ikonka NIECHORZE - Park Miniatur Latarni Morskich

Informacje o atrakcji turystycznej

NIECHORZE - Park Miniatur Latarni Morskich
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Miniatur Latarni Morskich
Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu powstał w 2012 roku i jest kolejną inwestycją właściciela pionierskiego w Polsce Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Położony jest niedaleko oryginalnej latarni morskiej. Miniatury wykonane są z odpornych materiałów w skali 1:10. W 2013 roku było ogółem ponad 30 makiet, poza latarniami m.in. statek latarniowiec, katedra z Kamienia Pomorskiego, średniowieczna bliza (wyjątkowo w skali 1:1). Docelowo park ma posiadać ok. 50 obiektów, a w 2014 pojawi się okręt podwodny ORP Orzeł, długi na 8,4 metra. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok. 45 minut. Park jest czynny codziennie od godz. 10.00 do 17.00
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Niechorze - Park Miniatur Latarni Morskich
format D: N 54.095°,   E 15.0683°
format DM: N 54° 5.7',   E 15° 4.098'
format DMS: N 54° 05' 42.00'',   E 15° 04' 05.88''
pytajnik
Adres:
Park Miniatur Latarni Morskich - ul. Ludna 16, Niechorze, tel. 691 977 977

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Niechorze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Niechorze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  21 marca 2014

Miniaturowe latarnie w Niechorzu zwiedzaliśmy parę dni po podobnej atrakcji w Dziwnowie. Wcześniej nie byliśmy zbyt zadowoleni, tutaj jest znacznie lepiej, ale też nie idealnie. Park usytuowano przy wesołym miasteczku, pod prawdziwą latarnią morską, można więc porównać jak bliska oryginałowi jest makieta. Całość tworzy stosunkowo nieduży, ogrodzony trawnik z alejkami i rozmieszczonymi co kilka metrów miniaturami oraz ławeczkami. Park zwiedza się dowolnie - samemu lub z przewodnikiem. Jest ich tu dwóch lub więcej, więc jak tylko uzbiera się grupa, od razu wyrusza na ścieżkę.
To co odróżnia Niechorze od Dziwnowa to pełne odwzorowanie latarni, łącznie ze źródłem światła, a jeden obiekt ma nawet ruchome elementy. Oczywiście w dzień światła nie widać za dobrze, ale brawa za dbałość o szczegóły. Również temat latarni jest tu potraktowany szerzej. Pokazano bowiem nie tylko istniejące budowle nad polskim wybrzeżem, ale też kilka zburzonych oraz 2 latarnie przy naszych stacjach polarnych. Do tego dochodzą unikatowe obiekty historyczne jak statek z latarnią na pokładzie czy średniowieczna poprzedniczka latarni - bliza. Chyba mało kto o takich rzeczach słyszał, więc można się tu sporo dowiedzieć.
Oprócz tego są jeszcze przyrządy nawigacyjne oraz buczek mgłowy, który widzieliśmy z latarni Stilo. Nie rozumieliśmy dokładnie jego działania, dopiero demonstracja w parku miniatur wszystko wyjaśniła. Natomiast postawienie wielkiej makiety katedry kamieńskiej jest dosyć dziwne - nie widać związku tematycznego, ale sama miniatura fajna i odtwarza dźwięk organów kościelnych.
Tak więc jest ciekawie i pouczająco, ale raczej nie dla przedszkolaka - historie latarni, choć opowiedziane lepiej niż w Dziwnowie, były dla naszego syna mało interesujące. Można by to łatwo załatwić jakimś placem zabaw, niestety o niczym takim nie pomyślano. U konkurencji był skromny placyk, ale jednak był, do tego jeżdżące modele pociągów. Tutaj poza miniaturami jest tylko strefa gastronomiczna (nie mogę ocenić, bo nie korzystaliśmy z niej).
Park posiada własny, darmowy parking, co jest ważne, bo wokoło są albo postoje płatne albo zakazy, których złamanie jest egzekwowane natychmiast przez patrole policyjne.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad