ikonka DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus

Informacje o atrakcji turystycznej

DOBRZYCA - Ogrody Tematyczne Hortulus
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne “Hortulus” w Dobrzycy między Kołobrzegiem, a Koszalinem założono w 1992 r. Obecnie na ponad 4 hektarach prezentowane jest 28 rodzajów ogrodów, jak np.: japoński, francuski, śródziemnomorski, kamienny, skalny, wodny, ziołowy, warzywny. Zasadzono w nich łącznie ok. 6 tysięcy gatunków roślin. Ogrodom towarzyszą Cafe Bar "Barwinek" oraz Centrum Ogrodnicze z marketem oferujące rośliny z miejscowej szkółki i różnorodne wyposażenie ogrodów. Nieopodal znajdują się kolejne ogrody nazwane Spectabilis (dostępny jest tańszy bilet łączony do obu miejsc). Obiekt zwiedza się samodzielnie, ale możliwe jest wynajęcie przewodnika oprowadzającego grupy w 4 językach. Otwarty jest przez cały rok, w sezonie (IV-IX) codziennie w godz. 9:00-19:00, w niedz. i św. 10:00-18:00. Po sezonie krócej i nie zawsze codziennie. Wejście z wózkiem jest zabronione. Parking bezpłatny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Dobrzyca - Ogrody Tematyczne Hortulus
format D: N 54.180812°,   E 15.931517°
format DM: N 54° 10.84872',   E 15° 55.89102'
format DMS: N 54° 10' 50.92'',   E 15° 55' 53.46''
pytajnik
Adres:
Ogrody Tematyczne HORTULUS - Dobrzyca, tel. (94) 318 13 18, gsm 602 610 041

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Dobrzyca w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Dobrzyca wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  20 lipca 2016

Wydaje mi się, że w tematyce ogrodów w Polsce nic nie może równać się z ogrodami tematycznymi w Dobrzycy i tak będzie przez wiele następnych lat, jeśli nie dekad. Ponad 20 różnych koncepcji ogrodniczych w jednym miejscu, na wcale nie tak dużym obszarze i wszystko świetnie się ze sobą komponuje. Mimo bogactwa stylów, ozdób i różnych elementów nie ma ani krzty sztuczności, przesady, widać dobry smak i ogromną dbałość o każdy szczegół.
Podziwiając wielobarwne kwiaty i krzewy ułożone w fantazyjne wzory i kształty, spacerujemy ścieżkami pośród stawów, kanałów, sadzawek, skał - czujemy się po prostu jak w bajce! Jest mostek, pergola, rzeźby, a także elementy humorystyczne, np. żabia orkiestra. Wiele rzeczy nie jest od razu widocznych, między roślinami można wypatrzyć sztuczne grzyby, owady, krasnale czy wiszące na gałęziach aniołki.
Każdy metr kwadratowy został tu przemyślany i zaplanowany, i dlatego niestety są pewne ograniczenia, przez które nie da się nazwać to miejsce w pełni przyjazne rodzinnej turystyce. Nie można wjechać z wózkiem (każdym, nawet inwalidzkim!), ponieważ wg właścicieli koła mogłyby dokonać zniszczeń, są też ostrzeżenia przed odpowiedzialnością finansową za wszelkie szkody, wyrządzone np. przez dzieci.
Zwiedzający absolutnie nie są jednak traktowani jak intruzi, co można odczuć w podobnych miejscach, a zwłaszcza polskich muzeach. Nikt nas nie obserwował, przy alejkach rozstawiono infrastrukturę do odpoczynku: ławki, leżaki, a nawet hamak! Szkoda, że tylko 1, bo syn musiał stać do niego w kolejce. Można więc spokojnie spędzić tu dłuższy czas.
Do dyspozycji jest bar, ale powinien on być lepiej zorganizowany. Jest stosunkowo niewielki, menu skromne, a i tak kilka dań z niego nie było dostępnych.
Przy parkingu znajduje się jeszcze duży sklep ogrodniczy z szeroką gamą roślin i artykułów dekoracyjnych oraz mały plac zabaw.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
11
Zgłoś naruszenie zasad