ikonka BUKOWINA TATRZAŃSKA - Aquapark - Termy

Informacje o atrakcji turystycznej

BUKOWINA TATRZAŃSKA - Aquapark - Termy
Kraj / Region
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Nazwa atrakcji
Aquapark - Termy

Właściwa nazwa tego aquaparku to "Terma Bukowina Tatrzańska". Jej właścicielem jest Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o. o., zawiązana w 2002 roku przez lokalnych mieszkańców. Całość zajmuje powierzchię 4 ha i obejmuje 12 basenów (z tego połowa jest pod dachem), 8 saun, spa oraz potężny hotel. Jest jednym z najnowocześniejszych tego typu kompleksów w Europie. Temperatura wody zasilanej gorącymi źródłami wynosi między 28 a 36 st. C. Aquapark w Bukowinie Tatrzańskiej czynny jest codziennie od 9.00 do 22.00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Bukowina Tatrzańska - Aquapark - Termy
format D: N 49.325325°,   E 20.094155°
format DM: N 49° 19.5195',   E 20° 5.6493'
format DMS: N 49° 19' 31.17'',   E 20° 05' 38.96''
pytajnik
Adres:
Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o.o., ul. Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Bukowina Tatrzańska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Bukowina Tatrzańska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   2 stycznia 2012

Trzeba przyznać, że już z zewnątrz kompleks hotelowo - basenowy w Bukowinie Tatrzańskiej robi wrażenie, a potężny, pięciopoziomowy parking (bezpłatny) pozwala sobie wyobrazić co tu się dzieje w sezonie. My przyjechaliśmy końcem listopada, więc tylko jeden poziom był zapełniony a w środku pustki. Baseny dzielą się na odkryte i pod dachem. Jest ich naprawdę sporo i wszystkie są bardzo nowoczesne. Pora roku nie gra tu roli i większa część basenów na zewnątrz czynna jest nawet w zimie. Pierwsze pozytywne wrażenie to bezpieczeństwo - ochrona jest tu wszędzie. Po wejściu w strefę basenową można poczuć ostry siarkowy smród. Pochodzi on z gorących źródeł, które zasilają wszystkie baseny. Jednak po jakimś czasie organizm się przystosowuje i przestaje on być odczuwalny. Pierwszy basen jest największy i posiada najchłodniejsza wodę. Nie jest tu jasno jak na zwykłych basenach, lecz panuje półmrok, rozświetlony lampami na obrzeżach i kolorowymi światłami w wodzie. Przybyliśmy po zmroku więc naturalnego światła też już nie było i więc taki klimat bardzo mi się spodobał. Nieco na uboczu leży strefa dziecięca. Są tam 3 brodziki, w tym z prądem i małą zjeżdżalnią oraz większy basen z siatką linową, z niewielką częścią na zewnątrz budynku i rura do zjeżdżania dla dorosłych. Woda jest tu bardzo ciepła, widać jednak brak pomysłów. Atrakcji dla małych dzieci powinno być zdecydowanie więcej.
Wracając do głównego pomieszczenia - na piętrze mamy bardzo fajny basen z hydromasażem nazwany bulgotnik. Posiada on dookoła punkty masujące różne części ciała. Co określony czas, chyba minutę, odzywa się dzwonek oznaczający przejście do następnego punktu. Zaliczenie całego bulgotnika trwa ok. 30 minut i można go polecić każdemu, nie tylko emerytom. Należy jednak pamiętać, że dziecko nie ma tu wstępu. Poza tym na piętrze są jeszcze punkty gastronomiczne. Kolejne atrakcje są na niższych kondygnacjach i na świeżym powietrzu. Najpierw kolejny basen z hydromasażami dookoła, niżej najgłębszy basen pływacki (1,5 m głęb.), a najniżej niesamowita Jaskinia nad Porońcem. Basen ten posiada mocny prąd i jest stylizowany na jaskinię. Tutaj koniecznie trzeba pojawić się po zmroku, ponieważ atmosferę nakręcają ciemne korytarze i światełka nad wodą jak i w wodzie. Tu po raz pierwszy w życiu byłem w wodzie przy ujemnej temperaturze na zewnątrz. Wrażenie super! Nie zdecydowałem się na to w Zakopanem, bo woda była za zimna, ale w Bukowinie jest idealna. Niestety nasz syn stwierdził, że w takiej jaskini na pewno mieszkają smoki i musieliśmy wracać na górę. Minusem jest tarasowe ułożenie basenów zewnętrznych, co oznacza że trzeba do nich chodzić w dół i w górę po zimnych korytarzach.
Pobyt w ekskluzywnym kompleksie termalnym w Bukowinie może się wydawać kosztowną rozrywką, ale w naszym przypadku tak nie było. Minimalny czas pobytu za który się płaci ustalono ma 2,5 godziny (jak dla mnie jest to optymalny czas). W porównaniu do aquaparku w Zakopanem, za 2 os. dorosłe wyszło prawie taka sama cena - 76 zł (o 5 zł więcej). Z tym że za naszego syna, który przekroczył 3 lata w Zakopanem kazali płacić ulgowy bilet (22 zł) a w Bukowinie nawet się nie pytali o wiek tylko wpuścili gratis, więc wyszło taniej. Takie ceny obowiązywały w 2011 r. w miesiącach poza sezonem (w sezonie letnim i zimowym 30% więcej).


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Dużo nowoczesnych basenów
Super klimat na głównym basenie i w jaskini
Pełna gastronomia
Ochrona wszędzie
Można swobodnie pływać na zewnątrz w zimie
- Wady
W zimie słaba rozrywka dla małych dzieci
Siarkowy odór
Zimne korytarze łączące baseny zewnętrzne
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
listopad 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
3320
Zgłoś naruszenie zasad