ikonka ŚWINOUJŚCIE - Rejs wsteczną deltą Świny

Informacje o atrakcji turystycznej

ŚWINOUJŚCIE - Rejs wsteczną deltą Świny

Wsteczna dalta Świny to część Zalewu Szczecińskiego, w większości leżąca na terenie włączonym do Wolińskiego Parku Narodowego. Jest to bagnisty obszar z szeregiem niewielkich wysepek, szuwarów, łąk i kanałów utworzony przez rozlewiska Świny, w której miesza się słona woda Bałtyku i słodka z zalewu. Od 2007 roku obszar specjalnej ochrony ptaków w ramach sieci Natura 2000. Występuje tu ok. 240 gatunków ptaków, w tym 160 odbywa lęgi. Charakterystyczny gatunek z delty to zagrożona wymarciem wodniczka. Od 2012 roku rozlewiska Świny można oglądać z pokładu katamaranu Wodniczka, a od 2014 także z Rybaczówki. Obydwie łodzie to ekologiczne katamarany mieszczące po ok. 15 osób. Rejsy rozpoczynają się na wyspie Karsibór, z portów przy ul. 1 Maja, oddalonych od siebie o 1 km.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Świnoujście - Rejs wsteczną deltą Świny
format D: N 53.851597°,   E 14.290965°
format DM: N 53° 51.09582',   E 14° 17.4579'
format DMS: N 53° 51' 05.75'',   E 14° 17' 27.47''
pytajnik
Adres:
Łódź Wodniczka - Biuro - ul. Żeromskiego 1, Świnoujście, tel. (091) 32-23-666, Port (Marina-Karsibór) - Świnoujście-Karsibór, ul. 1.Maja 5A | Łódź Rybaczówka - ul. 1go Maja 23, Świnoujście - Karsibór, gsm 517 738 313

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Świnoujście w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Świnoujście wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  15 listopada 2014

Rejs odbyliśmy katamaranem Wodniczka. Nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie, gdy pojawiła się konkurencja, jednak rok temu trzeba było zapisywać z wyprzedzeniem, bo choć rejsy organizowane były po kilka dziennie, to turyści indywidualni mieli do dyspozycji tylko 2 dni: wtorki i piątki. Gdy poszedłem do biura przy promenadzie świnoujskiej w niedzielę, wolne terminy były już tylko w piątek.
Łódź wypływa z portu na wyspie Karsibór, więc nocując w Świnoujściu trzeba wyjechać z zapasem czasowym na przeprawę promową. Dla spóźnialskich organizatorzy byli jednak łaskawi - chwilę czekaliśmy na kilka osób. Trasa rejsu wiedzie przez malownicze tereny, katamaran ma napęd hybrydowy i nie hałasuje, jest więc przyjemnie, a widoki urokliwe.
Całkowicie zapełniona łódź nie jest przepełniona - było w miarę wygodnie, a dzieciaki miały miejsce na ruch. Najpierw płyniemy szerokim korytem wzdłuż Karsiboru, potem robimy dużą pętle pośród szuwarów, mokradeł i wysypek delty Świny i wracamy odcinkiem pokonywanym na początku. Kapitan ciekawie opowiada o tym co widzimy, o Świnoujściu i okolicznych atrakcjach (z tego powodu warto wybrać się w rejs na początku pobytu, my wiele z tego nie wynieśliśmy, bo już praktycznie wszystko zwiedziliśmy). Wskazuje też charakterystyczne dla delty ptaki gdy jakiś pojawi się w polu widzenia. Okolicę ogląda się przez szyby łodzi albo otwarte okna, o ile emeryci nie zaczną narzekać na przeciągi - lepiej siadać jak najdalej od nich.
Po drodze jest jeden przystanek - pod koniec pętli płynie się wzdłuż zabudowań i tam przy jednym z pomostów zatrzymujemy się, chyba w jakimś gospodarstwie agroturystycznym. Gospodarz wykłada na stoliku zdrową żywność własnej produkcji (ser, kozie mleko itp.). Było to całkiem smaczne i popyt okazał większy niż podaż. Jednak największą atrakcją było stadko małych kotów. Wszystkie dzieci miały radochę. W drodze powrotnej można było zrobić sobie zdjęcie w czapce kapitańskiej i z lornetką za sterami, z czego skorzystała większość pasażerów. Całość trwałą niecałe 2 godziny.
I wszytko byłoby fajnie, poza dwiema kwestiami - wysoką ceną oraz niską łodzią. Posiada ona drabinę na dach, gdzie są rozłożone pufy. Mieści się tam może z 5 osób, ale nie każdy może wejść, ponieważ jest to dosyć niebezpieczne (nie pozwalają wchodzić osobom w klapkach oraz dzieciom). Niestety, okazuje się że dopiero z dachu możemy w pełni podziwiać uroki okolicy i kto o tym wiedział od razu zajął sobie tam miejsca, więc pozostało tylko tymczasowe miejsce przy drabince. Wchodziliśmy tam z żoną na zmianę na krótki czas i zgodnie stwierdziliśmy, że na górze to całkiem inny rejs, choć nie pozbawiony minusów, bo tracimy informacje przekazywane przez kapitana.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad