ikonka MIELNO - Miejscowość nadmorska

Informacje o atrakcji turystycznej

MIELNO - Miejscowość nadmorska
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość nadmorska

Mielno to nadmorska miejscowość na Wybrzeżu Słowińskim, niedaleko Koszalina. Najstarsza część zwana "osiedlem przykościelnym" kryje relikty grodziska wczesnosłowiańskiego z IX/X wieku i gotycki kościół z XV wieku. Od XIV do XVIII stulecia Mielno należało do rodu Damitzów, a w latach międzywojennych do Maxa von Schmelinga - mistrza wszechwag w boksie. Wraz z z sąsiednim Unieściem Mielno zaczęło pełnić rolę niewielkich kąpielisk w I połowie XIX wieku. W latach 70-tych XX wieku planowano budowę w Mielnie portu morskiego, większego od kołobrzeskiego, ale na planach się skończyło. Od 2004 r. corocznie zimą w Mielnie odbywa się Międzynarodowy Zlot Morsów. 1 stycznia 2017 r. Mielno połączone z Unieściem zyskało status miasta.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Mielno - Miejscowość nadmorska
format D: N 54.262838°,   E 16.055255°
format DM: N 54° 15.77028',   E 16° 3.3153'
format DMS: N 54° 15' 46.22'',   E 16° 03' 18.92''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Mielno w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Mielno wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  25 stycznia 2017

Największym atutem Mielna jest wg mnie możliwość znalezienia kwatery z widokiem na Bałtyk. I to za przystępną cenę z niedużym wyprzedzeniem (nam udało się to ok. 2 tygodnie przed przyjazdem). Jest tam bowiem promenada spacerowa, która na pewnym odcinku posiada stylową zabudowę z gastronomią na dole i noclegami na piętrach. Promenada rozszerza się tutaj w taras widokowy, a pod nią biegnie droga na plażę. Jest to reprezentacyjne miejsce Mielna pokazywane często na widokówkach, bo wygląda naprawdę ładnie.
Plaża nie należy już do najpiękniejszych. Jest zabezpieczona betonowymi blokami, na których przesiaduje różny element, co skutkuje straszliwym zaśmieceniem w okolicy głównego wejścia (niechlubny rekord nad Bałtykiem i przez tydzień nikt tego nie sprzątał!).
Poza tym plaża ujdzie, nie ma żadnych stref zarezerwowanych, więc dobre miejsca można było znaleźć jeszcze tuż przed godz. 10:00. Miejsce zajmowała tylko gigantyczna zjeżdżalnia dmuchana. Niestety natrafiliśmy na najzimniejszą w tym rejonie wodę w sierpniu od kilkudziesięciu lat. Temperatura wahała się między 7 a 9 st. C, co bardziej nadawało się na krioterapię, niż na jakiekolwiek pluskanie.
W centrum, bezpośrednio na plaży nie ma żadnego lokalu czy namiotu. Jeden postawiono kawałek dalej na wschód, pod ekskluzywnym białym hotelem. Nie jest to jednak typowy namiot, któregoś browaru, lecz zapewne własność tego hotelu ze specyficznym menu. Siedzieli tam sami obcokrajowcy.
Wspomniana gastronomia na promenadzie to popularne smażalnie i cukiernie. Konsumpcja z widokiem na morze nie jest w nich jednak możliwa. Tylko 2 restauracje posiadają trochę stolików z takim widokiem. Jest tam jednak drogo, a wybór np. piwa żaden. Na obsługę wieczorem czekaliśmy pół godziny. Wyróżniająca się knajpka o nazwie "Stały Ląd" stoi samotnie po drugiej stronie wejścia na plażę.
Poza tym promenada to tylko chodnik, z którego prowadzą zejścia na plażę i płatne toalety. Ciągnie się w stronę Unieścia, ale nie jest zbyt długa.
Stosunkowo niedaleko od plaży przebiega droga przelotowa i tylko przy niej można znaleźć jakieś sklepy spożywcze oraz stragany z owocami po cenach nadmorskich.

Z atrakcji dla dzieci Mielno posiada 2 wesołe miasteczka, z tego jedno przy deptaku, a drugie (znacznie większe z Diabelskim Młynem) przy głównej drodze. Oczywiście są drobne, acz kosztowne rzeczy jak kino 7D, nie rzuciły mi się jednak w oczy baseny kulkowe czy dmuchańce (poza plażą), z których chętnie korzystaliśmy, gdy nasz syn był młodszy. Nie było też żadnych wystaw, ani muzeów. Trochę to rozczarowujące jak na dość dużą miejscowość. Są za to fajne pomniki morsa i jelenia. Miłośnicy zabytków mają do oglądnięcia tylko 1 obiekt - średniowieczny kościół (trochę na uboczu, po drodze do największej atrakcji w okolicy - ogrodów Hortulus).
Z Mielna można sobie zrobić pieszą wycieczkę plażą do Unieścia i dalej, do kanału łączącego jezioro Jamno z morzem. Po drodze znajdowały się dmuchańce oraz bar z fastfoodem i lodami. W centrum Unieścia przechodzimy przez mały port z malowniczymi kutrami rybackimi i zdewastowanym molo (nie napotkamy tego w Mielnie). Warto się tu zatrzymać na pyszne ryby w zabudowaniach portowych (polecam wędzone). Chcieliśmy iść dalej do kanału, ale dzieciak zastrajkował i musieliśmy zawrócić.
Wieczorami na mielneńskim deptaku można zobaczyć standardowych indian, ale też różne grupki młodzieży prezentujące swoje talenty. Z jakiegoś powodu dominują tu tancerze uliczni. Przez cały okres pobytu co rusz na nich napotykaliśmy, aż w końcu raz przyjrzeliśmy się występowi nieco starszej grupy wyróżniającej się nagłośnieniem i żartobliwą narracją. Opowiadali niestworzone rzeczy o swoim doświadczeniu i sukcesach, że byli trenerami motywacyjnymi reprezentantów Polski m.in. siatkarzy. Wydawało się, że ich występ rozpocznie się dosłownie za minutę, ale oni tak ględzili i nakręcali oczekiwania przez całą godzinę! Po czym w w końcu przez 15 minut coś tam pofikali na rękach i znowu zaczęli ględzić usiłując wyciągnąć jak najwięcej kasy od publiczności. Była to kompletna klapa i strata czasu!
Nie poznaliśmy w ogóle obszaru miasta nad jeziorem Jamno, ale z Diabelskiego Młyna nie wyglądało aby były tam jakieś atrakcje.
Podsumowując, my Mielno zapamiętamy dzięki kwaterze z pięknym widokiem na Bałtyk, ale jako miejsce wypoczynku jest dość przeciętne. Ot, zwykły, hałaśliwy nadmorski kurort, pełen straganów i barów. Do walorów zalicza się promenada i niespecjalnie duże zatłoczenie.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad