ikonka KAMIEŃ POMORSKI - Pałac biskupi

Informacje o atrakcji turystycznej

KAMIEŃ POMORSKI - Pałac biskupi
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Pałac biskupi

Pałac biskupi stoi tuż przy katedrze kamieńskiej. Pierwotny dwór - siedziba kurii biskupiej, powstał w XIV wieku. Po jego zniszczeniu zbudowano w 2. połowie XV wieku nowa budowlę gotycka, która przetrwała do dziś. Obecny, renesansowy charakter nadano mu wiek później. Dobudowano wtedy ozdobny szczyt z maswerkami od strony ulicy, wykusz (wysoko oceniany pod względem kunsztu wykonania) i trójbiegowa klatka schodowa. W czasie II wojny św. budowla została zniszczona. Odbudowano ją jako siedzibę biblioteki publicznej. Obecnie cześć budynku zajmuje Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej czynne w godzinach 10.00-17.00 (maj - wrzesień) i 10.00 - 16.00 (październik - kwiecień). Prezentuje głównie dawne fotografie i dokumenty z dziejów miasta orz wystawy czasowe.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kamień Pomorski - Pałac biskupi
format D: N 53.972761°,   E 14.772119°
format DM: N 53° 58.36566',   E 14° 46.32714'
format DMS: N 53° 58' 21.94'',   E 14° 46' 19.63''
pytajnik
Adres:
Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej - pl. Katedralny 7/7, Kamień Pomorski, (091) 38 22 373

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamień Pomorski w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kamień Pomorski wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 września 2014

Pałac nie jest obecnie budowlą atrakcyjną ani z zewnątrz ani wewnątrz. Niewielkie rozmiary, brzydki, sypiący się tynk, renesansowe ozdoby słabo widoczne, widać że budynek potrzebuje remontu. Warto zobaczyć wykusz na ścianie po prawej stronie.
W środku tylko piwnica wskazuje, że mamy do czynienia z budowlą zabytkową. Parter i piętro nie mają cech stylowych, może poza klatką schodową. Ekspozycja zgodnie z nazwą skupia się na historii Kamienia Pomorskiego. Stare zdjęcia i obrazy miejsc które nic nam jako turystom z zewnątrz nie mówią, były mało interesujące. Na telewizorze puszczano film, już nie pamiętam o czym, chyba o autorze zdjęć. Na piętrze małe urozmaicenie w postaci urządzeń XVIII-wiecznego fizyka Kleista, mieszkającego w Kamieniu, poza tym stare przedmioty i narzędzia domowe. Najciekawsza była wystawa "Tortury w Europie na przestrzeni dziejów", szczególnie że eksponaty umieszczono częściowo w piwnicach. Można zobaczyć jak wyglądał pal, madejowe łoże, pas cnoty czy maska hańby w kształcie świńskiego ryja. Nie jest to jednak coś co powinny oglądać małe dzieci, więc do muzeum nie ma po co je zabierać. Narzędzia tortur posiadają dobrze wykonane opisy na tablicach informacyjnych, ale ogólnie jest to wystawa kwalifikująca się na objazdową atrakcję w kurortach turystycznych (często się ją napotyka w różnych miejscach), ale nie do muzeum z prawdziwego zdarzenia. Jednak dobre i to, bo inaczej nie byłoby tu co oglądać.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad