ikonka HEL - Morskie Tajemnice

Informacje o atrakcji turystycznej

HEL - Morskie Tajemnice
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Morskie Tajemnice

"Morskie Tajemnice" to ekspozycja przygotowana we wnętrzach bunkra - stanowiska ogniowego nr 3 baterii im. Heliodora Laskowskiego na tzw. Cyplu w miejscowości Hel (przy wyjściu na plażę nr 67). Przygotowało i prowadzi ją od 2015 roku stowarzyszenie Alternatywny Cypel, które zarządza również sąsiednim bunkrem z ekspozycją pn. "Makabra XX wieku".  Głównym przesłaniem wystawy jest przybliżenie środowiska morskiego jako miejsce życia i naukowych eksploracji. Prezentuje m. in.: panoramiczne akwaria, 2,5 metrową makietę portu rybackiego w Helu z połowy lat 30-tych, morską historią Helu, tajniki pracy na morzu, kajutę szypra. Muzeum "Morskie Tajemnice" otwarte jest od 1 maja do 30 września codziennie, w wakacje w godz. 11-19 (poza sezonem krócej).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Pomorzu Gdańskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Hel - Morskie Tajemnice
format D: N 54.595859°,   E 18.811985°
format DM: N 54° 35.75154',   E 18° 48.7191'
format DMS: N 54° 35' 45.09'',   E 18° 48' 43.15''
pytajnik
Adres:
Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL - ul. Kuracyjna 26, Hel, gsm 537 37 13 13

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Hel w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Hel wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  14 sierpnia 2017

Atrakcja znajduje się w lesie pośród innych pozostałości fortyfikacji. Kilka z nich jest zagospodarowanych, w tym 2 bunkry położone niedaleko siebie przez młodych pasjonatów. Bilet do nich można połączyć, wtedy wstęp wychodzi taniej.
"Morskie Tajemnice" to niewielkie muzeum.
Możemy tu zobaczyć kajutę kapitańską z całym osprzętem jak ster, sonar, sonda, busola, mapy nawigacyjne itp., akwarium z rybami bałtyckimi, makietę portu, plaży, modele i plany statków, trochę tablic informacyjnych. Dzieci mogą się pobawić w składanie statków z drewnianych klocków.
Udostępniony jest jeszcze dach, gdzie umieszczono różne znaleziska z morza oraz najciekawszy eksponat - małą żółtą łódź podwodną, niczym z piosenki Beatlesów.
W sumie więc, mamy tu 2 pomieszczenia, przedsionek i dach. Skromnie, ale jeśli nie podniesiono ceny z ok. 5 zł to warto, bo w sumie jest to fajnie i oryginalnie urządzone (wystrój jest tak wykonany, że nie widać iż jesteśmy w bunkrze), no i można się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Nas np. zafrapowała informacja, że popularne w nadmorskich smażalniach ryby mają w lipcu i sierpniu okres ochronny od połowów (a przecież często na wakacjach widzimy reklamy, że ryby są prosto od rybaka, albo z nocnego połowu). A akwarium uświadomiło mi, że flądra, stornia i płastuga to nazwy tej samej ryby...


Galeria
Wiek dziecka(i)
8 lat
Data pobytu
wrzesień 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad