ikonka ZATOR - Park św. Mikołaja

Informacje o atrakcji turystycznej

ZATOR - Park św. Mikołaja
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park św. Mikołaja

Park św. Mikołaja w Zatorze powstał w 2011 roku.  Urządzony jest na terenie ośrodka wypoczynkowego River Park. Do ozdoby parku wykorzystuje się ponad 3 miliony światełek. Atrakcjami są m.in. spotkanie ze św. Mikołajem, parada bajkowych postaci, renifery, interaktywne zajęcia w 3D, a  przede wszystkim wędrówka po krainie bajek. Park czynny jest mniej więcej od końca listopada do końca lutego codziennie z wyjątkiem poniedziałków i wtorków.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Zator - Park św. Mikołaja
format D: N 49.988401°,   E 19.448719°
format DM: N 49° 59.30406',   E 19° 26.92314'
format DMS: N 49° 59' 18.24'',   E 19° 26' 55.39''
pytajnik
Adres:
Park Św. Mikołaja, ul. Parkowa 8, Zator, tel. 667 979 220

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Zator wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  17 stycznia 2013

Po niezwykle oryginalnym Parku Mitologii czy interesującym Dinoparku, które podziwialiśmy w Zatorze latem, wiele oczekiwaliśmy także po Parku św Mikołaja. Niestety tym razem jego twórcy nie wykazali się zbytnią inwencją.
Na potrzeby parku zaadoptowano kilkanaście domków campingowych, które przyozdobiono światełkami i wypełniono różnymi rekwizytami tworzącymi sceny ze znanych bajek. Ich poziom wykonania jest różny, niektóre są całkiem fajne, ale jest też kilka słabiutkich. Niestety może tylko ze 2-3 posiadają jakiś ruchomy element, reszta dekoracji jest statyczna. Oglądanie ożywia tylko treść bajki lecąca z głośnika. Wg mnie można się było bardziej postarać.
Są jeszcze gabloty i tu miłym zaskoczeniem była wielka rodzina Świnki Peppy, ciekawy dla naszego syna był także dymiący wulkan oraz świetna małpia kapela grająca latynoską muzykę. Dookoła domków stoi wiele bajkowych postaci, w większości oświetlonych. Ogólnie lampek jest wszędzie pełno więc ciekawy efekt jest dopiero po zmroku, stąd nie warto przyjeżdżać w dzień powszedni, bo park jest czynny do godz. 17.00. W sobotę i niedzielę otwarty jest do 19.00 i wtedy jest czas nacieszyć oko światełkami. Jeden raz dziennie na scenie odbywa się Parada Bajek (w weeekend 15:30, w dzień powszedni o 13.00). Dobrze jest więc przyjechać na tę godzinę, choć jeśli ktoś ominie wiele nie straci. Przez jakiś kwadrans Święty Mikołaj, Tygrysek, Kot w Butach, Myszka Miki oraz Smerf tańczą na scenie i śpiewają w kółko to samo. Potem można sobie robić zdjęcia. Syn patrzył na to bez większego entuzjazmu.
Ciekawsza jest zagroda prawdziwych reniferów położona obok sceny. Zwierzaki są trochę wynędzniałe, ale przyjazne i podchodzą do ludzi.
O pełnych godzinach odbywa się interaktywne show skrzata Sylwestrzaka. Jest to coś w rodzaju kina 3D, lecz na ekranie nie leci film lecz występuje bajkowa postać (taki avatar), która nawiązuje kontakt z publicznością. W tym przypadku było to śpiewanie i quiz krajoznawczy. To chyba najciekawszy dla naszego dziecka element parku, choć skierowany raczej dla starszych dzieci, umiejących już czytać. Trwa ok. 15 minut, choć wg opisu miał był dłuższy.
Kolejna atrakcja to Chatka św. Mikołaja. Nie wiem co tam się dokładnie robi, bo była kolejka, poza tym jest to dodatkowo płatne. Mikołaj daje tam chyba prezenty i można napisać do niego list.
Mi osobiście w parku najbardziej podobała się brama wejściowa zrobiona ze światełek i drzewo z ponad 100 tysiącami lampek, takie coś właśnie spodziewałem się zastać, poza tym jakieś labirynty, tunele itp., generalnie coś z głębszą koncepcją, ale w Zatorze jest tego mało. Światełka są zwykle porozrzucane byle jak na drzewach i domkach, większość wygląda tak samo. Są za to różne święcące figury: zaprzęgi, renifery oraz inne zwierzęta, anioły, bałwany itp. i to robi wrażenie. Szkoda tylko, że właściciele obiektu postanowili "umilić" zwiedzającym pobyt muzyką z megafonów. Trzeba sporych pokładów głupoty, żeby w takim otoczeniu zamiast świątecznych czy zimowych melodii, kolęd itp. puszczać hałaśliwe zagraniczne disco i polski pop! To całkowicie poroniony pomysł, skutecznie zabijający bajkową atmosferę tego miejsca.

Podsumowując, dobrze że letnie parki rozrywki przygotowują ofertę dla turystów także w zimie, ale w przypadku Zatora jej atrakcyjność jest znacznie niższa.
W Parku św Mikołaja spędziliśmy 3 godziny, ale tylko dlatego, że zamówiliśmy obiad w karczmie River Park. Normalnie jest to atrakcja na góra 2 godzinki, potem te wszystkie migotające światełka już tylko drażnią, o muzyce lepiej nie wspominać ...
Karczmę można polecić na zjedzenie zupy. Ceny są niemałe, ale żurek czy rosół wyśmienite. Inne dania bez rewelacji. Specjalne danie z niespodzianką, na które może mieć ochotę nasza pociecha to niewielki ale smaczny posiłek dla dziecka + dwa kruche ciasteczka + niespodzianka do wyboru. My mieliśmy bardzo mizerny wybór: portfelik lub malutki metalowo-plastikowy samolot. Samolocik się spodobał, ale całość nie jest wg mnie warta 24 zł.
Dojazd do Parku św. Mikołaja znajduje się od strony drogi na Wadowice, jadąc z Krakowa nie należy kierować się znakami widocznymi przed centrum Zatora, bo droga ta prowadzi na dość odległy parking przy stawie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
fajne interaktywne show 3D
żywe renifery
mnóstwo światełek
jest zaplecze gastronomiczne
bajkowy klimat
- Wady
koszmarna muzyka
trochę monotonnie
wysoka cena wstępu
Wiek dziecka(i)
4.5 roku
Data pobytu
styczeń 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
174
Zgłoś naruszenie zasad