ikonka GOLCZEWO - Zamek średniowieczny

Informacje o atrakcji turystycznej

GOLCZEWO - Zamek średniowieczny
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zamek średniowieczny

Zamek w Golczewie powstał już w XIII wieku jako własność rycerska odkupiona później przez biskupów kamieńskich. Zachowane do naszych czasów pozostałości warowni zbudował w XV wieku książę pomorski Bogusław VIII, który rozebrał pierwotną budowlę. O zamek toczył się ostry spór między książętami pomorskimi a biskupem kamieńskim należącym do zakonu krzyżackiego. Mimo mediacji cesarza i klątwy papieskiej Gryfici pozostali nieugięci i nie oddali zamku. Biskupi musieli go odkupić za sporą sumę. Książęta odzyskali warownię w XVI wieku, ponieważ zaczęli wtedy pełnić funkcję biskupów kamieńskich. Ostatni z nich przekazał Golczewo w 1637 r. biskupowi Ernestowi Bogusławowi de Croy, który mieszkał tu do 1682 r. Potem zamek został opuszczony i rozebrany w 1840 r. Pozostawiono tylko basztę, w większej części okrągłą z czworokątnym przyziemiem. Ma ona 24 metry wysokości (nie licząc hełmu) i po rewitalizacji pełni funkcję tarasu widokowego. Otwarta jest codziennie w godz. 12-17.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Golczewo - Zamek średniowieczny
format D: N 53.820979°,   E 14.971506°
format DM: N 53° 49.25874',   E 14° 58.29036'
format DMS: N 53° 49' 15.52'',   E 14° 58' 17.42''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Golczewo w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Golczewo wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  14 października 2013

Wieża zamkowa w Golczewie to dobra atrakcja na krótki przystanek w drodze nad morze lub z powrotem. Znajduje się tuż przy drodze, na zadrzewionym wzniesieniu (parking bezpłatny).
Okolica jest całkiem ładna, sporo tu zieleni i wody, głównie stawów rybnych. Taras widokowy na wieży spełnia więc swoją rolę. Poza krajobrazem można poobserwować ciekawe ptactwo, np. podczas naszego pobytu dookoła szybowały dwa bociany. W oddali widać też kąpielisko. Natomiast teren zamku z góry nie jest interesujący, bo stanowi go pusty plac, nikłe resztki murów można jeszcze zobaczyć tylko na zboczu wzniesienia.
Sama wieża nie zawiera żadnej ekspozycji, wnętrze wypełnione jest żelaznym stelażem, na którym ułożone są schody. Po zejściu z wieży można jeszcze obejść wzniesienie zamkowe po ścieżce wzdłuż wciąż nawodnionej fosy. Rosną tam stare drzewa uznane za pomniki przyrody.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad