ikonka ŚWIĘTA LIPKA - Kąpielisko w ośrodku Watra

Informacje o atrakcji turystycznej

ŚWIĘTA LIPKA - Kąpielisko w ośrodku Watra
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko w ośrodku Watra

Ośrodek Watra położony jest nad jeziorem Dejnowa, niedaleko klasztoru w Świętej Lipce, na pograniczu Warmii i Mazur. Ośrodek zajmuje powierzchnię ok. 2 ha, głównie porośniętą lasem iglasto - liściastym z piaszczystą plażą. Watra oferuje sprzęt pływający dla miłośników wędkarstwa, kajaki do turystyki wodnej i rowery do wycieczek po lesie.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Warmii i Mazurach ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Święta Lipka - Kąpielisko w ośrodku Watra
format D: N 54.018763°,   E 21.217743°
format DM: N 54° 1.12578',   E 21° 13.06458'
format DMS: N 54° 01' 07.55'',   E 21° 13' 03.87''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Święta Lipka w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Święta Lipka wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
  Autor  Autor: Aniela     Data dodania  22 kwietnia 2019

Lepiej tam nie jechać. Jest tam piękna plaża, jedyna w tej okolicy ale niestety jest niedostępna dla osób nie będących gośćmi ośrodka. A można by to tak zorganizować, żeby ośrodek jeszcze na tym zarobił i np. pobierać opłatę za wstęp. Pobytu w ośrodku nie polecam. Domki są w opłakanym stanie. Osób z zewnątrz na plażę nie wpuszczają wcale więc lepiej tam nie jechać.


Galeria
Data pobytu
2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  11 grudnia 2011

Po zwiedzeniu sanktuarium chcieliśmy zapewnić małemu trochę zabawy. Wiadomo, że tuż obok jest jezioro Dejnowa, ale kąpielska widać nie było. Popytaliśmy więc w restauracji w centrum Świętej Lipki i wskazno nam ośrodek wypoczynkowy Watra, położony w lesie, ok. 1,5 km od sanktuarium. O drogę najlepiej po prostu zapytać miejscowych. Wstęp na jego teren jest bezpłatny. Do najnowocześniejszych na pewno nie należy, ale na kolonię w sam raz. Jest tam kilka domków wypoczynkowych i większy budynek z biurem i restauracją, która służy raczej do żywienia kolonistów niż przypadkowych turystów, ale kawę owszem dostałam, a o obiad nie pytałam. Na pewno są dostepne jakieś wafelki czy chipsy.
Zejście z parkingu na trochę niżej położoną plażę biegnie po leśnej piaszczystej ścieżce. Synowi się przysnęło, więc tarabaniliśmy się z wózkiem i łatwo nie było. Plaża czyściutka, z pomostem, dość długo jest woda poniżej linii brody 2-latka, dodatkową atrakcją są pojawiające się rybki. Piachu do kopania pełno. Pod wieczór było tam naprawdę bardzo cicho i spokojnie.
Ośrodek jednak w zasadzie nie jest udostępniany turystom. My weszliśmy tam po zapytaniu kierownika, który pozwolił wejść, choć bez entuzjazmu. Przypuszczam, że turystom z dzieciakami nie robi problemu, ale można też wejść po cichu i jakby co udawać głupiego. Widać było, że miejscowi ewidentnie wchodzą tam kiedy chcą.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Zacisznie
Dużo piasku
W pobliżu punkt gastronomiczny
- Wady
Z parkingu na plażę droga ostro w dół, w dodatku dróżką niesprzyjającą wózkom
Niepewny wstęp dla obcych
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
80
Zgłoś naruszenie zasad