ikonka ŚWINOUJŚCIE - Pokościelna wieża widokowa

Informacje o atrakcji turystycznej

ŚWINOUJŚCIE - Pokościelna wieża widokowa
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Pokościelna wieża widokowa

Protestancki kościół garnizonowy Marcina Lutra został oddany do użytku w 1906 roku. Podczas II wojny św. spadły w jego otoczeniu dwie bomby, ale uszkodzenia szybko odbudowano. Po wojnie stał nieużytkowany i niszczał aż w 1962 roku wydano nakaz rozbiórki. Ostatecznie zakończyła się ona na głównym budynku, a z wieży usunięto tylko hełm. Budowla ocalała, ponieważ była ważnym punktem nawigacyjnym na wojskowych mapach. Aż do początku XXI wieku stała opuszczona, póki nie zainteresował się nią prywatny przedsiębiorca. W 2005 roku, po remoncie, otwarto ją dla turystów jako punkt widokowy o wysokości ponad 60 metrów. Kilka lat później na najniższych kondygnacjach powstała kawiarnia Cafe Wieża, a wyżej galeria sztuki. Wieża otwarta jest codziennie od godz. 10:00 do 21:00/22:00. Ceny biletów na punkt widokowy w 2013 r. wynosiły: 6 zł normalny / 4 zł ulgowy.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Świnoujście - Pokościelna wieża widokowa
format D: N 53.913513°,   E 14.249598°
format DM: N 53° 54.81078',   E 14° 14.97588'
format DMS: N 53° 54' 48.65'',   E 14° 14' 58.55''
pytajnik
Adres:
Cafe Wieża - ul. Paderewskiego 7, Świnoujście, tel.(91) 3210313, 601 540 129, 609 167 070

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Świnoujście w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Świnoujście wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   3 września 2013

Wieża kościelna znajduje się niedaleko rynku miejskiego, 1 km od części nadmorskiej Świnoujścia. Została bardzo ciekawie zagospodarowana. Wnętrza robią wrażenie, są pięknie i stylowo urządzone. Aż się prosi aby usiąść tu na chwilę i skorzystać z oferty kaw czy deserów. My akurat nie mieliśmy na to czasu. Powyżej części kawiarnianej znajdują się kondygnacje przeznaczone na galerię sztuki. Było tam jakieś mało ciekawe malarstwo. Kilka obrazów wisiało, ale większość niedbale położono na podłodze. Dalej mamy kondygnacje ze starymi zdjęciami w antyramach, też nic ciekawego, choć neogotycka architektura wieży z okrągłymi i podłużnymi oknami jest interesująca.
Punkt widokowy znajduje się oczywiście na samej górze. Nie ma tu zadaszenia, ale wciąż otaczają nas mury. Rozległą panoramę Świnoujścia można oglądać na 4 balkonikach umieszczonych w narożach wieży. W jednym z nich jest luneta. Widok fajny, ale bez zachwytów. Największy obszar to zabudowa miejska, poza tym sporo lasu, trochę morza oraz port w oddali.
Na pewno warto tu zajrzeć przy okazji spaceru czy przejażdżki rowerem.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
lipiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad