ikonka MIĘDZYZDROJE - Punkt widokowy Gosań

Informacje o atrakcji turystycznej

MIĘDZYZDROJE - Punkt widokowy Gosań
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Punkt widokowy Gosań

Wzgórze Gosań o wysokości 95 metrów npm to najwyższy "szczyt" polskiego wybrzeża i jeden z najpopularniejszych punktów widokowych na wyspie Wolin. Znajduje się 4 km na wschód Międzyzdrojów, na klifie porośniętym sosnami i buczyną, który jest podmywany przez fale morskie i co roku Bałtyk zabiera ok. 1 metr wzgórza. Od głównej drogi z Dziwnowa do Międzyzdrojów dzieli go 400 metrów. Przed wojną było tu niemieckie stanowisko obserwacyjne, a po wojnie Polacy dobudowali stację radiolokacyjną oraz kompleks bunkrów. Pozostałości wojskowych obiektów są wciąż widoczne, także zbocze klifu pod punktem widokowym kryje wejście do podziemi. W wakacje 2 parkingi przydrożne są płatne, na wzgórze wstęp wolny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Międzyzdroje - Punkt widokowy Gosań
format D: N 53.953903°,   E 14.48486°
format DM: N 53° 57.23418',   E 14° 29.0916'
format DMS: N 53° 57' 14.05'',   E 14° 29' 05.50''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzyzdroje w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Międzyzdroje wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   3 października 2013

Wzgórze Gosań jest dobrze oznaczone przy drodze, posiada nawet dwa parkingi. Po ok. 10 minutach wędrówki przez las jesteśmy na miejscu. Pod koniec jest dosyć strome podejście po stopniach, więc rower czy wózek trzeba wnosić.
Z klifu rozciąga się ładna panorama morza od zachodu ograniczona nabrzeżem wyspy Wolin z portem w Świnoujściu. Widoczna jest też plaża w Międzyzdrojach, częściowo przysłonięta przez drzewa.
Bałtyk był akurat spokojny, fale minimalne, więc widok mieliśmy raczej monotonny, ale był to dla nas przyjemny przystanek na drodze do Świnoujścia.
Na Gosaniu są też atrakcje militarne w postaci wieży obserwacyjnej, która za parę lat może osunąć się do morza, bo jest już bardzo blisko urwiska oraz bunkrów ukrytych w krzakach (na lewo od wieży). Wieża nie ma schodów, a bunkry mają zablokowane wejścia. Podobno przy brzegu widać zatopiony statek niemiecki, ale jego wypatrzenie było dla nas zbyt trudne. Poza tym jest tu wiata i tablice informacyjne Wolińskiego Parku Narodowego, które z jakiegoś powodu nie zawierają żadnej wzmianki o bunkrach i wieży.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad