ikonka LUBIN - Punkt widokowy Zielonka

Informacje o atrakcji turystycznej

LUBIN - Punkt widokowy Zielonka
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Punkt Widokowy Zielonka

Zielonka to wzgórze oraz punkt widokowy na wyspie Wolin. Jego wysokość to zaledwie 81 m npm, ale z żadnego innego miejsca nie można zobaczyć równocześnie deltę Świny, Zalew Szczeciński, Bałtyk, jezioro Wicko Wielkie i wyspę Uznam. W 1994 roku Międzynarodowe Towarzystwo Przyjaciół Przyrody z siedzibą w Wiedniu wyróżniło widok z Zielonki tytułem "Krajobraz roku". Na wzgórze prowadzi oznaczony na niebiesko Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim. Wstęp bezpłatny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Lubin - Punkt Widokowy Zielonka
format D: N 53.870058°,   E 14.436794°
format DM: N 53° 52.20348',   E 14° 26.20764'
format DMS: N 53° 52' 12.21'',   E 14° 26' 12.46''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Lubin w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Lubin wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 października 2013

Doceniony nawet przez zagranicznych przyrodników, punkt widokowy Zielonka znajduje się we wsi Lubin, niedaleko kościoła. Obecnie wyrósł mu konkurent w postaci prywatnego punktu widokowego Grodzisko. Można je ze sobą pomylić, bo położone są blisko siebie i do obu prowadzą drogowskazy na "punkt widokowy".
Zielonka leży nieco dalej, ale jadąc autem warto zatrzymać się przy kościele (na trawiastym placu), aby uniknąć płacenia za parking. Do przejścia jest tylko 100 m więcej. Z oficjalnego parkingu krótka droga prowadzi przez las, głównie po schodach, więc z wózkiem nie wejdziemy.
Widok z góry robi wrażenie, ale na zdjęciach wygląda jednak lepiej niż w rzeczywistości. Owszem, mamy wszystko na raz: wsteczną deltę Świny, wyspy, morze, zalew, jezioro, most karsiborski, ale poza Świną wszystko jest w tak dużym oddaleniu, że ledwo widoczne (lornetka jest konieczna). Przyroda także robi swoje i powoli zaczyna przysłaniać widok, dobrze że chociaż postawiono ławkę, więc można stanąć wyżej. Syna musiałem trzymać na barana aby coś zobaczył.
W sumie miejsce jest fajne, ale mieliśmy zbyt duże oczekiwania i nieco się rozczarowaliśmy. Na Grodzisku widok był wg mnie ciekawszy, no i można było usiąść przy kawce.
Na Zielonce, oprócz ławki, Woliński Park Narodowy postawił tylko jedną tablicę informacyjną i małą, zarośnięta już wiatę.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad