ikonka JAROSŁAWIEC - Miejscowość nad Bałtykiem

Informacje o atrakcji turystycznej

JAROSŁAWIEC - Miejscowość nad Bałtykiem
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość nad Bałtykiem
Jarosławiec to nadmorska wieś rybacka i wypoczynkowa położona w województwie zachodniopomorskim, na Przylądku Jarosławiec. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1459 roku, była wtedy częścią państwa książąt zachodniopomorskich. Rozwój turystyki nastąpił w końcu XIX wieku. Do Polski włączony w 1945 roku. 2-kilometrowy odcinek wybrzeża w Jarosławcu stanowi wysoki na ok. 40 m klif. Wieś otaczają dwa jeziora: Kopań i Wicko. Od 2008 roku dużą atrakcją wsi jest aquapark Panorama Morska.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Jarosławiec - Miejscowość nad Bałtykiem
format D: N 54.541576°,   E 16.540175°
format DM: N 54° 32.49456',   E 16° 32.4105'
format DMS: N 54° 32' 29.67'',   E 16° 32' 24.63''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Jarosławiec w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Jarosławiec wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
Tawerna Rybacka

Tawerna Rybacka leży przy bocznej ul. Nadmorskiej, niedaleko zejścia na plażę, więc w centrum turystycznym. Podczas tygodniowego pobytu w Jarosławcu jadaliśmy w kilku miejscach i nie byliśmy zachwyceni. Gastronomia nie stoi tam na wysokim poziomie, jednak w tej tawernie zawsze było smacznie, więc ją wyróżniamy. Wygląda niepozornie, ale ma przytulny wystrój i bardzo miłą obsługę. Oferuje szeroką gamę potraw - od ryb po pizzę.

Lokalizacja:   ul. Rybacka, Jarosławiec - pokaż na mapie
Kontakt:   ?

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
abo  Autor  Autor: abo     Data dodania  21 lutego 2015

Przyjemne miasteczko, piękny klif do podziwiania zachodów słońca, tylko wyjścia na plażę trochę uciążliwe.
Jest gdzie zabawić się wieczorami i nie brakuje atrakcji dla dzieci. Polecam restauracje Witta z fajnym dziedzińcem i Jackowo.
Super plaża jest ok. pół kilometra na prawo od centrum, taka zatoczka z jakąś rzeczką.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
sierpień 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
01
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   6 października 2012

Do Jarosławca przyjechaliśmy z Łeby. Miejscowości te znacznie się od siebie różnią, przede wszystkim wielkością, ale i tu i tu można znaleźć noclegi blisko morza. Była to dla nas priorytetowa sprawa, ponieważ przybyliśmy z dzieciakiem w celach terapeutycznych i chcieliśmy oddychać najodowanym powietrzem w nocy. Równolegle z wybrzeżem biegnie ulica Nadmorska i tu postanowiliśmy szukać noclegu. Najpierw podzwoniłem po numerach, które zauważyliśmy z auta. Były to ośrodki i pensjonaty, w których albo nie było miejsca albo przesadzano z ceną. Dopiero spacer Nadmorską przyniósł rezultat i druga napotkana oferta okazała się idealna. Kwatera w samym centrum przy zejściu na plażę za 100 zł, w odległości od Bałtyku ok. 150 m.
Jarosławiec wyróżnia się spośród innych miejscowości nadmorskich nowoczesnym aquaparkiem. Jest on w całości odkryty, więc niestety nie mieliśmy okazji skorzystać z niego z powodu fatalnej pogody. Gdy w przerwie między ulewami, przez kilka godzin było słonecznie to był to albo wieczór, albo akurat wyjeżdżaliśmy do innych atrakcji. Inna zaleta to duży plac z darmowym parkingiem w samym centrum. Miejscowość posiada właściwie dwa centra czyli skupiska kramów, knajpek i restauracji. Poza ul. Nadmorską jest jeszcze ul. Spacerowa, prowadząca na plażę strzeżoną ze zjeżdżalnią. Tam też odbywają się różne imprezy. My korzystaliśmy z plaży przy porcie, bliżej naszej kwatery, gdzie spływa do Bałtyku jakiś strumyk i jest trochę kamyczków, więc maluch może się fajnie bawić.
Niestety plaża jest dosyć mała, bo cała zachodnia część Jarosławca nie ma plaży z dostępem do morza z powodu betonowych bloków, które są rzucone na brzegu, aby chronić klif. Stąd popularnością cieszy się trzecie miejsce do plażowania - poza Jarosławcem, przy drodze na Darłowo. Są tam parkingi i przez las dochodzi się do kolejnej plaży. Trudno powiedzieć ile ludzi rozkłada się tu przy ciepłej, słonecznej pogodzie, ale podczas naszego pobytu było całkiem luźno. Minusem był brak jakiegokolwiek zaplecza. W całej miejscowości ogólnie doskwiera brak na plaży jakiegoś namiotu czy baru, gdzie można by spędzać wieczory.
Poza tym Jarosławiec posiada niewielkie wesołe miasteczko, latarnię morską i tor dla gokartów czy innych elektrycznych samochodów (nigdy nie widziałem aby działał).
Przy ul. Nadmorskiej są w sumie 3 miejsca do zabawy dla małych dzieci. Pierwsze to piętrowy obiekt ze zjeżdżalniami i basenami kulkowymi wciśnięty obok salonu gier. Jest chroniony przed deszczem, więc można przyjść w czasie złej pogody. Drugi to wielki dmuchany zamek pod latarnią morską, największy jaki dotychczas widziałem. Zabawa super, ale nie ma ochrony przed opadami, więc był często składany. My korzystaliśmy z tych dwóch obiektów i syn był bardzo zadowolony. Opłaty są zależne od czasu zabawy, im dłużej tym taniej wychodzi, ale generalnie 20-30% taniej niż w Łebie (za 1 godz. ok. 15 zł). Niestety w obu przypadkach rodzice nie mają dla siebie miejsca, aby napić się kawy czy piwa, spoglądając przy okazji na bawiące się dziecko. Knajpki są nieco dalej. Trzeci obiekt do zabawy to mniejsze dmuchańce, także niedaleko latarni. Nie ma więc tu wiele atrakcji dla dzieciaków w porównaniu do np. Łeby.
Atutem Jarosławca jest za to jego położenie, ze względu na bliskość Darłowa, Słupska oraz tzw. "Krainy w Kratę", gdzie można coś pozwiedzać i skorzystać z atrakcji typu kryte baseny. Natomiast dwa pobliskie jeziora Kopań i Wicko to atrakcje tylko dla wędkarzy, żeglarzy i windsurfingowców.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
spokojniej niż w popularnych kurortach jak Łeba czy Ustka
niższe ceny
aquapark
- Wady
mała mieścina, więc stosunkowo niewiele atrakcji
duża część plaży pod klifem bez dostępu do morza
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
221
Zgłoś naruszenie zasad