ikonka GĄSKI - Latarnia morska

Informacje o atrakcji turystycznej

GĄSKI - Latarnia morska
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Latarnia morska
Latarnia morska w Gąskach położona jest ponad 100 m od brzegu Bałtyku w centrum wsi. Zbudowano ją w 2. połowie XIX wieku. Budulec transportowano statkami. Posiada 50 m wysokości, a zasięg światła generowanego przez 1500-watową żarówkę wynosi 43 km. Jest 2. najwyższą latarnią w Polsce. W 1927 r. doprowadzono do niej energię elektryczną.
Aktualnie, latarnią administruje Urząd Morski w Słupsku, jest udostępniona do zwiedzania od początku maja do końca września (w wakacje od 10:00 do zmierzchu z przerwą od 13:30 do 15:00, poza wakacjami może być konieczne umówienie się telefoniczne). Na szczyt prowadzi 190 granitowych schodów. Latarnia wraz z domem latarnika, stodołą, murem ogrodzeniowym wpisano do rejestru zabytków.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Gąski - Latarnia morska
format D: N 54.24275°,   E 15.872985°
format DM: N 54° 14.565',   E 15° 52.3791'
format DMS: N 54° 14' 33.90'',   E 15° 52' 22.75''
pytajnik
Adres:
Latarnia Morska - Gąski 41, gsm 604 803 266

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Gąski w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Gąski wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   4 grudnia 2016

Latarnia zbudowana z cegły z elementami stylizowanymi na gotycką budowlę obronną. Bardzo wysoka z grubymi murami. Wraz z towarzyszącą zabudową tworzy zamknięty kompleks otoczony murkiem. Tętni on życiem, bo wewnątrz działa gastronomia i stoiska z pamiątkami. W dzień powszedni nie było jednak żadnej kolejki do wejścia.
Latarnia wymaga sporej wspinaczki. ale panorama z góry ją rekompensuje, choć brzegu i plaży praktycznie nie widać, a widok w stronę lądu średni. Można za to oglądać zachód słońca.
Na dole fajne motywy z drewnianymi gęsiami (nawiązujące do nazwy miejscowości), jest też ponad 2-metrowy model budowli. Atrakcją dla mieszczuchów są również kury chodzące pośród ludzi.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
sierpień 2015
Data pobytu
7 lat
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad