Plaża z cyplem

ALWERNIA - Zalew Skowronek

Hot
 
5.0 (1)
20470 1
foetus Zaktualizowano: 01-12-2019
ALWERNIA - Zalew Skowronek

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zalew Skowronek
Atrakcja ekonomiczna

Zalew Skowronek został utworzony na rzece Brodła w 1970 roku przez Zakłady Chemiczne w Alwerni, a 3 lata później powstał towarzyszący mu Ośrodek Wypoczynkowy. Położony jest na południowych peryferiach miasta. Od 2006 roku akwen wodny jest własnością gminy, a sam ośrodek jest dzierżawiony prywatnej firmie. Ośrodek oprócz kąpieliska oferuje wypożyczalnie sprzętu wodnego, kort tenisowy, boiska do siatkówki i piłki nożnej, pole biwakowe i kawiarnię. Zalew jest też łowiskiem dla wędkarzy.


GALERIA

Zdjęcia

Plaża z cyplem
Plaża
Część dla wędkarzy i do pływania sprzętem wodnym

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy Skowronek - ul. Relax 6, Alwernia, tel. 12 2831345, gsm 605437672, 502435633

Współrzędne geograficzne*:
Alwernia / Małopolskie - Zalew Skowronek

format D: N 50.0416792°,   E 19.5472097°
format DM: N 50° 2.500752',   E 19° 32.832582'
format DMS: N 50° 02' 30.05'',   E 19° 32' 49.95''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Alwernia w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Alwernia wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
5.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
5.0
Skowronek to niewielkie, ale sprawiające bardzo pozytywne wrażenie kąpielisko położone na skraju lasu, mamy więc czyste powietrze i ładny widok. Było otwarte, mimo że parę godzin wcześniej przeszła wielka ulewa z burzą. Wstęp jest płatny (ok. 5 zł), a samochód zostawia się za darmo przed bramą ośrodka lub odpłatnie na jego terenie. Turyści otrzymują do dyspozycji bardzo fajną strzeżoną plażą z dużą ilością czystego piasku i strefą płytkiej wody dla maluchów. Są  też kamyczki, można więc budować  różniaste budowle. Jeśli ktoś nie lub piasku może się rozłożyć na trawie - miejsca jest sporo, a ludzi w sierpniowy weekend bardzo mało. Ośrodek posiada jeden budynek z kawiarnią na piętrze. Są tam fastfoody, wszelkiego rodzaju  napoje, w tym  kawa mrożona.  Przy plaży funkcjonuje boisko do siatki, a część kąpieliskowa oddzielona jest od reszty jeziorka cyplem. Za nim jest obszar, z którego korzystają wędkarze oraz chętni  na popływanie rowerem lub kajakiem. Niestety brak placu zabaw, ale i tak warunki do wypoczynku z dzieckiem bardzo dobre.
Dojazd jest słabo oznaczony, a ponieważ zalew leży z dala od centrum Alwerni trochę trudno tam trafić. Jadąc  w stronę Chrzanowa, w miejscu gdzie obok siebie są 3 skrzyżowania,  trzeba skręcić w prawo w ostatnią drogę i jechać za główną ok. 2,5 km na południe.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
fajna piaszczysta plaża
ładna okolica
jest zaplecze gastronomiczno - rekreacyjne
- Wady
brak placu zabaw
Wiek dziecka/i
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Plaża z cyplem
Plaża
Część dla wędkarzy i do pływania sprzętem wodnym