ikonka ŻEGIESTÓW ZDRÓJ - Miejscowość zdrojowa

Informacje o atrakcji turystycznej

ŻEGIESTÓW ZDRÓJ - Miejscowość zdrojowa
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość zdrojowa

Osada Żegiestów powstała 26 lipca 1575 roku, natomiast prywatne uzdrowisko utworzono w roku 1846. Właścicielem był Jakub Ignacy Medwecki, węgierski szlachcic, kierownik kąpielisk w Muszynie. Odkrył on w dolinie Szczawnego Potoku źródła wody mineralnej. Pierwsze źródło nazwane zostało Anna - na cześć jego żony. Obydwie wojny światowe przyczyniały się do upadku kurortu, który jednak zawsze podnosił się z ruin. Jeszcze w 1996 roku w Żegiestowie Zdroju znajdowało się  1300 miejsc noclegowych. Obecnie większość domów wypoczynkowych i sanatoriów stoi puste.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Żegiestów Zdrój - Miejscowość zdrojowa
format D: N 49.362208°,   E 20.805295°
format DM: N 49° 21.73248',   E 20° 48.3177'
format DMS: N 49° 21' 43.95'',   E 20° 48' 19.06''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Noclegi
Pensjonat ***IRENA Pensjonat ***IRENA

Pensjonat*** IRENA położony w górach,w sercu Beskidu Sądeckiego, na Łopacie Polskiej z malowniczym przełomem, górskiej rzeki - Popradu. To doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji, zimowy wypad na narty oraz na imprezę firmową.

Adres:   Łopata Polska 26 33-370 Żegiestów - pokaż na mapie
Kontakt:   502 751 689
Strona WWW:   pensjonat-irena.pl

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Żegiestów Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Żegiestów Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Dyziu marzyciel  Autor  Autor: Dyziu marzyciel     Data dodania   5 maja 2013

Gdzie się wybrać na wakacje z maluchem? Wybór padł na Beskid Sądecki. W dolinie Popradu znałam wspaniałe miejsce jeszcze z dzieciństwa, postanowiłam je ponownie odnaleźć z moim małym Robinsonem.
Do Żegiestowa dotarłam szczęśliwie pomimo wielu kilometrów nie czułam zmęczenia, myśl, że wróciłam do miejsc z mojego dzieciństwa dodawała mi skrzydeł. Szkoda, że nie będzie tym razem mojej kochanej mamy, która spacerowała przed laty po tym cudownym miejscu trzymając mnie pod rękę.
Wybrałam nowy pensjonat okazało się, że trafiłam dobrze. Mimo nocnej pory czekali na mnie właściciele z ciepłą kolacją i super fajnym pokojem dodatkowo wyposażonym w łóżeczko dla mojego bobasa.
Poranek jak przed laty okazał się cudowny, odgłosy porannego śpiewu ptaków docierały do naszego pokoju przez uchylone okno, a widok jaki cudowny, pod oknami w niedalekiej odległości Poprad a na przeciwnym brzegu już Słowacja. Po śniadaniu ( DOBRE !!)ruszyłam na pierwszy spacer z małym Karolkiem. Łopata Polska odnowiona- niesamowite. Sanatorium Wiktor jakie pamiętałam to lata Gomułki teraz bryluje nad Łopatą jak Pałac a pensjont Irena, który wybrałam na wypoczynek też nowiutki i pachnący, aż miło. Jestem szczęśliwa, że wybrałam to miejsce, Karolek również robił wrażenie zadowolonego, ucieczka z Gliwic na kilka dni do tego cudownego miejsca była jak eliksir na nasze rany. Powietrze niesamowite, chciała bym zabrać je do naszego miasta. Wrócę tu za jakiś czas.
Żegiestów, to oaza spokoju,jedyny mankament to brak sklepu i bankomatu na miejscu jednak gospodarze stawali na wysokości zadania. :-)


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
maj 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  14 września 2011

Żegiestów Zdrój to mała miejscowość zdrojowa na trasie Krynica - Piwniczna. Początkowo widok z góry na Poprad i budowle usytuowane na stoku wzgórza jest imponujący. Jednak gdy podjedziemy bliżej okazuje się, że są to ruiny i niedokończone budowy! Miejscowość lata świetności ma dawno za sobą. Co prawda funkcjonują tu jeszcze jakieś ośrodki wypoczynkowe i sanatoria, ale poza 1 są mało widoczne i chyba puste. My w każdym bądź razie poza grupą kolonijną nie widzieliśmy tu nikogo - zdrój widmo! Nie ma tu już parku zdrojowego, ani typowegoo centrum, nie wiem czy można tu w ogóle coś zjeść?
Są za to piękne widoki, można zejść schodkami w dół i pospacerować ścieżką nad Popradem, gdzie przed wojną na kamiennej plaża zażywano leczniczych kąpieli. Nieco dalej na tzw. Łopacie Polskiej (półwysep, na który zjazd autem jest na samym początku miejscowości) utworzono plażę czy raczej plażyczkę. Jest tam fajne boisko do siatki, miejsce na ognisko i piknik, ale plaża prezentuje się więcej niż skromnie. Po prostu wysypano trochę piasku na trawę, wycięto niewielkie przejście w krzakach, aby był dostep do wody i tam można się pochlapać na resztkach piasku i kamyczkach w Popradzie. To jest cała plaża.
Obok prowadzi ścieżka ornitologiczna, polecana do przejścia na wiosnę, gdy ptaki intensywnie śpiewają.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Piękne położenie miejscowości
Widoki na Poprad
- Wady
Brak wszystkiego co powinno być w kurortach
Ruiny budynków
Wyludnienie
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
31
Zgłoś naruszenie zasad