ikonka JAROSŁAWIEC - Latarnia morska

Informacje o atrakcji turystycznej

JAROSŁAWIEC - Latarnia morska
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Latarnia morska

Latarnia morska w Jarosławcu położona jest w centrum miasta, ok. 400 metrów od brzegu. Do użytku oddano ją w 1838 roku. Wtedy obok stała druga latarnia z 1830 roku, która okazała się za niska i przeznaczono ją na mieszkania latarników. W 1975 latarnię odnowiono, wstawiając przy okazji nowoczesne oświetlenie obrotowe. Latarnia ma 33 metry wysokości i zasięg światła 42 km. Jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku. W 1993 roku latarnię jarosławiecką wpisano do rejestru zabytków. Turyści mogą ją zwiedzać w sezonie od godz. 10 do zachodu słońca, a w maju, czerwcu i wrześniu od 15 do 17.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Jarosławiec - Latarnia morska
format D: N 54.541588°,   E 16.544573°
format DM: N 54° 32.49528',   E 16° 32.67438'
format DMS: N 54° 32' 29.72'',   E 16° 32' 40.46''
pytajnik
Adres:
Latarnia Morska, ul. Szkolna 1,Jarosławiec, tel. 606 144 727.

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Jarosławiec w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Jarosławiec wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
Tawerna Rybacka

Tawerna Rybacka leży przy bocznej ul. Nadmorskiej, niedaleko zejścia na plażę, więc w centrum turystycznym. Podczas tygodniowego pobytu w Jarosławcu jadaliśmy w kilku miejscach i nie byliśmy zachwyceni. Gastronomia nie stoi tam na wysokim poziomie, jednak w tej tawernie zawsze było smacznie, więc ją wyróżniamy. Wygląda niepozornie, ale ma przytulny wystrój i bardzo miłą obsługę. Oferuje szeroką gamę potraw - od ryb po pizzę.

Lokalizacja:   ul. Rybacka, Jarosławiec - pokaż na mapie
Kontakt:   ?

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  25 września 2012

Położenie latarni morskiej w Jarosławcu w najwyższym punkcie popularnej ulicy turystycznej powoduje. że jest dobrze widoczna w całej miejscowości, więc nocując tu można zaobserwować jak działa, szczególnie że jej reflektory są ruchome. Widok obracającego się promienia świetlnego jest efektowny, niestety może być trudno pokazać to maluchom z powodu późnej pory. Wiadomo że noc zapada nad morzem bardzo późno i nasz syn za każdym razem już od dawna spał. Przy zwiedzaniu latarni można jednak zobaczyć przez szybę obrotowy panel z reflektorami, co jest chyba rzadkością.
Jarosławiecka latarnia to ceglana wieża. Wchodzi się na nią wąskim korytarzem ze schodami, niczym na zamkową basztę. Ściany są nieotynkowane, miejscami posiadają zamurowane okna. Z góry widok oczywiście rozległy i o tyle interesujący, że różnorodny, ale tchu nie zapiera. Na pierwszym planie jest nieciekawa zabudowa Jarosławca, dopiero dalej Bałtyk, nie zobaczymy więc brzegu, plaży i fal. Po wschodzie i zachodzie widać dwa jeziora leśnym otoczeniu: Wicko i Kopań. Na południu domy, pola, lasy i wiatraki.
Można było wszystko spokojnie pooglądać i sfotografować, bo turystów bardzo mało.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
widok na różnorodne krajobrazy
obrotowe reflektory, które można zobaczyć
- Wady
główny widok jest na miasto, a na wybrzeże i Bałtyk słaby
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad