ikonka NIECHORZE - Latarnia morska

Informacje o atrakcji turystycznej

NIECHORZE - Latarnia morska
Atrakcja całoroczna

Latarnia morska w Niechorzu działa od 1866 roku. Podczas II wojny św. górna część została zniszczona, a przy wycofywaniu się Niemcy podłożyli w niej 8 ładunków, które jednak zdołano rozbroić. Po odbudowie uruchomiono ją ponownie w końcu 1948 r. Współcześnie latarnia przeszła 2 remonty w 1999 i 2008 roku, a zarządzana jest przez Urząd Morski w Szczecinie. Latarnia jest wysoka na 45 m, zbudowana z cegły na klifie o wysokości 22 m npm. Zasięg światła wynosi 37 km. Wytwarza go żarówka o mocy 1000 W oraz system pryzmatów wzmacniający moc 20-krotnie. W dolnej części, gdzie przylegają do latarni budynki jest ona czworokątna, a wyżej ośmiokątna. Wraz z otaczającym parkiem budowlę wpisano na listę zabytków. Turyści mogą ją zwiedzać przez cały rok, w wakacje od godz. 10 do 20 (w innych miesiącach do 18 lub 16).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Niechorze - Latarnia morska
format D: N 54.094579°,   E 15.06385°
format DM: N 54° 5.67474',   E 15° 3.831'
format DMS: N 54° 05' 40.48'',   E 15° 03' 49.86''
pytajnik
Adres:
Latarnia Morska Niechorze - ul. Polna 30, Niechorze, tel. (91) 38 63 543

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Niechorze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Niechorze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
karol_młot  Autor  Autor: karol_młot     Data dodania  26 lutego 2015

widok naprawdę niesamowity, ale te kolejki!
my trafiliśmy na wycieczkę szkolną, masakra...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
wakacje 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   4 listopada 2013

Latarnia w Niechorzu była pierwszym tego typu obiektem do którego musieliśmy stać w kolejce. I to długo, choć ludzi nie było aż tak strasznie dużo. Ściśle przestrzega się tu jakiegoś limitu osób, które mogą być jednocześnie na górze, więc wpuszczają co 5 - 10 minut, tyle samo ludzi ile wyszło. Zapewnia to brak ścisku na górze i tłoku na schodach, ale stanie ponad pół godziny przed wejściem jest denerwujące. Dobrze, ze dookoła jest kilka ławek, więc reszta rodziny nie musi stać.
Z zewnątrz latarnia jest jedną z ładniejszych w kraju. Wnętrze także posiada ciekawy, stylowy charakter - ceglany z łukami i zielonymi elementami drewnianymi. Klatka schodowa nie wyróżnia się już niczym, jest przynajmniej w miarę szeroka. Wspinania jest sporo, ale widok z góry całkowicie rekompensuje początkowe niedogodności.
Jest on bardzo rozległy, a wybrzeże Bałtyku prezentuje się przepięknie. Mamy też widok na pobliskie jezioro Liwia Łuża oraz infrastrukturę rozrywkową rozłożoną u stóp wieży, m.in. wesołe miasteczko i park miniatur. Warto mieć lornetkę i coś cieplejszego na sobie, bo wieje mocno. Ten wiatr i duża wysokość sprawiają, że małe dzieci raczej nie czują się tu dobrze.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad