ikonka DARŁOWO - DARŁÓWKO - Fortyfikacje przeciwlotnicze

Informacje o atrakcji turystycznej

DARŁOWO - DARŁÓWKO - Fortyfikacje przeciwlotnicze
Nazwa atrakcji
Fortyfikacje przeciwlotnicze

Poniemieckie bunkry i stanowiska artyleryjskie przy plaży w Darłówku Zachodnim zostały udostępnione turystom w 2012 roku. Od Urzędu Morskiego w Słupsku przejął je prezes Stowarzyszenia na Rzecz Utworzenia i Rozwoju Muzeum Techniki Wojskowej "Tytan" Marian Laskowski. Dzięki niemu bunkry zostały odkopane z piasku i uporządkowane, tak że mogą je zwiedzać nawet dzieci. Fortyfikacje powstawały w latach 1937-45 z rozkazu dowództwa marynarki wojennej III Rzeszy. Miały chronić nabrzeże Darłowa oraz poligon, na którym budowano wielkie działo kolejowe Dora. Stanowiły północne zakończenie Wału Pomorskiego. Na szczycie bunkrów znajdują się 4 stanowiska baterii przeciwlotniczej uzbrojonej niegdyś w działa kalibru 105 mm oraz stanowisko dowodzenia. Fortyfikacje leżą na przy ul. Helskiej, na wschód od dobrze oznaczonego parku linowego. Otwarte codziennie w sezonie letnim w godzinach 11-20.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Darłowo - Darłówko - Fortyfikacje przeciwlotnicze
format D: N 54.436206°,   E 16.374457°
format DM: N 54° 26.17236',   E 16° 22.46742'
format DMS: N 54° 26' 10.34'',   E 16° 22' 28.05''
pytajnik
Adres:
Darłowo - Darłówko Zachodnie, ul. Helska

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Noclegi
U Sevilli - domki letniskowe U Sevilli - domki letniskowe

Drewniane oraz murowane domki letniskowe U Sevilli w Darłowie. Cicha i spokojna okolica, teren ogrodzony, plac zabaw dla dzieci. Domki wyposażone w aneks kuchenny, łazienkę, tv, wi-fi, naczynia, grill, taras. Mile widziane zwierzęta, parking bezpłatny. Wiecej szczegółów na stronie : usevilli.pl Zapraszamy na wczasy nad morzem do Darłowa

Adres:   Polna 45-47, 76-150, Darłowo - pokaż na mapie
Kontakt:   504 128 684, (94) 314 3949
Strona WWW:   usevilli.pl

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Darłowo - Darłówko w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Darłowo - Darłówko wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  26 lipca 2012

Ogrodzony teren wojskowy spotkaliśmy po drodze na plażę w Darłówku. Okazało się że to dopiero co odsłonięte spod wydm fortyfikacje niemieckie. Wstęp tylko 6 zł, więc postanowiliśmy je zwiedzić. Na "dziedzińcu" stoi budka i wieżyczka strażnicza, kilka aut i działo. Można sobie przy nich porobić zdjęcia a także z cięższą bronią ręczną w rodzaju wyrzutni rakiet.
Do zwiedzania są udostępnione pomieszczenia bunkrów zgrupowane w dwóch miejscach, nie połączonych ze sobą. Chodzi się samemu, bez przewodnika z wypożyczoną z kasy latarką. Najciekawsze są bunkry po prawej stronie, jest tam 4 czy 5 różnych wejść. Korytarze są ciemne ale nie za długie, co chwile jest wyjście. W środku nic niestety ma, ale samo kluczenie w nich z latarką jest już atrakcją, a dla dziecka sporym przeżyciem, szczególnie gdy w niektórych pomieszczeniach stoi woda i trzeba iść po kamieniach. Po zwiedzeniu korytarzy weszliśmy na szczyt wydmy, gdzie można zobaczyć trochę tajemnicze okrągłe, betonowe konstrukcje,. Jak się potem dowiedzieliśmy stały tam niegdyś działa przeciwlotnicze. Z wydmy dodatkowo rozciąga się ładny widok na Bałtyk.
Na koniec w kasie dokonaliśmy zakupu pamiątki w postaci naboju średniego kalibru, który bardzo spodobał się naszemu synowi. Poza tym można tu kupić jeszcze inne wojskowe rzeczy jak fachową literaturę czy całkiem porządnie wyglądające bluzy moro w różnych odmianach po zaledwie 25 zł.
W sumie więc zupełnie niespodziewanie natrafiliśmy na ciekawe miejsce dla nas i naszego malucha, ale potrzebuje ona jeszcze dopracowania i uatrakcyjnienia.
Zwiedzanie zajęło nam 40 minut.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
tajemnicze korytarze i konstrukcje powinny zainteresować dziecko
widok na morze
ciekawe pamiątki
niska cena wstępu
- Wady
bunkry są zagospodarowane w minimalnym stopniu, brakuje jakiejś ekspozycji
brak informacji co oglądamy
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
lipiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
50
Zgłoś naruszenie zasad