ikonka INWAŁD - Średniowieczna Warownia

Informacje o atrakcji turystycznej

INWAŁD - Średniowieczna Warownia
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Średniowieczna Warownia

Średniowieczna warownia w Inwałdzie stylizowana na XV wiek została otwarta w czerwcu 2012 roku. Jest to nowy pomysł właścicieli miejscowego Parku Miniatur. Wstęp jest osobny, ale można kupić tańszy bilet łączony na obie atrakcje. Warowni towarzyszy przygrodowa osada z warsztatami rzemieślników oraz park ruchomych smoków (stwory zostały sprowadzone z Niemiec). Całość tworzy Park Średniowieczny o powierzchni 2,5 tys. m2. Jest to największa replika średniowiecznej budowli w Europie. Obiekt jest otwarty od kwietnia do pażdziernika w godz. 9:00 do 16:00-20:00 (w zależności od miesiąca).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Inwałd - Średniowieczna Warownia
format D: N 49.870632°,   E 19.408379°
format DM: N 49° 52.23792',   E 19° 24.50274'
format DMS: N 49° 52' 14.28'',   E 19° 24' 30.16''
pytajnik
Adres:
Park Miniatur "Świat Marzeń", Inwałd ul. Wadowicka 169, 34-120 Andrychów, tel. (33) 875 73 20, gsm 696 080 944

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  15 lutego 2013

Warownia Inwałd to już trzeci wielki park tematyczny w tej wsi - tworzy się tu prawdziwe centrum rozrywkowe. Trzeba jednak przyznać, że wszystko stoi na wysokim poziomie i jest duża różnorodność atrakcji.
Zamek położony jest najwyżej ze wszystkich parków i od macierzystego Parku Miniatur oddziela go duży, darmowy parking, więc z miejscem nie ma problemu. Za bramą wykonaną w stylu wjazdu do grodu mamy największą atrakcję dla maluchów - ruchome smoki! Było ich co prawda tylko 4, ale zrobiły niesamowite wrażenie. Smoki, gdy się do nich zbliżymy ruszają się, ryczą i puszczają dym z pyska. Siedzą w pieczarach, lub na gnieździe albo wykluwają się z jaja. Pomysł i realizacja super, musieliśmy z synem trzy razy przechodzić całą ścieżkę i oglądać ponownie każdego stwora. Nawet ruchome dinozaury nie wywarły na nim takiego wrażenia.
Kolejny smok jest w średniowiecznej osadzie. Jest to duża makieta na szynach, która co godzinę występuje na scenie, a nawet zieje ogniem! Będąc z dzieckiem koniecznie trzeba to zobaczyć!
Sama osada to kilka chat rzemieślników, gdzie pracują ludzie przebrani w stroje z epoki na dawnych maszynach. Zwiedzający mogą przy nich spróbować własnych sił. Weszliśmy do dwóch czy trzech i najbardziej przypadły nam do gustu warsztaty tkaczki i powroźniczki - syn jeszcze długo chodził z kawałkiem własnoręcznie zrobionego sznurka.
Następnie ruszyliśmy pod górkę do zamku. Wygląda on całkiem realistycznie, posiada 4 baszty o różnych kształtach i zwieńczeniach, blanki, strzelnice, przypory. Z bliska jednak rażą sztuczne skały na których stoją mury. Dziedziniec również udanie naśladuje prawdziwy zamek. Stoją tu budynki z oknami i drzwiami obłożonymi kamieniami, studnia i drewniane ganki. Na dole można coś zjeść lub napić się w restauracji ze stolikami na zewnątrz, skorzystać z WC lub zakupić pamiątkę w sklepiku. Jest też pierwsza atrakcja turystyczna - sala tortur. Sadystyczne narzędzie rozłożone są w kilku komnatach, można robić sobie z nimi zdjęcia. Ładnie to wykonane, ale raczej mało oryginalne, a małych dzieci chyba w ogóle nie zainteresuje, dla naszego syna najciekawsze były efekty dźwiękowe w postaci jęków skazańców. Dalej trasa do zwiedzania biegnie po murach i gankach strażniczych. Można obejść warownię dookoła, wchodzić na wszystkie wieże i oglądać panoramę okolicy z Beskidem Małym na czele. Jest tu też zbrojownia, w której odbywa się pokaz światło dźwięk - 10 minutowa satyryczna historyjka rycerska. Dość prosto zrobiona, ale robi na dzieciach wrażenie, bo odbywa się w całkowitej ciemności z wykorzystaniem kolorowych świateł.
I to wszystko z atrakcji w samym zamku. Jak dla mnie trochę mało, zdecydowanie brakuje pokazów rycerskich na dziedzińcu, albo czegoś podobnego. Generalnie jednak atrakcja jest unikatowa i bezwzględnie warta odwiedzenia.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
rewelacyjne ruchome smoki
pokazy rzemieślnicze w osadzie średniowiecznej, nawet poza sezonem
warownia całkiem udaną repliką zamku
- Wady
mała liczba smoków
mało atrakcji w zamku
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
październik 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
84
Zgłoś naruszenie zasad