo. Cisza spokój sprzyja odpoczywaniu i oderwaniu od spraw codziennych, regeneracji sił na cały rok.

Adres:   ul.młoszowa 9, Okleśna - pokaż na mapie
Kontakt:   697722013

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Alwernia w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Alwernia wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  16 marca 2013

Skowronek to niewielkie, ale sprawiające bardzo pozytywne wrażenie kąpielisko położone na skraju lasu, mamy więc czyste powietrze i ładny widok. Było otwarte, mimo że parę godzin wcześniej przeszła wielka ulewa z burzą. Wstęp jest płatny (ok. 5 zł), a samochód zostawia się za darmo przed bramą ośrodka lub odpłatnie na jego terenie. Turyści otrzymują do dyspozycji bardzo fajną strzeżoną plażą z dużą ilością czystego piasku i strefą płytkiej wody dla maluchów. Są też kamyczki, można więc budować różniaste budowle. Jeśli ktoś nie lub piasku może się rozłożyć na trawie - miejsca jest sporo, a ludzi w sierpniowy weekend bardzo mało. Ośrodek posiada jeden budynek z kawiarnią na piętrze. Są tam fastfoody, wszelkiego rodzaju napoje, w tym kawa mrożona. Przy plaży funkcjonuje boisko do siatki, a część kąpieliskowa oddzielona jest od reszty jeziorka cyplem. Za nim jest obszar, z którego korzystają wędkarze oraz chętni na popływanie rowerem lub kajakiem. Niestety brak placu zabaw, ale i tak warunki do wypoczynku z dzieckiem bardzo dobre.
Dojazd jest słabo oznaczony, a ponieważ zalew leży z dala od centrum Alwerni trochę trudno tam trafić. Jadąc w stronę Chrzanowa, w miejscu gdzie obok siebie są 3 skrzyżowania, trzeba skręcić w prawo w ostatnią drogę i jechać za główną ok. 2,5 km na południe.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
fajna piaszczysta plaża
ładna okolica
jest zaplecze gastronomiczno - rekreacyjne
- Wady
brak placu zabaw
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
3218
Zgłoś naruszenie zasad