ikonka ZATOR - Park Mitologii

Informacje o atrakcji turystycznej

ZATOR - Park Mitologii
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Mitologii

Park Mitologii to kolejna inwestycja twórcy Dinozatorlandu - parku ruchomych dinozaurów w Zatorze. Oba parki sąsiadują ze sobą. Obiekt powstał w 2012 roku i jest drugim tego typu parkiem na świecie (pierwszy powstał w Hiszpanii). Składa się z blisko 50 figur, z których prawie wszystkie są ruchome lub wydają dźwięki. Są one rozłożone na Zbiorniku Piastowskim - dawnym stawie rybnym. W ofercie parku jest jeszcze zagroda ze zwierzętami, automaty, strzelnica i gastronomia. Park jest otwarty od końca kwietnia do końca listopada. W sezonie w weekendy od 9:30 do 20:00, w inne dni i po sezonie nieco krócej. Od 2016 r. bilet do parku jest wspólny z pozostałymi parkami Zatorlandu (do wyboru karnet 1- lub 2-dniowy),

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Zator - Park Mitologii
format D: N 49.99036°,   E 19.4449°
format DM: N 49° 59.4216',   E 19° 26.694'
format DMS: N 49° 59' 25.30'',   E 19° 26' 41.64''
pytajnik
Adres:
Park Mitologii na Wodzie - ul. Parkowa 7, 32 – 640 Zator, gsm. 667 979 220

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   5 marca 2013

Park Mitologii jest częścią kompleksu Dinozatorland, nie ma więc potrzeby kupowania osobnego biletu, bo park oferuje pakiety łączące wstęp do kilku obiektów. Gdy chcemy spędzić w Zatorze cały dzień najkorzystniej dla naszej kieszeni wyjdzie zakup najdroższego karnetu. Mamy wliczone w cenę wszystkie parki tematyczne (obecnie 4), a dziecko może bawić się do woli na czym chce w lunaparku. Do Parku Mitologii poszliśmy więc dopiero na godzinę przed zamknięciem, bo wcześniej trudno było wyciągnąć syna z wesołego miasteczka.
Park zaskoczył nas bardzo pozytywnie swym wyglądem i oryginalnością, główna jego część leży bowiem na sporym stawie. Drugie zaskoczenie było już negatywne - zarząd parku oszukuje turystów i nakazuje odłączanie prądu na godzinę przed zamknięciem! Nie ma o tym informacji ani w parku, ani na ulotkach, ani na stronie WWW. Tak więc część atrakcji nie działała. Były to ruchome posągi na wodzie, które tworzą różne scenki z mitologii. I niestety dla nas były one statyczne. Niektóre jednak pracowały na energię słoneczną i miały jej zapas, więc mogliśmy zobaczyć je w akcji oraz posłuchać dźwięków, na przykład zachwytów nad swoją osobą Narcyza.
Główna ścieżka wiedzie wzdłuż brzegu jeziora na pomost. Oprócz mitycznych figur na wodzie w parku stoją też fragmenty architektury antycznej oraz słynny koń trojański czy labirynt Minotaura. Oczywiście do konia można wejść, a w labiryncie pobłądzić.
Wielką niespodzianką jest sposób w jaki zwiedza się park - gondolą o bezgłośnym napędzie, na której odtwarzane są historie helleńskich bogów i herosów. Przez niecałe 20 minut można więc w spokoju i z bliska podziwiać wszystkie figury. Ich wykonanie jest bardzo dobre, część postaci stoi w dynamicznych pozach jak Herakles walczący z Hydrą, czy Demeter z Gigantem, większość posiada charakterystyczne atrybuty jak Syzyf pchający pod górę głaz czy też towarzystwo, jak Hades z trójgłowym psem Cerberem. Po rejsie wszystko to można obejrzeć jeszcze raz, spacerując po ścieżce oraz długim i szerokim pomoście.
Obiekt posiada własną gastronomię, a przy niej plac zabaw z 2 urządzeniami, jest więc tak jak powinno być.
Na naszym 4-latku park ten raczej nie zrobił wielkiego wrażenia - nie bardzo rozumiał to co widzi, poza tym był wymęczony dinozaurami i lunaparkiem, ale i tak z zainteresowaniem oglądał niektóre figury, a także ryby z łódki, biegał po labiryncie itp. Mnie i żonie park podobał się bardzo, choć nie mieliśmy czasu na dokładne oglądanie i czytanie opisów.
Jest to coś nowego i niespotykanego, a posągi na wodzie prezentują się wspaniale. Generalnie świetne miejsce na rodzinny wyjazd. I tylko trudno mi zrozumieć to chamskie zagranie z wyłączaniem przedwcześnie prądu, może w tym roku już tak nie robią...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
niespotykana nigdzie indziej atrakcja
ciekawy rejs w ciszy, między antycznymi bohaterami
figury są ruchome
jest zaplecze gastronomiczne z placem zabaw
- Wady
odłączanie prądu, gdy park jest otwarty
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
60
Zgłoś naruszenie zasad