ikonka INWAŁD - Park Dinoladnia

Informacje o atrakcji turystycznej

INWAŁD - Park Dinoladnia
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Dinoladnia
Miejsce na medal 2015
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Dinolandia powstała w 2009 roku jako drugie inwałdzkie miejsce rozrywki dla dzieci, obok parku miniatur. Ponad 50 figur dinozaurów rozłożonych na 4 hektarach zostało sprowadzonych z USA, co jest rzadkością w Europie. Największy to liczący 22 metry długości mamenchizaur. Park oferuje także plac zabaw, grę w minigolfa i petanque oraz park rozrywki z  atrakcjami wliczonymi w cenę biletu  takimi jak: basen kulkowy, kule sferyczne, zorbing wodny, łódki, armatki pneumatyczne, dmuchane zjeżdżalnie itp. Dodatkowo płatny jest tylko park linowy i automaty. Dinolandia jest otwarta codziennie w godzinach 9:00 - 21:00 (park rozrywki działa od początku kwietnia do końca października do godz. 18:00). Od 2015 r. wprowadzono możliwość 2-dniowego zwiedzania 5 parków w Inwałdzie na jednym bilecie.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Inwałd - Park Dinoladnia
format D: N 49.867506°,   E 19.407821°
format DM: N 49° 52.05036',   E 19° 24.46926'
format DMS: N 49° 52' 03.02'',   E 19° 24' 28.16''
pytajnik
Adres:
Park Rozrywki DINOLANDIA Inwałd, ul. Wadowicka 167, 34-120 Andrychów, tel.: (33) 870 31 13

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Inwałd wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  13 lipca 2015

Ponowna wizyta w inwałdzkim dinoparku sprawiła młodemu wiele radości. Choć zmiany w wyglądzie parku praktycznie nie zaszły, to zmieniły się zasady zwiedzania. Umożliwienie darmowego korzystania ze wszystkich urządzeń rozrywkowych było strzałem w 10. Park tym samym dołączył wg mnie do najlepszych tego typu obiektów w kraju. Teraz problemem mogą być już tylko kolejki, ale nawet w słoneczny Dzień Dziecka nie były one dokuczliwe,

Jak wspomniałam nowości praktycznie nie ma, mam jednak wrażenie, że doszło kilka dinusiów z tych z mniejszych gatunków, bo jest ich jakby więcej, ale mogę się mylić.
Tym razem dla naszego starszego o kilka lat malucha największą atrakcją w części dinozaurowej było wzgórze z tunelami, spędził tam mnóstwo czasu ścigając się z innymi dzieciakami.
W części rozrywkowej również zabawiliśmy znacznie dłużej niż kiedyś. Dmuchańce, basen kulkowy, trampolina, armatki pneumatyczne, pociąg, łódeczki w całkiem dużym basenie - wszystko to jest dostępne dla dzieci bez limitu, mogą przeskakiwać z jednej atrakcji na drugą, właściwie bez większych przerw. Co odważniejsi mogą spróbować swoich sił w żyroskopie czy na ściance wspinaczkowej.
Wszystko działało bez zarzutu poza 1 kulą wodną, która nagle się zepsuła i spowodowało to powstanie nieco dłuższych kolejek do tej atrakcji. Mniejsze kolejki zdarzały się też do eurobungy i łódeczek.

Restauracja nadal serwuje smaczną kawę i posiłki wraz z Dinopaką zawierającą fastfooda i kilka odmian figurek pociesznych gadów do wyboru. Polecam!


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   5 lutego 2013

Wielki i bezpłatny parking oraz fajna brama ze szkieletem dinozaura sprawiają, że pierwsze wrażenie po przyjechaniu do dinoparku w Inwałdzie jest bardzo dobre. Po wejściu widzimy prawie cały teren Dinolandii, ponieważ leży ona na łagodnie opadającym zboczu wzgórza. Maluchy na pewno będą zachwycone 2 małe triceratopsami przy kasie, które jeśli się na nich usiądzie wykonują różne ruchy i ryczą (nie są to płatne automaty, bardziej duże zabawki).
Co ciekawe nie ma tutaj klasycznej ścieżki edukacyjnej z dinozaurami lecz park z alejkami, przy których stoją diny. Można więc oglądać je w dowolnej kolejności. Figury gadów wykonane są bez zarzutu, jest trochę ciekawych gatunków, niestety wszystkie statyczne. Z ciekawych aranżacji pamiętam tylko jeepa atakowanego przez różnej wielkości dinozaury.
Super są dodatkowe atrakcje porozmieszczane między dinozaurami przy alejkach w całym parku. Są to np. wiszące mosty, bardzo chybotliwe, ale bezpieczne czy pola do minigolfa. Ta gra była darmowa podczas naszych odwiedzin. W kasie dostaliśmy się metalowe kije i piłeczkę. Kije były ciężkie i mało wygodne, ale przynajmniej niezniszczalne a zabawa przednia. Dla chętnych jest też normalny sprzęt, ale trzeba zapłacić wysoką kaucję i przy uszkodzeniu kija traci się ją, więc z dziećmi lepiej nie ryzykować.
Kolejna atrakcja to Jaskinia Tajemnic utworzona pod pagórkiem. Składa się ona z labiryntu wąskich korytarzy o wysokości ok. 1 metra, wśród których uwięziony jest dinozaur. Po drodze można zobaczyć malowidła na ścianach i odciski prehistorycznych stworzeń. Pomysł genialny choć z powodu ciemności dzieci mogą bać się tam wejść (nasz syn się bał), a dla dorosłego chodzenie na klęczkach jest dość męczące. Warto mieć latarkę, bo mimo że są zainstalowane światełka to z własnym oświetleniem dziecko będzie się czuło pewniej. W parku jest jeszcze druga odrobinę podobna atrakcja - model korytarza kopalnianego (normalnej wysokości) z odciskami prehistorycznych roślin i narzędziami górników, ale to już jest niezbyt ciekawe.
Niekonwencjonalnie rozwiązano kwestię muzeum, które powinno być w każdym dobrym dinoparku. Cała ekspozycja jest na zewnątrz, przymocowana do muru okalającego park. Są to np. głowy różnych gatunków ułożone tak aby można je było porównać - kolejny świetny pomysł. Są też przymocowane różne skamieliny i inne prehistoryczne pamiątki.
Na skraju parku, nad oczkiem wodnym jest plaża. Niestety nie można się tu kąpać, służy ona dzieciom do zabawy w piachu (czeka na nich bardzo dużo sprzętu do kopania) a rodzicom do odpoczynku na leżakach w cieniu egzotycznych drewnianych parasoli (o ile znajdą miejsce). Tutaj jest też miejsce do zabawy w paleontologa. Szkielet do odkopania jest ogromny i co warto podkreślić, po raz pierwszy widzieliśmy go całkowicie zakopanego. Syn trafił na niego przez przypadek, co sprawiło że z wielkim entuzjazmem zabrał się do odkrywania. Być może to zasługa bardzo małej liczby turystów w okresie mocno posezonowym, ale widać że ktoś o to dba czego nie można powiedzieć o paru innych dinoparkach, gdzie szkielety nawet rano były już odsłonięte, co zniechęcało dzieci do zabawy. Staw posiada jeszcze wysepkę, kilka figur gadów morskich oraz kolejny most wiszący, więc przygotowany jest bardzo fajnie. Jednak brak możliwości pochlapania się przez dzieciaki w upalne dni jest rozczarowujący.
Inne atrakcje są już dodatkowo płatne. Należą do nich ścianka wspinaczkowa, skok na linie z jednego brzegu na drugi w stylu tarzana, park linowy z trasami dla dzieci od 130 cm oraz dla starszych (160 cm wzrostu) i francuska gra w kule - petanka. Nie korzystaliśmy z nich, ale szczególnie podobała mi się trasa linowa z licznymi zjazdami tyrolskimi. Prowadzi ona po całej Dinolandii, więc zjazdy między tymi wszystkimi dinozaurami na pewno są ciekawym przeżyciem.
Park posiada własną restaurację, pomysłowo nazwaną T.Rextaurant. Jest to dosyć porządny lokal z daniem firmowym w postaci fastfoodowego dinozestawu oczywiście z figurką gada. Mogę go polecić, zawartość wyjątkowo smaczna i niedroga. Natomiast dania obiadowe bez rewelacji. Przy restauracji jest plac zabaw, nie za duży ale wystarcza do zabawy a rodzice mają gdzie usiąść i napić się pysznej kawy. Poza tym jest jeszcze budka na środku parku, chyba z barem czy grillem, ale na jesieni była zamknięta.
W najwyższym punkcie Dinolandii znajduje się część rozrywkowa, płatna osobno. Atrakcji niby dużo, ale słabej jakości. Dominują jarmarczne dmuchańce, baseny kulkowe, trampolina, jest jakaś ciuchcia jeżdżąca w kółko i kilka atrakcji na wodzie, ale te były akurat naprawiane i nie działały. Ceny na pierwszy rzut oka masakrują, ale wystarczy kupić karnet na 4 atrakcje i koszty spadają o połowę. My tak zrobiliśmy i syn był bardzo zadowolony, tym bardziej że ludzi nie było wcale więc pozwolono nam bawić się dłużej. Przy zakupie karnetu na 14 atrakcji wychodzą one już po 2 zł, ale jak dla mnie są za mało interesujące aby warto było korzystać aż takiej ich liczby.
Podsumowując dinopark w Inwałdzie jest jednym z mniejszych tego typu obiektów, ale w jego przygotowaniu i organizacji rzadko można się do czegoś przyczepić. Nie zapewni rozrywki na cały dzień jak w Łebie, Zatorze czy Bałtowie lecz tylko na parę godzin, ale obok mamy konkurencyjne obiekty (park miniatur i średniowieczna warownia) więc jak ktoś chce, ma w Inwałdzie co robić. Wykonanie parku, pomysłowość, czystość jest godna pochwały. Zadziwiło mnie jak twórcom udało się upchać te wszystkie atrakcje z parkiem linowym i minigolfem włącznie na stosunkowo niewielkiej powierzchni i wszystko wygląda bardzo porządnie i estetycznie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
- sporo atrakcji na małej powierzchni
- ciekawe wykonanie i kilka unikalnych, fajnych pomysłów
- własna restauracja z dinozestawem a przy niej plac zabaw
- darmowy minigolf
- duży darmowy parking
- Wady
- park jest stosunkowo niewielki i nie zapewnia całodziennej zabawy
- niezbyt atrakcyjna część z dodatkowo płatnym parkiem rozrywki
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
październik 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
60
Zgłoś naruszenie zasad