ikonka DZIWNÓW - Park Miniatur i Kolejek

Informacje o atrakcji turystycznej

DZIWNÓW - Park Miniatur i Kolejek
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Miniatur i Kolejek

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie powstał w 2012 roku. Prezentuje makiety latarni z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz miniaturową kolejkę w skali 1:22 o długości torów ponad 300 metrów. Jeżdżą po nich lokomotywy spalinowe i parowe z wagonami. Po parku regularnie oprowadzają turystów przewodnicy, omawiając każdą latarnię. Największa makieta ma ponad 6 metrów wysokości. Park Miniatur jest otwarty nie regularnie przez cały rok. Od czerwca do początku września od godz. 10 do 19, po sezonie od 10 do 17 lub tylko w weekendy.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Dziwnów - Park Miniatur i Kolejek
format D: N 54.018207°,   E 14.744633°
format DM: N 54° 1.09242',   E 14° 44.67798'
format DMS: N 54° 01' 05.55'',   E 14° 44' 40.68''
pytajnik
Adres:
Nadmorski Park Miniatur - 72-420 Dziwnów, ul. Dziwna, tel.: 510 081 476, 502 284 588

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Dziwnów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Dziwnów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
Bar Smażalnia "Rybacka"

Smażalnię tę odkryliśmy pod koniec pobytu w Dziwnowie i dlatego odwiedziliśmy ją tylko raz. Ryby i zupa były znakomite. Warto dodać, że Rybacka to nie tylko smażalnia - lokal posiada szerszą ofertę dań. Konsumpcja na stolikach na zewnątrz lub pod dachem z ładnym wystrojem marynistycznym. Położona w zachodniej części Dziwnowa, nieco oddalona od centrum.

Lokalizacja:   ul. Osiedle Rybackie 113a, Dziwnów - pokaż na mapie
Kontakt:   +48 723 925 331

Sprawdzone i polecane
Smażalnia ryb "Portowa"

Świetna smażalnia, przetestowana przez nas dwukrotnie. Rybki bardzo dobre, ceny dogodne. Stoliki na zewnątrz lub w altanie dostawionej do budynku. Smażalni należy szukać w porcie, przy głównej drodze przelotowej przez Dziwnów.

Lokalizacja:   ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2, Dziwnów - pokaż na mapie
Kontakt:   +48 91 381 42 70

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   7 listopada 2013

Podczas tegorocznego wypadu nad morze odwiedziliśmy dwa parki miniaturowych latarni morskich: w Dziwnowie i Niechorzu, mogę więc porównać obie atrakcje, oddalone od siebie o ok. 25 kilometrów.
Oba parki oferują miniatury latarni w tej samej skali i podobnej jakości, które ogląda się w grupach z przewodnikiem. Słuchanie informacji o poszczególnych obiektach małym dzieciom szybko się nudzi, więc w Dziwnowie zaradzono temu ruchomą kolejką jeżdżącą po sporej części obiektu. Pomysł bardzo dobry, ale stopień zaciekawienia dzieciaków bywa różny. Nasz syn popatrzył na nią chwilę, ale szybko stracił zainteresowanie, innym maluchom podobał się bardziej, biegały za pociągiem itp. Kolejka składała się z dwóch pociągów, które jeździły w kółko po dość dużym obszarze z tunelami, wiaduktem i dworcem kolejowym.
Niby fajne, ale jak dla mnie można było to zrobić lepiej - postawić więcej elementów urozmaicających widok, przede wszystkim ruchomych, bo poza ciuchciami wszystko jest statyczne. Rzekome puszczanie dymu czy wydawanie dźwięku opisywane na stronie WWW obiektu nie istniało podczas naszej wizyty. Druga rzecz zrobiona w parku specjalnie pod dzieci to plac zabaw, skromniutki ale zawsze. W Niechorzu nie ma żadnego.
Tyle zalet Dziwnowa, bo w meritum czyli latarniach morskich, Niechorze wygrywa zdecydowanie. Zwiedzanie parku z przewodnikiem nie jest obowiązkowe, bo każda latarnia posiada tabliczkę opisem. Przewodnik powinien więc przyciągać uwagę tym co mówi, jednak w Dziwnowie nie bardzo mu to wychodziło. Z jakiegoś powodu upodobał on sobie informacje typu: które latarnie widnieją na znaczkach Poczty Polskiej i od którego roku. Tylko po co mi to wiedzieć?? Wydaje mi się, że można by znaleźć ciekawą historię dla każdego eksponatu, która zapadnie turystom w pamięci. Niestety, sam pamiętam tylko jedną latarnię dobrze opowiedzianą - gdańską i historię jej właściciela z Kanady. Także liczba latarni jest w Dziwnowie znacznie mniejsza niż w Niechorzu, a makiety są uboższe o efekty świetlne.
Park jest w miarę estetycznie wykonany, zainstalowano małą fontankę z Neptunem, ławki i oczko wodne. Poza tym są toalety i budka z deserami.
Położony jest nieco na uboczu Dziwnowa, trzeba przekroczyć ruchomy most i z drogi na Międzyzdroje skręcić w lewo.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
makiety latarni porządnie wykonane
kolejka urozmaica zwiedzanie
mały plac zabaw
- Wady
zwiedzanie z przewodnikiem powinno być ciekawsze
konkurencja ma o wiele więcej latarni, które także świecą
kolejka na razie średnio ciekawa
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
70
Zgłoś naruszenie zasad