Basen rekreacyjny

MUSZYNA - Basen zdrojowy

Hot
 
3.8 (3)
15273 1
foetus Zaktualizowano: 31-07-2019
MUSZYNA - Basen zdrojowy

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Basen zdrojowy

Baseny zdrojowe w Muszynie noszą oficjalną nazwę Centrum Rekreacyjno-Sportowe im. Waldemara Serwińskiego. Położone są w zakolu Popradu, w dzielnicy Zapopradzie, czyli do niedawna przy głównym deptaku spacerowym tego zdroju (obecnie jest wybudowany nowy park zdrojowy). Otwarcie basenów nastąpiło w lipcu 2010. Składa się z basenu rekreacyjnego, pływackiego z 3 torami długości 25 m, brodzika i 4 jacuzzi z wodą o właściwościach leczniczych. Następnie obiekt wzbogacono o park linowy dla dzieci w wieku 3-13 lat, dmuchańce i minigolf. Basen działa w sezonie, w godzinach 10.00 - 20.00.


GALERIA

Zdjęcia

Brodzik
Brodzik
Basen rekreacyjny

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Małopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Centrum Rekreacyjno-Sportowe im. Waldemara Serwińskiego, Al. Zdrojowa, Muszyna, tel. 18 477 79 60

Współrzędne geograficzne*:
Muszyna / Małopolskie - Basen zdrojowy

format D: N 49.3505688°,   E 20.8883142°
format DM: N 49° 21.034128',   E 20° 53.298852'
format DMS: N 49° 21' 02.05'',   E 20° 53' 17.93''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Muszyna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Muszyna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 3

Ocena atrakcji 
 
3.8  (3)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
2.0
Ktoś kto zarządza tym miejscem nie ma pojęcia jak się to robi.
W czerwcu kiedy były przez cały miesiąc upały i temperatury ponad 30 st były baseny nieczynne!!!!!!
Kilkakrotnie przyjeżdżając tam całowaliśmy przysłowiową klamkę bo informacja podana na kartce była szokująca - ,,otwarcie basenów nastąpi w dn. 21.06!Sic!
Ktoś ma coś z głową?
Przygotowania do otwarcia basenów ma się zrobić w maju najpóźniej by maksymalnie wykorzystać okres sezonu który i tak jest krótki w nszych realiach.
A tu wakacje dla obsługi.
A że ktoś przyjeżdza i trafia na zamknięte obiekty?
Im to wisi.
Podobnie jak w dn. 27.07 specjalnie jedziemy ponad 50 km by skorzystać z oferty tego miejsca a tu niespodzianka bo oni mają zamiar zamknąć obiekt już o godz 16tej!
Jest środek lata i sezonu ale to im nie przeszkadza.
Ważne by mieć wolny wieczór a nie pilnować obiektu.
Nie polecam dla kogoś kto tam specjalnie się wybiera bo tylko będzie niepotrzebnie rozczarowany jak trafi na kolejny złe dzień obsługi.
Lokalsi pewnie to znają i rozumieją ale dla ludzi spoza tej miejscowości to jest kompromitacja.
Lepiej pojechać na Słowację lub Węgry i tam się cieszyć ciepłą wodą i nie narażając na niepotrzebne wycieczki.

Relacja - dodatkowe informacje

Data pobytu
czerwiec i lipiec 2019
J
Ocena atrakcji 
 
5.0
Fajne miejsce, polecam! Przy ładnej pogodzie tłumy ludzi, ale da się przeżyć. Baseny nowoczesne, dużo trawki i można pożyczyć leżak i parasol. Ceny w miarę przystępne. 

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
11 lat
Data pobytu
lipiec 2017
A
Ocena atrakcji 
 
4.5
Jakiś rok temu oglądałem program telewizyjny o powstawaniu basenu w Muszynie i na komputerowych wizualizacjach wyglądał nieco lepiej (miało być więcej roślinności, palm itp.). Ogólnie jest jednak całkiem dobrze. Baseny ułożone są na planie okręgu. Dla maluchów  jest fajny brodzik z małą zjeżdżalnią, nosorożcem i armatą tryskającą wodą. Trochę  brakuje atrakcji dla starszych dzieci, bo   np. 4 czy 5-latek w brodziku  z 35 cm wody może nie chcieć się bawić. 
Basen rekreacyjny posiada zaledwie jedną podwójną zjeżdżalnię, z której mogą zjechać 4 osoby na raz, wysepkę,  grzyba wodnego i strefę z falą. Dla dorosłych są jakuzzi i basen do pływania z torami. 
Główny basen miał podobno temperaturę wody  28 st. C, ale wg mnie była znacznie niższa. 
Cały kompleks położony jest w bardzo ładnej górzysto - leśnej scenerii. Patrząc na te krajobrazy można w pewnym stopniu wybaczyć skromność obiektu, ale niestety muszę stwierdzić, że na Węgrzech niewiele znacząca mieścina miewa  lepiej rozwinięte kąpieliska. Niemniej jednak biorąc pod uwagę, że to Polska, że  jest ładnie i czysto, można  coś przekąsić  w dwóch barach po obu stronach bramy wejściowej, a ubikacje także są w porządku daję ocenę minus bardzo dobrą. 
Opłaty za wstęp są w miarę niewygórowane i elastyczne, w 2011 turyści mieli do wyboru 3 opcje: 15zł/2 godz, 20zł/4 godz. 30zł/dzień.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
- ciekawy wygląd całego kompleksu
- piękne położenie
- pełne zaplecze
- Wady
- skromna ilość basenów
- zimna woda
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Brodzik
Brodzik
Basen rekreacyjny