ORP Fala

KOŁOBRZEG - Skansen Morski

 
6.0 (1)
180 0
KOŁOBRZEG - Skansen Morski

Skansen Morski w Kołobrzegu otwarto w 2013 roku jako oddział Muzeum Oręża Polskiego z plenerową ekspozycją muzealiów morskich. Głównymi eksponatami są wystawione na brzeg przy pomocy 500-tonowego dźwigu 2 okręty wojenne. Pierwszy to ważący 240 ton patrolowiec i ścigacz okrętów podwodnych ORP Fala oraz 172-tonowy okręt rakietowy ORP Władysławowo. Znajduje się tu również ponad 100-letni jacht "Orkan II" oraz wyposażenie innych okrętów, w tym legendarnego kontrtorpedowca ORP "Burza".
Skansen jest czynny od maja do października, w sezonie w godz. 9-18, po sezonie do 16. Dla grup możliwe otwarcie przez cały rok. Bilet wstępu można połączyć z innymi muzeami kołobrzeskimi, cena będzie wtedy tańsza.

GALERIA

Zdjęcia

KOŁOBRZEG - Skansen Morski
ORP Fala
Świetlica
Sterownia
Miny morskie
Maszynownia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Kołobrzeg / Zachodniopomorskie - Skansen Morski

format D: N54.1773941°,  E15.5594301°
format DM: 54° 10.643646'N, 15° 33.565806'E 
format DMS: 54° 10' 38.62''N, 15° 33' 33.95''E 

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

   

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kołobrzeg wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
6.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
6.0
Skansen morski położony jest z dala od centrum turystycznego. Wybierając się na spacer można przy okazji po drodze zobaczyć kołobrzeską marinę. Jadąc autem nie powinno być problemu z parkowaniem, bo tuż obok jest plac z targiem rybnym.
Główna atrakcja skansenu to 2 okręty wojenne i chociaż nie stoją one na wodzie jak ORP Błyskawica w Gdyni, wydają się znacznie mniejsze i nie tak nowoczesne to wg mnie są ciekawsze. Udostępniono je bowiem prawie w całości. Można wszystkiego dotykać, wszędzie chodzić - do kajut, maszynowni, sterowni, na stanowiska bojowe, dowodzenia, nawigacyjne itp. Jedyny minus to brak szerszych opisów wnętrz, podawane gdzieniegdzie nazwy pomieszczeń to za mało, no i może przydałby się jakiś ładniejszy widok z pokładów okrętów. Ogólnie jednak miejsce jest super.
Przy statkach eksponowany jest sprzęt i uzbrojenie marynarki wojennej, np. miny, torpedy, wyrzutnie rakiet, armaty morskie. Większość z tabliczkami informacyjnymi 2 językach, bez zarzutu. Można więc z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez tego rodzaju wojsko.
Przy muzeum warto zerknąć na zarastającą roślinnością starą fortyfikację - Redutę solną, podobny obiekt - Reduta Bagienna, stoi przy marinie, z tym że ta została poddana niedawno renowacji.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
czerwiec 2018
KOŁOBRZEG - Skansen Morski
KOŁOBRZEG - Skansen Morski
ORP Fala
Świetlica
Sterownia
Miny morskie
Maszynownia
Zgłoś naruszenie zasad w tej relacji Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0