ikonka KADZIDŁOWO - Park dzikich zwierząt

Informacje o atrakcji turystycznej

KADZIDŁOWO - Park dzikich zwierząt
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park dzikich zwierząt

Park dzikich zwierząt znajduje się we wsi Kadzidłowo w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.  Park obejmujący powierzchnię około 100 hektarów, założony został przez doktora Andrzeja Krzywińskiego. Jego patronem jest przyrodnik i patriota Benedykt Dybowski, który zesłany na Syberię przyczynił się do poznania przyrody tej części świata.  Położenie  na śródleśnych łąkach umożliwia zwierzętom życie w warunkach zbliżonych do naturalnych. W parku prowadzone są prace związane z ochroną i ponownym zasiedleniem gatunków obecnie ginących i zagrożonych, jak kuraki leśne czy ryś nizinny. Można tu bliżej poznać przede wszystkim rodzime gatunki zwierząt. Park jest czynny przez cały rok w godz. 9:30-18:00 (IV-X) i 10:00-13:00 (weekendy XI-III) i 12:00 (dni powszednie XI-III).
Uwaga, aktualnie park jest zamknięty z powodu prac porządkowych i remontowych! Od 2019 roku zapowiadane są wielkie zmiany, które stopniowo wprowadzać ma nowe kierownictwo placówki. Wyremontowane zostały już woliery dla rysi, żbików, sów i innych ptaków drapieżnych.  Kolejnym krokiem będzie zatrudnienie dodatkowego personelu i zadbanie o większą różnorodność gatunkową zwierząt. Park ma odzyskać dawną świetność. Turyści zapraszani są od sezonu letniego 2019.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Warmii i Mazurach ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kadzidłowo - Park dzikich zwierząt
format D: N 53.711067°,   E 21.485241°
format DM: N 53° 42.66402',   E 21° 29.11446'
format DMS: N 53° 42' 39.84'',   E 21° 29' 06.87''
pytajnik
Adres:
Park Dzikich Zwierząt im. prof. B. Dybowskiego - Kadzidłowo, tel. (87) 425 73 65

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kadzidłowo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kadzidłowo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 6 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 6)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
  Autor  Autor: niedbar     Data dodania  23 lipca 2018

Byliśmy w Parku kilka lat temu i w tym roku wybraliśmy się ponownie. Toalety jak nie było tak nie ma. Jest co prawda "ToyToy" ale to totalna porażka.
Zwierzęta przyjazne, niektóre aż za bardzo: kozy, osły.
Generalnie polecam. Dla dzieci ciekawa przygoda tylko trzeba pamiętać by przed zwiedzaniem zatrzymać się na stacji paliw.


Galeria
Wiek dziecka(i)
5
Data pobytu
lipiec 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
21
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
  Autor  Autor: Mil     Data dodania   2 maja 2018

Wielkie rozczarowanie. Zwierzęta zaniedbane I poranione. W małych wolierach. Ktoś powinien się zainteresować i je odebrać. W klatkach i wolierach trzymane psy w odchodach i błocie bez czystej wody. Pani przewodnik opowiada historie wyssane z palca nie mające pokrycia. I nie zna się na zwierzętach. Np. Opowieść o psach w klatkach które wykarmiły dzikie zwierzęta jak wiewiórki i wydry. A na zdjęciach tchórze zwyczajne lub fretki. Pani nie daje dojść do słowa że to NIE WYDRY!!! normalnie żal kto komu takiemu pozwolił oprowadzać. bzdury ludzią przekazuje. Za dużo by opisywać wtop tej Pani. W miejscach karmienia osłów i danieli Pani zamiast tłumaczyć jak karmić to wrzeszczy żeby nie karmić z ręki bo palce odgryzą i nie odczepią się od człowieka. brak słów jeśli chodzi o wiedzę i podejście. Widać że robi coś z przymusu.


Galeria
Data pobytu
2.05.2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
50
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
Karinos  Autor  Autor: Karinos     Data dodania   8 sierpnia 2015

Krótko mówiąc - masakra. NIE POLECAM NIKOMU! Zwierzęta w strasznym stanie, infrastruktura (jeśli można o jakiejkolwiek mówić) zaniedbana. Teren w okropnym stanie. Przejścia nie są przystosowane ani dla dzieci, ani dla osób starszych (na trasie same drabinki pomiędzy kolejnymi boksami). Zwierzęta - albo ich nie ma "bo akurat się schowały", albo są w takim stanie, że litość bierze. Wszędzie zwierzęce odchody, nawet odrobinę nieogarnięte. Uważam, że jakieś towarzystwo opieki nad zwierzętami powinno zainteresować się tym miejscem. Park istnieje od 20 lat i chyba przez ten czas nie doczekał się jakiejkolwiek modernizacji. "Przewodnik" - tragedia. Z zewnątrz nie można nawet zerknąć na to co jest w środku parku - wszystkie rzeczy, o których piszę wychodzą dopiero po zakupie biletu. Jedyne co dobrze zorganizowane to "sklepik" z pamiątkami i kasy - o to dbają, bo to tu ludzie kasę zostawiają. Jeszcze raz przestrzegam wszystkich przed odwiedzeniem tego miejsca!


Galeria
Wiek dziecka(i)
6
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
42
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
krożek  Autor  Autor: krożek     Data dodania  18 lipca 2015

Warto to zobaczyć. Dzikie zwierzęta oswojone z ludźmi, ale zwiedzanie niezbyt komfortowe. Nie radzę wchodzić po deszczu, bo są kałuże i błoto.
Jednak w sumie to ciekawa alternatywa dla zoo.


Galeria
Wiek dziecka(i)
12 lat
Data pobytu
czerwiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
31
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
s24bl  Autor  Autor: s24bl     Data dodania  17 października 2011

Stanowczo nie polecam, Kadzidłowo to przereklamowana "lipa" chamska obsługa, klatki na zwierzęta poniszczone i zaniedbane, Poczytajcie na innych forach, to nie tylko moja opinia!!!
W niedzielę 16 października wybrałem się z rodziną na wycieczkę do Kadzidłowa. Po przyjeździe na miejsce okazało się że nie ma przewodnika bo właśnie oprowadza grupę i musimy poczekać około 15-20 min. Po około 45 minutach czekania podeszliśmy do budki w której siedziała Pani namiętnie paląca papierosy i zapytaliśmy się jej kiedy będziemy mogli zwiedzić park. Z budki wyłonił się jakiś Pan i opryskliwym głosem powiedział że będziemy czekać jeszcze jakiś czas. Kiedy uprzejmie zapytaliśmy się czy ten "jakiś czas" to 10 min czy dwie godziny zaczął narzekać jak on to ma ciężko i że mu płacą tylko za 8 godzin a robi cały dzień i że ma w d... ile będziemy jeszcze czekać i poszedł sobie. Po chwili jednak wrócił i powiedział że powinien teraz karmić zwierzęta ale nas oprowadzi. Miny nam się trochę poprawiły ale tylko do bramy parku. Jak zaczęliśmy przechodzić przez drabinki Pan "przewodnik" zaczął nas poganiać co jakiś czas przeklinając i narzekając na swój los. Nadmienię że nasza grupa składała się z dwójki małych dzieci (2 i 5 lat) oraz kilku dorosłych osób w tym poruszającym się o lasce 90 dziadku. Kiedy zwróciłem mu uwagę, że nie przyjechaliśmy na wyścigi tylko na niedzielny relaks i że chcielibyśmy zobaczyć zwierzęta, a nie przebiec się przez ten park powiedział że on nie jest przewodnikiem i nie powinien nas oprowadzać, a przewodnik siedzi na d... i ma gdzieś oprowadzanie wycieczek. (słowa cytuję tak jak leciały z ust obsługującego nas przewodnika). Tak trwało do końca wycieczki gdzie Pan "przewodnik" biegł przed nami stale nas poganiając, klnąc i narzekając. Kiedy nasza pogoń za przewodnikiem dotarła do szczęśliwego końca poszliśmy do właściciela parku, (Pan który widnieje na zdjęciu na stronie startowej Kadzidłowa). Właściciel, bo tak się przedstawił okazał się być jeszcze bardziej chamski od swojego pracownika. Dyskusja z nim nie miała żadnego sensu, choć trwała z 15,20 min. Całej dyskusji przysłuchiwał się schowany za ogrodzeniem "przewodnik" który tak bardzo się spieszył do karmienia zwierząt.
Zdegustowany całą sprawą zadzwoniłem w poniedziałek do gminy Ruciane Nida, która tak namiętnie stara się reklamować ten "park" jako jedną z większych atrakcji. Pan Paweł W. z wydziału promocji nie był mi w stanie odpowiedzieć dlaczego promują ten Park (park jest własnością prywatną, a nie gminy).
Omijajcie Kadzidłowo dużym łukiem!!! Może jak spadną obroty dla właściciela opamięta się trochę i zacznie poważnie traktować turystów. Bo dziś uważam, że to zwykły naciągacz.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
.
Data pobytu
październik 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
2212
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  23 sierpnia 2011

W tym miejscu można pokazać dziecku zwierzęta, które najprawdopodobniej zna tylko z książeczek - no chyba, że mieszkacie w leśniczówce:). Są między innymi jelenie, sarny, wilki, czy dzikie ptactwo. Miejsce podobne jak Kosewo Górne, z tym, że tu jest większa gama zwierząt i są mniej „wolne”. Po wizycie w Kosewie, do którego niewiele ludzi trafia, zdumiała nas ilość turystów w Kadzidłowe. Samych autokarów było ze 3.
Przed rozpoczęciem zwiedzania radzę zaopatrzyć się w karmę dla zwierząt, do kupienia przy kasie.
Zwiedzanie z wózkiem odradzam – nie jest niemożliwe, ale zdecydowanie uciążliwe. Kilka ogrodzeń pokonuje się przez barierki prymitywnymi schodkami, więc dźwiganie wózka nad nimi wymaga tężyzny fizycznej. Samo pokonywanie tych drabinek z dziećmi bywa trudne, no chyba że mamy zawodnika wyćwiczonego w takich akrobacjach na przyblokowym placu zabaw.
Zwierząt jest naprawdę sporo, niektóre można dotknąć. Szczególnie „przyjaźnie” nastawione są kozy i owce, które tylko czyhają na karmę. I tu bardzo ważna rada – na początku jest fajnie, przychodzą, jedzą z ręki, można pogłaskać i w ogóle, ale po chwili przeobrażają się w agresywnych żebraków, więc po pierwsze trzeba worek z karmą trzymać w ukryciu, bo jak się zorientują, gdzie ją masz to koniec, a po drugie raczej nie dawajcie woreczka z karmą dzieciom – z tego samego powodu, przy czym ze względu na proporcje w wysokości wygląda to znacznie mniej śmiesznie, niż jak na mnie koza skakała. No dobra, przyznam się, nie miałam kieszeni w sukience, więc schowałam karmę za biustonosz… I one się zorientowały… Mąż płakał ze śmiechu, ja właściwie też, tylko nie ze śmiechu…
Ostatecznie rzuciłam ten worek jakimś dzieciom i zwiałam.
Poza tym trzeba uważać na małe łapki np. przy ogrodzeniu wilków, ale na to zwracają uwagę przewodnicy. Zwiedza się czesiowo przez tereny leśne, komary wtedy dokuczają niemiłosiernie, więc konieczne jest jakieś psikadło.
Dojazd do Kadzidłowa jest trudny, ale oznakowany.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Można zobaczyć a nawet dotknąć naprawdę ciekawe zwierzęta
Dobra organizacja - mimo tłumu ludzi na wejście czekaliśmy tylko ok. 10 minut.
- Wady
Drabinki nad ogrodzeniami – trudne do przejścia przez maluchy czy osoby starsze
Tną komary
Agresywne kozy
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
czerwiec 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
3617
Zgłoś naruszenie zasad