Okolice plaży

RYN - Plaża miejska

 
5.0 (1)
8309 1
Ina Zaktualizowano: 07-04-2015
RYN - Plaża miejska

Informacje o atrakcji turystycznej

Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża miejska
Atrakcja ekonomiczna

Plaża miejska w Rynie znajduje się nad jeziorem Ołów, tuż pod wzgórzem z krzyżackim zamkiem. Obiekt posiada infrastrukturę sportową i wypoczynkową oraz plac zabaw. Kąpielisko istniało w tym miejscu już przed II wojną św. W 2013 roku przeprowadzono prace remontowe pomostu oraz zbudowano w pobliżu nowy, na cele wędkarskie. Powstały też nowoczesne sanitariaty i parking. Wstęp bezpłatny.


GALERIA

Zdjęcia

Plaża
Okolice plaży

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Warmii i Mazurach. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Ryn / Warmińsko Mazurskie - Plaża miejska

format D: N 53.9402446°,   E 21.5482826°
format DM: N 53° 56.414676',   E 21° 32.896956'
format DMS: N 53° 56' 24.88'',   E 21° 32' 53.82''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ryn w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ryn wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
5.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
5.0
Ryńska plaża robi bardzo pozytywne wrażenie. Jest strzeżona, piaszczysta i  ogrodzona (co może być ważne dla rodziców z  nadpobudliwymi dziećmi). Posiada  drewniane molo, ławeczki, miejsce na ognisko i wiaty grillowe. Można wypuścić się na spacer za jezioro, nawet z wózkiem, bo okolica bardzo malownicza. Woda wydaje się bardzo czysta, zejście łagodne, dobre dla maluchów.  W pobliżu jest tylko jeden bar oraz toaleta, nie korzystaliśmy z nich, ale z zewnątrz nie prezentowały  się najlepiej. Jest również plac zabaw, ale szkoda, że  trochę oddalony, właściwie to sporo poza plażą. Dla aktywnych boisko do siatki,  kort i wypożyczalnia sprzętu. 
Miło spędziliśmy tu czas przy okazji zwiedzania leżącego tuż obok zamku.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Plaża
Okolice plaży
Ina