ikonka PISZ - Plaża miejska

Informacje o atrakcji turystycznej

PISZ - Plaża miejska
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża miejska

Plaża na jeziorze Roś zarządzana jest przez Miejsko - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Położona ok. 3 km od centrum miasta. W 2013 roku ukończono jej  modernizację. Kąpielisko zyskało boisko do siatkówki, drewniane wiaty, plac zabaw oraz miejsca do grillowania. Wyremontowano pomost i oczyszczono zbiornik

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Warmii i Mazurach ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Pisz - Plaża miejska
format D: N 53.640262°,   E 21.826916°
format DM: N 53° 38.41572',   E 21° 49.61496'
format DMS: N 53° 38' 24.94'',   E 21° 49' 36.90''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Pisz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Pisz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  16 listopada 2011

Plaża miejska nad jeziorem Roś w Piszu znajduje się dosyć daleko do centrum miasta, przy końcu al. Turystów. Można tam dotrzeć dwojako, albo zostawiając samochód np. przy ul. Pionerów i dalej iść spacerkiem wspomnianą aleją wzdłuż rzeki Pisa lub samochodem podjechać pod samą plażę (w GPS nejlepiej wpisać adres hotelu Conrad - al. Turystów 11). Spacer nad Pisą jest całkiem miły, ale do przejścia jest prawie 2 km.
Plaża jest trawiasta z malutkim piaszczystym miejscem dla maluchów. Bardzo zmyślnie podzielono ją na sektory o różnych głębokościach. Najpłytszy ogrodzony jest siatką, a kąpiących strzegą ratownicy. Można wiec powiedzieć, że jest tu bardzo bezpiecznie. Tuż przy miejscu z piaskiem jest długi pomost w kształcie litery L i generalnie tylko on stanowi zagrożenie.
Obok plaży stoi duży drewniany budynek w marnym stanie. Wydawałoby się, że można tam coś zjeść, bo wiszą szyldy i są stoliki, ale niestety poza piwem nic tam nie ma. Tak więc w weekend na początku sezonu na plaży nie było żadnego punktu gastromicznego! Także czystość toalet pozostawiała wiele do życzenia. Nie ma także placu zabaw, więc infrastruktura tej plaży mocno kuleje. Dobrze, że przynajmniej nie pobierane były opłaty za wstęp.
O Pisz zahaczyliśmy w drodze powrotnej z Mazur i spędzone tu kilku godzin nie były złe, pamiętam ładne widoki na rzekę, jezioro i żaglówki, ale stan tego kapieliska powinien szybko ulec poprawie, bo odstaje od innych mazurskich miejscowości.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Plaża strzeżona i czysta
Wydzielone sektory z różna głębokością
- Wady
Brak pełenej infrastruktury
Brak placu zabaw i piasku
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
koniec czerwca 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
43
Zgłoś naruszenie zasad