ikonka MRĄGOWO - Mrongoville

Informacje o atrakcji turystycznej

MRĄGOWO - Mrongoville
Atrakcja całoroczna

Mrongoville to miasteczko w stylu dzikiego zachodu położone na peryferiach Mrągowa. Jest odwzorowaniem amerykańskiego miasteczka z drugiej połowy XIX w. Posiada m.in.: wioskę indiańską, ranczo farmera, biuro szeryfa, cmentarz, saloon i Mexico Bar. Otwarcie nastąpiło 4 lipca 2008 roku. W założeniach ma być rodzinnym parkiem rozrywki dostępnym cały rok. Obecnie miasteczko otwarte jest od 9:00 do 21:00 z 1 biletem na wszystkie atrakcje. Po godz. 17 można wchodzić na jego teren za darmo, ale za wszelkie atrakcje płaci się osobno. Z nowości jakie pojawiły się w ostatnich latach można wymienić: Kino 5D, interaktywna gra familijna  Desperados, pokazy iluzji.

Typ atrakcji

Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Warmii i Mazurach ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Mrągowo - Mrongoville
format D: N 53.88441°,   E 21.319571°
format DM: N 53° 53.0646',   E 21° 19.17426'
format DMS: N 53° 53' 03.88'',   E 21° 19' 10.46''
pytajnik
Adres:
Mrongoville, ul. Młynowa 50, 11-700 Mrągowo

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Mrągowo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Mrągowo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
  Autor  Autor: KAMIL     Data dodania   4 maja 2018

Żenada bilet rodzinny dla dwóch osób i dwojga dzieci 50 zł i naprawdę nie ma nawet co opisywać oprócz 7 budynków w stylu dzikiego zachodu


Galeria
Wiek dziecka(i)
10
Data pobytu
Maj 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  11 listopada 2011

Mam mieszane odczucia odnośnie tego miejsca. Po raz pierwszy wybraliśmy się tu na imprezę weekendową z pokazami grupy niemieckich kaskaderów. Samo miasteczko wydawało się fajnie zrobione: stylizowane budynki, park linowy, spływ, minizoo, meksykańska knajpa itp... Pokazy kaskaderskie zakończyły się późno, główne atrakcje już nie działały a knajpa na pół gwizdka, więc obiecaliśmy sobie przyjść tu ponownie, szczególnie, że nęciły nas meksykańskie potrawy. Tak też zrobiliśmy, niestety okazało się, że w dni powszednie miasteczko jest praktycznie martwe. Żadnych pokazów kowbojskich, a knajpa serwowała tylko frytki i napoje. Co prawda młody był szczęśliwy, bo w minizoo był kucyk, kogut i króliczki, a tuż obok mały plac zabaw. Poczekaliśmy jednak do kolejnego weekendu, chcąc przed samym powrotem do domu wstąpić tu na obiad. Wtedy jednak zostaliśmy na drodze zaskoczeni płatnym wstępem i to nie małym. Sugestia, że właśnie jedziemy wydać u nich pieniądze na suty obiad nie zrobiła żadnego wrażenia na bileterze, więc poczuliśmy zmęczenie tym miejscem i odjechaliśmy do zwykłej restauracji. Nie było zresztą gwarancji, że tym razem dostalibyśmy to co chcieliśmy, tym bardziej , że w soboty obywają się w miasteczku wesela i personel nastawiony jest na ich obsługę.
Generalnie jest to dziwne miejsce, właścicielowi nie brakuje pomysłów, a jednak skutecznie zniechęca turystów. Osobom ze starszymi dziećmi można je jednak polecić. Pooglądanie budynków znanych z westernów, spływ czy park linowy na pewno sprawią frajdę, czy jednak zobaczą choć jednego kowboja zagwarantować nie można. Mrongoville jest chyba zdecydowanie nastawione na turystów grupowych i imprezy.
Z centrum Mrągowa do Mrongoville (kierunek Giżycko, ul. Młynowa 50) jest ok. 3 km. Miasteczko posiada duży parking, ale jest on oddalony o ok. 300 m od wejścia. Dojście asfaltową drogą, więc wózek może być przydatny, ale w samym Mrongoville dużo piachu i trudno będzie się poruszać.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Ogólnie ciekawy pomysł
Dużo piachu
Plac zabaw i minizoo
Spory darmowy parking
- Wady
Z parkingu trzeba kawałek przejść
Restauracje i atrakcje tylko „od święta”
Trudno poruszać się z wózkiem po piachu
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad