ikonka HEL - Makabra XX wieku

Informacje o atrakcji turystycznej

HEL - Makabra XX wieku
Kraj / Region
Atrakcja na złą pogodę
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Makabra XX wieku
"Makabra XX wieku" to ekspozycja urządzona w schronie załogowym 13. Baterii Artylerii Stałej na Helu pochodzącym z lat 50-tych XX wieku. Bunkier zagospodarowało Stowarzyszenia Alternatywny Cypel w 2014 roku. W kilkunastu pomieszczeniach przy pomocy instalacji artystycznych, efektów wizualnych i dźwiękowych ukazana została groza wojny i jej okrucieństwo.
Bunkier leży na helskim Cyplu przy drodze prowadzącej na plażę wejściem numer 67. Otwarte od 1 maja do 30 września, w wakacje w godz 11-19 (poza sezonem krócej).
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Hel - Makabra XX wieku
format D: N 54.596058°,   E 18.812736°
format DM: N 54° 35.76348',   E 18° 48.76416'
format DMS: N 54° 35' 45.81'',   E 18° 48' 45.85''
pytajnik
Adres:
Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL - ul. Kuracyjna 26, Hel, gsm 537 37 13 13

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Hel w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Hel wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  20 sierpnia 2017

Mimo, że "Makabra XX wieku" nie jest przeznaczona dla małych dzieci, postanowiliśmy wejść z naszym 8-latkiem. Choć oglądnął całość to rzeczywiście był wystraszony i jak najszybciej ciągnął do wyjścia, więc nie był to dobry pomysł. Ekspozycja opiera się zaaranżowanych pomieszczeniach z odpowiednim oświetleniem, nagłośnieniem i tabliczkami informacyjnymi.
Nie pozastawia oglądającego obojętnym, przedstawia okrucieństwa wojny w sugestywny sposób, ale bez fajerwerków - obdarte ściany, krew, ludzkie kości, scena przesłuchania, nawiązania do wybuchu bomby atomowej itp. Jest też wyświetlany film.
Są zatem multimedia i to zdecydowanie mocna strona tego miejsca, ale po sloganach widniejących na plakatach: "najstraszniejsza atrakcja Helu", "interaktywne ekspozycje", "kilkanaście tematycznych sal" spodziewałem się czegoś lepszego. A interaktywności w ogóle jakoś sobie nie przypominam. Pomysł jest więc ciekawy, ale wykonanie takie sobie.
My po sezonie trafiliśmy na ofertę zakupu biletów do obu obiektów Stowarzyszenie Alternatywne Cypel ("Makabra XX wieku" i "Morskie Tajemnice") w kwocie ok. 10 zł. W tej cenie jest OK, ale jak widzę, normalnie sama "Makabra" kosztuje 10 zł i gdybyśmy tyle płacili, moja ocena byłaby trochę niższa...


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
wrzesień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad