ikonka OSTRÓDA - Kościół ewangelicki z punktem widokowym

Informacje o atrakcji turystycznej

OSTRÓDA - Kościół ewangelicki z punktem widokowym
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kościół ewangelicki z punktem widokowym

Kościół ewangelicki w Ostródzie jest budowlą neogotycką, powstałą na początku XX wieku. Po II wojnie św. przejęli go metodyści i obecnie współużytkują z parafią ewangelicko - augsburską. Turyści mogą odpłatnie wejść po ponad 100 schodkach na masywną, zwieńczona podwójnym hełmem wieżę, z której odgrywany jest hejnał Ostródy. Od 1996 r. działa tam punkt widokowy na Ostródę a na niższych kondygnacjach wystawa dawnego sprzętów gospodarstwa domowego w sąsiedztwie 3 zabytkowymi dzwonów, z których największy waży ponad 3 tony oraz mechanizmem zegara wahadłowego. W 2009 r. kościół został wyremontowany.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Warmii i Mazurach ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ostróda - Kościół ewangelicki z punktem widokowym
format D: N 53.699745°,   E 19.964386°
format DM: N 53° 41.9847',   E 19° 57.86316'
format DMS: N 53° 41' 59.08'',   E 19° 57' 51.79''
pytajnik
Adres:
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna Łaski Bożej - ul. Sienkiewicza 22, tel. (89) 6429101

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ostróda w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ostróda wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   9 marca 2015

Jako punkt widokowy kościół niezbyt się sprawdza. Z jego wieży widok jest taki sobie - głównie zabudowa miejska pośród drzew, kawałek jeziora i lasy w oddali. Wąskie i głębokie okienka utrudniają obserwację. Można tu jednak przy okazji zobaczyć z bliska wielkie dzwony. W wieży prezentowane są też stare przedmioty codziennego użytku, ale trudno nazwać to wystawą - po prostu pod ścianami leżą jakieś rupiecie. Żadnych informacji, opisów itp. O tym że jest tu gdzieś mechanizm zegara wahadłowego przeczytałem dopiero po powrocie.
Po wyjściu z wieży poszliśmy zobaczyć jak wygląda kościół protestantów. A wygląda ciekawie, bo cała świątynia jest stylizowana na budowlę średniowieczną, posiada m.in. ładne sklepienia krzyżowe. Można pochodzić po emporach i dokładnie wszystko pooglądać. Nie zmienia to jednak faktu, że sama wieża nie jest wielką atrakcją.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
lipiec 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad