ikonka KRAKÓW - Zoo

Informacje o atrakcji turystycznej

KRAKÓW - Zoo
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna

Ogród zoologiczny w krakowskim Lesie Wolskim powstał  6 lipca 1929 r. w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej, prof. Ignacego Mościckiego. W dniu otwarcia w ZOO znajdowały się: 94 ssaki, 98 ptaków i 12 gadów. Obecnie ZOO w Krakowie posiada 200 gatunków – około 1100 sztuk zwierząt. Pierwsze wzmianki o hodowli dzikich zwierząt w Krakowie pochodzą już z 1406 roku, kiedy to sprowadzono tu parę lwów z Florencji. Poprzedniczką obecnego zoo  była Bażantarnia, w której prócz bażantów trzymano także inne zwierzęta.  Powierzchnia ogrodu zoologicznego  wynosi 17 ha. Odwiedza go rocznie ponad 300 tys. osób.  Od jesieni 2013 placówka wzbogaciła się o zagrodę żyraf. Zoo jest oddalony od centrum Krakowa o 8 km. Dojazd autem pod bramę (za opłatą) możliwy w dni powszednie, w pozostałe obowiązkowy płatny parking poniżej ogrodu i dojazd busem lub na piechotę.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Małopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kraków - Zoo
format D: N 50.054824°,   E 19.852767°
format DM: N 50° 3.28944',   E 19° 51.16602'
format DMS: N 50° 03' 17.37'',   E 19° 51' 09.96''
pytajnik
Adres:
Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny, ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14, 30-232 Kraków

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kraków w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kraków wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  24 sierpnia 2011

Bardzo sympatyczne miejsce na spędzenie całego dnia. Krakowskie ZOO jest jednym z większych w kraju i posiada naprawde sporo zwierząt. Dla naszego brzdąca najciekawsze były małpki i szalejąca w specjalnym akwarium wydra. Jeśli tylko zechce się jej pływać, można zobaczyć super ewolucje. Jeszcze w żadnym zoo nie widzieliśmy tak z bliska tego zwierzaka. Jest tu czysto, alejki są szerokie i zadbane, ogólnie widać ład i porządek. Nie ma tych samych zwierząt upchanych w różnych miejscach co zdarza się w innych ogrodach zoologicznych. Jest fajne mini zoo, a obok plac zabaw. Toalety nie zachwycają, ale przynajmniej w miarę czyste. Z utęsknieniem czekamy na żyrafy, do których zakupu krakowskie zoo przymierza się od jakiegoś czasu.
Przed wejściem do zoo są punkty gastronomiczne, na terenie też można coś zjeść w pobliżu mini zoo, przy czym czasem są tu długie kolejki. W pobliżu automaty oraz dodatkowo płatne dmuchane namioty. Mini zoo jak dla mnie rewelacyjne, nasz Hubert był przeszczęśliwy goniąc kury. Dzieci lubią karmić zwierzątka marchewką, którą co chwile przynoszą pracownicy zoo (obok skarbonka na wolne datki na utrzymanie zwierzątek). Można dotknąć żółwia, pogłaskać kuce, osły, kozy… Jednym słowem pełnia szczęścia dla dzieci w każdym wieku, przy czy alergików proponuję na wszelki wypadek zabezpieczyć odpowiednim medykamentem przed wejściem na teren zoo.

Wstęp 18 zł, 10 zł ulgowy, do 3 lat gratis. Niestety trzeba też dopłacić za parking, aż 15 zł/dzień! Z niego kursują co kilka minut busy pod samo zoo (1 zł za osobę) Warto nimi jechać, bo to jednak kawałek pod górę i nie ma co tracić sił, bo zwiedzania jest sporo. Alternatywą jest dojazd autobusem miejskim MPK nr 134. np. spod hotelu Cracovia.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Dużo „brykających” zwierząt (wydra, tygrysy i przede wszystkim małpy)
W mini zoo można nie tylko dotknąć ale i karmić zwierzęta
Praktycznie wszędzie można wjechać wózkiem
- Wady
Gastronomia bardziej fastfoodowa niż restauracyjna
Beznadziejnie oznakowany dojazd
Mycie rączek po mini zoo tylko w zimnej wodzie. Lepiej mieć mokre chusteczki, żel do rączek antybakteryjny czy coś w ten deseń
Wiek dziecka(i)
2,5 roku
Data pobytu
maj 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
52
Zgłoś naruszenie zasad