ikonka TRZĘSACZ - Multimedialne Muzeum na Klifie

Informacje o atrakcji turystycznej

TRZĘSACZ - Multimedialne Muzeum na Klifie
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Multimedialne Muzeum na 15 południku

Pierwotne "Multimedialne Muzeum na 15 południku" powstało staraniem nieżyjącego już Władysława Jagiełły, który zafascynowany warszawskim Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczął w 2005 roku starania o budowę podobnej placówki, tyle że w skali mikro w nadmorskim Trzęsaczu, w którym mieszkał od 1998 roku. Na siedzibę wybrano ruchliwe miejsce przy niewielkim deptaku, leżące przy południku 15°, czyli 15 stopni na wschód od południka 0 w Greenwich. W 2014 roku placówka została zmodernizowana - zmieniono nazwę na "Multimedialne Muzeum na Klifie" oraz przygotowano zupełnie nową i atrakcyjniejszą  ekspozycję. Zastosowano najnowsze technologie i skorzystano z doświadczeń podobnych instytucji z Niemiec i Skandynawii. Muzeum prezentuje legendy i historię Trzęsacza,  zmagania z żywiołem oraz ciekawostki geograficzne, w tym omówienie 15 południka. Jest czynne przez cały rok, od maja do października w godz. 9:00 -19:00, a po sezonie 10:00-15:00 i bez poniedziałków. Nowa ekspozycja jest dostępna od maja 2014.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Trzęsacz - Multimedialne Muzeum na 15 południku
format D: N 54.077428°,   E 14.992056°
format DM: N 54° 4.64568',   E 14° 59.52336'
format DMS: N 54° 04' 38.74'',   E 14° 59' 31.40''
pytajnik
Adres:
Multimedialne Muzeum Na Klifie - ul. Klifowa 3B, Trzęsacz, tel. (091) 38 62 926, gsm 604 14 17 83

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Trzęsacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Trzęsacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
topoho  Autor  Autor: topoho     Data dodania  31 lipca 2015

Muzeum na Klifie w Trzęsaczu zrobiło na mnie i moich dzieciach bardzo duże wrażenie. Na tak niewielkiej powierzchni, używając współczesnych środków wyrazu przedstawiono w bardzo interesujący sposób historię Trzęsacza. Uważam, że warto spędzić tam 30 min. Największe wrażenie zrobił na mnie moment rozwalania kościoła w czasie sztormu. Dzieciom podobało się wszystko. Od tablicy synoptycznej poprzez ciekawie zaprezentowaną legendę o Trzęsaczu i makietę miejscowości, po sztorm!
Poza tym za plus zapisuję również istnienie biletu rodzinnego.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7, 8 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  30 grudnia 2013

Trzęsacz poza ruinami kościoła i nowym tarasem widokowym ma niewiele atrakcji, więc mimo niezbyt zachęcającej ceny biletów postanowiliśmy pójść do muzeum. Zwiedziłam go przed laty, ale niewiele pamiętałam, a teraz dodatkowo byłam z dzieckiem i trzeba było jakoś zapełnić czas.
Muzeum jest niewielkie. Reklamuje się jako muzeum 15 południka, ale oprócz treści z nim związanych, można się dowiedzieć nieco o samym Trzęsaczu oraz przede wszystkim o słynnym kościele na klifie. Składa się z dwóch sal, w których wyświetlane są projekcje i wiszą fotografie.
Zawiedzie się ten, kogo przyciągnęła reklamowana multimedialność muzeum. Sprowadza się to jedynie do podświetlania pewnych elementów w zaciemnionej sali podczas odczytu lektora, obracającego się modelu kościoła czy wyświetlania slajdów. Dla syna najciekawsza była legenda o syrenie tłumacząca zniszczenie kościoła, warto jej wysłuchać. Ale już opowieści o zabezpieczaniu ruin tego kościoła nużące dla osób, które nie lubują się w technicznych sprawach.
Ogólnie dobrze, że muzeum jest, bo w tak małej miejscowości, gdy nad morzem szaleje wiatr, trudno znaleźć dziecku coś ciekawego. Same ruiny są średnio ciekawe, tym bardziej, że ogląda się je z odległości. Wizyta w muzeum na pewno przybliżyła temat i jest szansa, że będzie o tym zabytku pamiętał dłużej niż jeden dzień. Tylko czy 20-minutowe zwiedzanie warte jest swojej ceny (10 + 8 zł)? Moim zdaniem niezbyt i sprawy nie ratuje nawet otrzymywany na końcu imienny dyplom za zdobycie południka.
Pochwalić mogę za to bardzo dobrą kawę serwowaną w kawiarni muzealnej.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
- ciekawa legenda o kościele
- wśród małej ilości atrakcji każda się liczy
- Wady
- cena
- ograniczone zasoby i treści - brak samodzielnego zwiedzania, wszystko opiera się na słuchaniu lektora i oglądaniu wyszczególnionych elementów
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad