ikonka MRĄGOWO - Mazurska miejscowość

Informacje o atrakcji turystycznej

MRĄGOWO - Mazurska miejscowość
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Mazurska miejscowość

Mrągowo to miasto leżące w województwie warmińsko-mazurskim, na Pojezierzu Mrągowskim, które jest częścią Pojezierza Mazurskiego. Zamieszkuje go ok. 22 tys. mieszkańców. Teren, na którym powstało Mrągowo nosi nazwę Galindii od nazwy staropruskiego plemienia, zamieszkującego obecną ziemię mrągowską. Nie zachował się dokument lokacyjny Mrągowa, co uniemożliwia ustalenie dokładnej daty założenia miasta, ale na jednej z pieczęci miasta widnieje rok 1348. Pierwotna nazwa miasta to Żądzbork. W 1947 roku nadano mu polską nazwę Mrągowo na cześć Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza. W mieście funkcjonują 2 plaże na jeziorze Czos, a w sumie w najbliższej okolicy znajduje się aż 11 jezior.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Warmii i Mazurach ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Mrągowo - Mazurska miejscowość
format D: N 53.86416°,   E 21.304873°
format DM: N 53° 51.8496',   E 21° 18.29238'
format DMS: N 53° 51' 50.98'',   E 21° 18' 17.54''
pytajnik
Adres:
Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Warszawska 26, tel. 89 741 80 39, 89 743 34 67

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Mrągowo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Mrągowo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  10 listopada 2011

Na Mazury wybraliśmy się bez z góry określonego miejsca docelowego. Pojeździliśmy po kilku miejscowościach i wybór padł właśnie na Mragowo. To moim zdaniem jedno z najfajniejszych mazurskich miasteczek. Miłym zaskoczeniem jest brak płatnych parkingów, tłumu i atmosfery jarmarku z chińszczyzną.
Atrakcji w mieście i okolicy zdecydowanie nie brakuje. Mrągowo posiada 2 amfiteatry, jeden w samym centrum, tu często organizowane są w sezonie różne koncerty, a drugi to znany z pikników country, w pobliżu plaży miejskiej. W centrum jest małe Jezioro Magistrackie, uroku dodaje mu fontanna na środku i pływające kaczki. Spacerując wokół niego dojdziemy do placu zabaw, którego dużym plusem w środku lata jest dostępność cienia.
Mrągowo jest położone nad sporym jeziorem Czos, przy którym poprowadzony jest bulwar. Przyjemnie spaceruje się szczególnie wieczorkiem, pod warunkiem, że mamy ze sobą coś na komary (dokuczają tylko nad samą wodą). Można bez problemu poruszać się wózkiem. Przy drewnianym molo lubią rezydować łabędzie, warto więc wziąć ze sobą coś do pokarmienia ich. Obok jest stylowa restauracja, w której wieczorem uruchamiane jest wielkie koło młyńskie. Zaraz koło jeziorka jest kolejny plac zabaw.
Miejsc do wypoczynku nad wodą nie brakuje. Są dwie plaże nad jeziorem Czos: jedna pod osiedlem Grunwaldzkim na południu miasta, a druga miejska. Są dość oddalone od siebie, ale połączone bulwarem. Obie plaże są z darmowe, piaszczyste, z delikatnym zejściem do wody, małym placem zabaw. Ta przy osiedlu nie ma żadnego zaplecza, ale jest boisko do gry w piłkę plażową i dużo więcej piasku, a przy plaży miejskiej boisko do kosza. Jeżeli wybieramy się na dłuższy pobyt na plaży, to polecałabym bardziej plażę miejską - można łatwo znaleźć cień, tuż obok jest knajpka, gdzie miła pani pozwala pożyczyć tackę, żeby wynieść jedzenie na plażę (chyba są jeszcze jakieś dzieci, których nie da się bez wrzasku oderwać od wody, choćby padały z głodu??). Przy knajpce płatne toalety. Niestety na tej plaży mieliśmy problem z naprawdę natrętnymi i niegrzecznymi miejscowymi dziećmi zabierającymi innym nieswoje zabawki. Kawałek od centrum, przy ul. Młynowej, położone jest miasteczko z dzikiego zachodu - Mrongoville (opis osobno). Z kolei po przeciwnej stronie miasta, przy ul. Wojska Polskiego, rozłożone było wesołe miasteczko, być może gości ono tu na stałe przez całe lato.
Bardzo polecam wycieczkę rowerową wokół mrągowskich jeziorek. W Informacji turystycznej można dostać namiary na wypożyczalnie rowerów, które posiadają krzesełko dla dziecka. Można w ten sposób zobaczyć kilka ciekawych miejsc, do których nie ma dostępu "samochodowego", np. przepiękną dziką łąkę, na której leży zrujnowany ośrodek wczasowy, źródełko miłości (tu najatrakcyjniejsza okazała się ropucha), żonę rybaka przemienioną w drzewo (to dla starszych dzieci), czy wjechać na Górę Czterech Wiatrów (niestety tamtejszy wyciąg narciarski nie pracuje latem).


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Wiele możliwości spędzenia wolnego czasu
Szerokie zaplecze gastronomiczne i noclegowe
Dużo placów zabaw
Solidnie poprowadzone trasy rowerowe
Często dodatkowe atrakcje (wesołe miasteczko, koncerty, imprezy)
Dobra baza wypadowa
Można normalnie parkować
Dwie plaże
- Wady
Czasem dokuczają komary
Poszczególne atrakcje dość mocno od siebie oddalone, więc samochód bardzo przydatny
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad